Rodzinne Ogrody Działkowe „Raj” w Gorzycach w tym roku obchodzą swój jubileusz 45-lecia. Oficjalne uroczystości odbędą się w najbliższą sobotę o godz. 16.00

Ogrody zostały powołane 1978 roku – jako Pracownicze Ogrody Działkowe. Głównym założycielem i pomysłodawcą ogrodów w Gorzycach był dyrektor ówczesnych Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Gorzycach – Pan Jan Krzemiński. Bezpośrednim tworzeniem ogrodów zajął się Andrzej Leśniak – główny inżynier i wicedyrektor WSK.
Na początku ogrody zrzeszały około 110 działkowców. Dzisiaj w 3 ogrodach zlokalizowanych w centrum osiedla mieści się 267 ogrodów działkowych.
Od 2009 roku Prezesem Zarządu jest Bogdan Mróz.
Ogrody były nagradzane wielokrotnie na konkursach ogólnopolskich, regionalnych i lokalnych, najbardziej prestiżowe to:
– trzecie miejsce okręgu podkarpackiego „najładniejsza działka” – 2012 r.,
– pierwsze miejsce okręgu podkarpackiego „najpiękniejsza działka” – 2018,
– pierwsze miejsce w konkursie krajowym „najładniejsza działka” – 2019 r.

Podczas uroczystości zostaną wręczone puchary i dyplomy w konkursie na „Najpiękniejszą działkę 2023 roku” .