100 lat świętuje Pan Józef Bielecki. Urodził się 28 sierpnia 1922 roku.

Ma 2 dzieci, 4 wnuków i 1 prawnuczkę Katalinę. Jest w pełni sprawny, żywotny, cieszy się dobrym zdrowiem i ma świetną pamięć, szczególnie do czasów młodości. Jest w pełni samodzielny. Pracował w Niemczech, prowadził gospodarstwo w Jeleninie, a później przeprowadził się wraz z rodziną do Sokolnik i tu odnalazł swoje miejsce na ziemi. Zajmował się głównie rolnictwem –  bo jak mówi – to  jego największa pasja.

W swoim życiu unikał używek, uwielbia dania proste. Jego ulubionym jest barszcz przyrządzany tylko według określonej, rodzinnej receptury. Jest zwolennikiem naturalnych metod leczenia i takowe mikstury samodzielnie przyrządza na wszelkie dolegliwości – ulubionym jest syrop na bazie wywaru z pokrzywy, miodu i cytryny.  Jak mówią jego bliscy – jest indywidualistą, który ukochał życie.

Dzisiaj życzenia dobrego  zdrowia i pogody ducha dostojnemu jubilatowi złożył wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy wraz z Barbarą Babiec-Wziątek, kierownik USC. Delegacji towarzyszył sołtys Sokolnik Bronisław Robak oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Sokolanki”.

Opublikowany przez Opublikowano: 29 sierpnia 15:09, 2022

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print