Sobotni wieczór dla kobiet z programem „z przymrużeniem oka i na wesoło” cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Powodów do uśmiechu było wiele, a to za sprawą strażackiego kabaretu, konkursów, występów tanecznych, wizyty gości z serialu „1670” oraz „Miliarderów”.

Babiniec w Gorzycach organizowany jest od 2016 roku. – Jest to zawsze program zabawny, z przymrużeniem oka, często odnoszący się do lokalnych wydarzeń. Cieszy się dużym zainteresowaniem, nasze mieszkanki chętnie w nim uczestniczą – mówił Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

W tym roku spotkanie kobiet rozpoczęła krótka pogadanka z zaproszonymi gośćmi. O tym jak chronić się przed wyłudzeniami przez Blika czy metodą OLX opowiadała Angelika Rozmus-Dworzecka, która jest bankowcem, a także właścicielką Czekoladowej Chatki. Z okazji Dnia Kobiet – panie miały okazję skosztować czekoladowych smakołyków przygotowywanych przez rozmówczynię.
Rozmawiano również o zdrowiu – o profilaktyce raka szyjki macicy, konieczności wykonywania badań mówił ginekolog Tomasz Siedlecki, który na co dzień pracuje w Klinicznym Oddziale Ginekologiczno-Położniczym w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie. Natomiast jego żona, Wioletta Pliszka-Siedlecka z Klinicznego Oddziału Neurologii z Oddziałem Udarowym w Sandomierzu mówiła o najczęstszych schorzeniach neurologicznych u kobiet.
Oficjalnie Babiniec rozpoczęła Komendantka Hanka, w jej rolę wcieliła się Anna Kozieł, która wraz ze swoimi druhami – Gerberem, którego zagrał Paweł Grębowiec, Witosem – Jackiem Rybakiem oraz Mariolką – Wiktorią Rybak otrzymała zadanie przygotowania Babińca. Ekipie towarzyszyła „prawa ręka” pani komendant – Helcia, w której rolę wcieliła się Ada Radzimowska.
Do Gorzyc na Babiniec zjechali również goście z serialu „1670”. W rolę ojca Jakuba, który prosił o pomyślność dla Gorzyc, wcielił się Robert Pasieczny, natomiast najsłynniejszego Jana Pawła z Adamczychy zagrała Wiktoria Czerwińska.
W Gorzycach, podczas Babińca kręcono pierwszą edycję Miliarderów – grę poprowadził „prawie Urbański”, w którego rolę wcielił się Piotr Duma.
Podczas imprezy nie zabrakło konkursów, w których panie wygrały atrakcyjne nagrody.
Prócz kabaretowych scenek na deskach zaprezentowała się grupa Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które przygotowywała Marta Bednarska z Akademii Tańca Art. Dance, a wśród nich na scenie wystąpili: Halina Wajs, Halina Baran, Halina Krawczyk, Zofia Słowińska, Barbara Zimnicka, Kazimiera Mienkina, Tadeusz Olejarz, Elżbieta Dul. W czasie występów tancerzom z UTW towarzyszyła Joanna Widak i Barbara Siwielec z Akademii Tańca Art. Dance. Na scenie wystąpiła również formacja Livre.
Aktorzy i tancerze do występów zostali przygotowani i ucharakteryzowani przez Beatę Wilczewską z Akademii Kreowania Wizerunku.
Teksty oparte i nawiązujące do lokalnych realiów, a przede wszystkim gra aktorów wzbudzała salwy śmiechu publiczności, ale przede wszystkim podziw dla talentu występujących na scenie aktorów i tancerzy.
Wieczór zwieńczył wyjątkowy koncert Lidii Jurek – rozśpiewanej sekretarz gminy Grębów, która uczestniczyła w programie The Voice Senior.
Na zakończenie – zgodnie z Babińcową tradycją radni, sołtysi, druhowie na czele z wójtem Leszkiem Surdym wręczyli paniom kwiaty.
Imprezę poprowadzili Monika Zając oraz Piotr Duma.

fot. Bogdan Myśliwiec

Opublikowany przez Opublikowano: 11 marca 13:15, 2024

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print