W minioną sobotę odbyły się Zawody Sportowo-Pożarnicze. Najlepsi będą reprezentować gminę Gorzyce na zawodach powiatowych, które odbędą się 25 września br. w Trześni.

Zawody otworzył wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy, który wszystkim uczestnikom życzył sportowej rywalizacji i dobrych wyników.
W zawodach wzięły udział wszystkie jednostki OSP. Grupy rywalizowały w czterech kategoriach.
W grupie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wśród dziewcząt najlepsza okazała się drużyna OSP Wrzawy, która rywalizowała z druhnami z Gorzyc. Wśród chłopców zwyciężyli reprezentanci OSP Gorzyce przed OSP Furmany.
W grupie „C”, czyli Kobiecych Drużyn Pożarniczych podium zdobyły druhny z OSP Gorzyce, za nimi uplanowała się drużyna z OSP Wrzawy. W grupie „A”, w której rywalizowali druhowie, pierwsze miejsce wywalczyła jednostka z Sokolnik, drugie OSP Motycze Poduchowne, a trzecie OSP Orliska.
Zdobywcy podium otrzymali puchary, dyplomy nagrody w postaci talonów – 500 zł za I miejsce, 400 zł – za II miejsce i 300 zł za III miejsce. Reprezentanci Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z rąk przedstawicieli zarządu gminnego OSP otrzymali upominki rzeczowe.
Wszystkie nagrody ufundował samorząd gminy Gorzyce.
Etap powiatowy, w którym spotkają się zwycięskie drużyny z Gorzyc, Baranowa Sandomierskiego, Grębowa i Nowej Dęby odbędzie się w najbliższą niedzielę 25 września br. na stadionie sportowym w Trześni.
W etapie gminnym Gorzyce będą reprezentować:
MDP dziewczęta – OSP Wrzawy
MDP chłopcy – OSP Gorzyce
Grupa „A”- mężczyźni – OSP Sokolniki
Grupa „C” – kobiety – OSP Gorzyce.
Dodatkowo w zawodach wezmą udział gospodarze tegorocznych zawodów, czyli OSP Trześń.

fot. Tomasz Słowiński – UG Gorzyce

 

Opublikowany przez Opublikowano: 19 września 14:53, 2022

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print