Zapraszamy mieszkańców Gorzyc i okolic z całymi rodzinami, kolarzy, osoby, które lubią spędzać czas na rowerze, a także osoby, które chcą spotkać się z medalistami, olimpijczykami Mieczysławem Nowickim oraz Tadeuszem Mytnikiem – naszymi Mistrzami na rowerową przejażdżkę.

Akcji „Rowerem po zdrowie” zagości podczas „Gorzyckiej 5”, by namawiać do aktywności ruchowej i pokazać, że na rowerze można jeździć w każdym wieku. Spotkanie organizuje FUNDACJA ZATRZYMAĆ CZAS, a program jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Spotkanie i przejażdżka rozpocznie się na przy biurze zawodów „Gorzyckiej 5” przy ul. Edukacji Narodowej 3, w niedzielę 3 września 2023 r. o godzinie 12.30.

Będzie możliwość przejechać się wspólnie po okolicy. Będzie można porozmawiać z Mistrzami i posłuchać opowieści kolarskich o dawnych czasach i obecnych. Przejażdżka rowerowa będzie jazdą zupełnie na luzie, będzie czystą rekreacją oraz miłą rozmową. Mistrzowie opowiedzą o wielu przygodach ze swojej kariery, odpowiedzą na zadane pytania. Podczas tej części można będzie zrobić sobie zdjęcia z kolarzami, a każdy z uczestników otrzyma certyfikat z autografem.