W niedzielę 21 stycznia 2024 r. o godz. 18 :00 w Domu Kultury we Wrzawach odbędzie się wernisaż prac malarskich Justyny Motyki.

Pani Justyna jest absolwentką studiów pedagogicznych. Maluje od dziecka, ale doskonalenie swojego warsztatu malarskiego zaczęła w szkole ponadgimnazjalnej. Pierwsze swoje prace wykonywała wyłącznie ołówkiem, następnie sięgnęła po kredki, a w końcu po farby, w których się rozkochała. Próbowała także swoich sił w rzeźbieniu w drewnie, czego owocem jest kilka malutkich rzeźb. Artystka rozpoczęła również przygodę z odlewami w żywicy.

W obrazach, które będzie można obejrzeć na wystawie,  dominuje połączenie natury i człowieka. Można dostrzec w nich tematykę dla dzieci oraz człowieka dorosłego poszukującego harmonii, miłości, swojej duchowości, mierzącego się z często nieprzyjemną rzeczywistością. W swoich pracach artystka stara się ukazać różne historie i człowieka w ich obliczu.

Podczas wernisażu w programie artystycznym wystąpi solistka Anna Bartoszek oraz  Teatr Tańca „Alegria” działający w Domu Kultury Wrzawy.