Za nami Gorzycka 5 zorganizowana przez Klub Sportowy Sprint Gorzyce. W tym roku w biegach uczestniczyło blisko pół tysiąca osób.
Gorzycka 5 to wydarzenie sportowe, które zainicjowali miłośnicy sportu z Klubu Sprint w Gorzycach. -Od 10 lat w pierwszą niedzielę września biegacze mali i duzi spotykają się, aby wziąć udział w tym prestiżowym biegu. Cieszę się, że każdego roku poziom organizacji jest coraz wyższy, a to też za sprawą zaangażowania klubowiczów Sprintu, ale także wielu sponsorów, którzy podobnie, jak oni czują ideę sportu – mówił Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.
Tegoroczne biegi otworzył Piotr Trafidło, sponsor strategiczny Gorzyckiej 5. – Życzę wszystkim pięknej i zdrowej rywalizacji. Pamiętajcie, walczcie i nigdy się nie poddawajcie – mówił Piotr Trafidło, właściciel firmy MultiDent.
Imprezę zainaugurowały biegi dziecięce. Najpierw pobiegły przedszkolaki, później swoich sił na bieżni lekkoatletycznej próbowali uczniowie klas I-III. Wśród nich pobiegł Kacper Drozd. – Kacper jest po wielu operacjach, ale jest najdzielniejszym biegaczem dzisiejszej imprezy. On walczy i się nie poddaje, czemu wyraz dał na mecie – opowiada Marcin Krzemiński z klubu Sprint.
W biegach na dystansie 800 m wystartowali uczniowie klas 4-5, natomiast dystans jednego kilometra miała do pokonania młodzież klas 7 i 8.
– Gorzycka 5 ma na celu propagowanie biegania jako formy aktywnego spędzania wolnego czasu oraz jest inspiracją dla dzieci, młodzieży i dorosłych do podjęcia aktywności fizycznej. Główna trasa biegu o długości 5 kilometrów stanowi wyzwanie dla uczestników, dostarcza z pewnością niezapomnianych wrażeń, zwłaszcza ostatni etap trasy, czyli wbiegnięcie na stadion lekkoatletyczny i pętla podczas finiszu – podkreśla Tomasz Dziorek z klubu Sprint Gorzyce.
W tym roku biegaczy na mecie witała utytułowana lekkoatletka Danuta Urbaniak, półfinalistka Igrzysk Olimpijskich w Roi de Janeiro, specjalistka od średnich i długich dystansów. – To nasza tradycja, zawsze zapraszamy gwiazdy polskiego sportu. Gościliśmy już Jacka Wszoła, Izabelę Zatorską, Artura Partykę, Henryka Szosta, czy Joannę Jóźwik. To oni zgodnie z naszą tradycją witają biegaczy na mecie, wręczając im pamiątkowe medale, a później dekorują zwycięzców – wyjaśnia Karol Korzonek z klubu Sprint.
Biegową imprezę odwiedzili także kolarscy mistrzowie. Podczas Gorzyckiej 5 na stadionie finiszowali także uczestnicy akcji „Rowerem po zdrowie”, której ambasadorami są Tadeusz Mytnik i Mieczysław Nowicki. Na przejażdżkę wybrali się z nimi mieszkańcy Tarnobrzega, Gorzyc i okolic.
Tegoroczną edycję organizacyjnie wsparły jednostki samorządu gminy Gorzyce – Gminny Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II. Wydarzenie było współfinansowane z Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2023 r.
O bezpieczeństwo uczestników podczas biegów zadbali policjanci z KMP w Tarnobrzegu i Komisariatu Policji w Gorzycach oraz druhny i druhowie z OSP Gorzyce i Motycze Poduchowne.
Na wszystkich zawodników czekał posiłek regeneracyjny – ten przygotowały panie z KGW Gorzyce i Motycze Poduchowne.

WYNIKI
Bieg przedszkolaka 100 m
Dziewczynki
1. Jagoda Wilk
2. Martyna Piebiak
3. Klara Bernat
Chłopcy
1. Alan Serwicki
2. Dawid Hankys
3. Adam Łakwa

Bieg Nadziei Olimpijskich 300 m
Dziewczynki
1. Zuzanna Wójcik
2. Hanna Sobowiec
3. Liliana Kida

Chłopcy
1. Antoni Pietroniec
2. Jakub Lichoń
3. Oliwier Chwieja

Bieg 800 m
Dziewczynki
1. Łucja Brzyska
2. Lena Sobowiec
3. Oliwia Dul
Chłopcy
1. Filip Wilk
2. Adam Wnuk
3. Bruno Porębski

Bieg 1000 m
Dziewczynki
1. Karolina Brzyska

Chłopcy
1. Dawid Burczy
2. Bartosz Ramian
3. Stanisław Szczygieł

WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO – https://etiming.pl/event/X-gorzycka-5

Opublikowany przez Opublikowano: 5 września 13:48, 2023

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print