Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach zaprasza mieszkanki i mieszkańców do wspólnego czytania powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Techniczny Ogród, 9 września br., godz. 16.00.

Wspólne czytanie organizowane jest w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. – Do wspólnego spędzenia chwil z literaturą zapraszamy do Technicznego Ogrodu. Ze względu na tak liczne opisy przyrody ujęte w książce, miejsce to jest najbardziej odpowiednim, aby w takim anturażu przypomnieć sobie jedną z najpiękniejszych powieści polskiej literatury –  zachęca Mariola Stopińska-Hara, kierownik gorzyckiej biblioteki.

Każdy będzie mógł przeczytać ulubiony fragment książki, dodatkowo osoby, które przyniosą własne egzemplarze książki, będą mogły opatrzyć je okolicznościową pieczęcią. Wspólnemu czytaniu będzie towarzyszyła wystawa przygotowana przez pracowników biblioteki, a poświęcona życiu i twórczości Elizy Orzeszkowej. Prezentowane będą również na niej ciekawostki związane z ekranizacją powieści.