We wtorek 15 sierpnia br. zapraszamy do Sokolnik, gdzie odbędą się parafialne uroczystości związane z obchodami Święta Plonów.
W parafii Trześń obejmującej cztery miejscowości: Trześń, Furmany, Orliska i Sokolniki – w tym roku podczas dożynek gospodarzyć będzie sołectwo Sokolniki.
Uroczystość rozpocznie msza polowa, która zostanie odprawiona w Sokolnikach na placu obok stadionu LKS Sokół. Po niej odbędzie się ceremoniał chleba.
– Po południu od godz. 15.00 zapraszamy na Święto Wsi Królewskiej, które również odbędzie się w Sokolnikach. Podczas wydarzenia zostaną uhonorowani rolnicy z Sokolnik. Na scenie wystąpi Zespół „Gorzyczany” z GOK w Samborcu. Tradycyjnie odbędzie się wybór Gospodyni i Gospodarza Roku 2023. W sprawnościowych, zabawnych konkurencjach będą mierzyć mieszkańcy Sokolnik – informuje Bronisław Roba, sołtys sołectwa Sokolniki.
Miłośników wypieków wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy zaprasza do udziału w konkursie na najsmaczniejszy chleb. Upieczone własnoręcznie bochenki należy przynieść w dniu imprezy. Komisja konkursowa wybierze najsmaczniejsze – a te zostaną nagrodzone Złotym Kłosem, zwycięzcy otrzymają również nagrody rzeczowe.
Po południu na scenie wystąpią wokaliści i soliści współpracujący z Domem Kultury w Sokolnikach. Wieczór zwieńczy zabawa taneczna.

Podczas imprezy będzie można skorzystać z porad pracowników KRUS – oddziału terenowego w Tarnobrzegu. Dla dzieci przygotowane zostały urządzenia zabawowe, z których będzie można korzystać bezpłatnie. Na wszystkich czekają bogato zastawione stoiska gastronomiczne.

Wydarzenie współfinansowane jest z budżetu gminy Gorzyce, w tym Funduszu Sołeckiego sołectwa Sokolniki, budżetu Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu oraz sponsorów.