W sobotę 1 kwietnia br. tuż przed Niedzielą Palmową zapraszamy do Gorzyc na Festiwal Wielkanocnych Potraw i Rękodzieła Artystycznego.
Festiwal Wielkanocnych Potraw i Rękodzieła Artystycznego organizowany jest od 2015 roku. Podobnie jak w roku ubiegłym impreza odbędzie się w Technicznym Ogrodzie w Gorzycach. Rozpocznie się o godz. 8.00 i potrwa do godz. 12.30.
Tego dnia będzie też prowadzone tradycyjne targowisko, które odbywa się w Gorzycach w każdą sobotę.
Podczas Festiwalu odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych i rękodzieła. Będzie można zakupić lokalne specjały tj. miody, sery, a także dania kuchni wielkanocnej, w tym domowe wypieki baby i mazurki.
Miłośników wypieków zapraszamy do udziału w konkursie na najsmaczniejszą „babę wielkanocną”. Ciasta własnoręcznie wykonane można dostarczać w dniu imprezy do godz. 10.00.
Najsmaczniejsze wypieki wybierze jury, które zostanie powołane przez organizatorów Urząd Gminy Gorzyce i Gminny Ośrodek Kultury. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu AGD i książek kucharskich.
Dodatkową atrakcją będą warsztaty wielkanocne dla dzieci, te rozpoczną się o godz. 10.00, a także mini park zabaw z dmuchaną zjeżdżalnią i basenem z kulkami przygotowanym przez „Centrum Dobrej Zabawy” z Gorzyc.
Wystawcy, którzy chcieliby wziąć udział w Festiwalu, proszeni są o kontakt z działem komunikacji społecznej Urzędu Gminy Gorzyce tel. 15 836 20 75 wew. 33.
Kartę zgłoszenia i regulamin można znaleźć na stronie gminy Gorzyce w zakładce „Kalendarz wydarzeń”.

DO POBRANIA:

1_Karta zgłoszenia_kiermasz_wielkanocny – DLA WYSTAWCY
2_Regulamin Festiwalu Wielkanocnych Potraw i Rękodzieła Artystycznego – DLA WYSTAWCY
3_ Regulamin  i karta zgłoszenia do konkursu -_Babka_Wielkanocna – DLA MIESZKAŃCÓW I MIŁOŚNIKÓW CUKIERNICTWA