2 i 3 grudnia zapraszamy do Gorzyc na dziewiątą edycję Gorzyckiego Kiermaszu Świątecznego i spotkanie ze Świętym Mikołajem.
Kiermasz odbędzie się w Technicznym Ogrodzie w Gorzycach. W sobotę rozpocznie się o godz. 8.00, a zakończy około godz. 12.00, w niedzielę stoiska będzie można zwiedzać od godz. 12.00 do 16.00.

rękodzieło na kiermaszu
W kiermaszu weźmie udział około 50 wystawców, wśród nich są lokalni artyści, rękodzielnicy, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, lokalni producenci i rolnicy.
Wśród oferowanego asortymentu będzie można zakupić m.in. ozdoby świąteczne, stroiki, choinki, szopki bożonarodzeniowe, lampiony, świece itp. Nie zabranie też inspiracji na prezenty, wśród nich dobrym pomysłem na upominek mogą być m.in.: ozdoby wykonane na szydełku, makramy, naturalne kosmetyki czy biżuteria.
Wśród wystawców swój udział zapowiedzieli m.in. lokalni producenci, którzy oferować będą m.in. soki domowej roboty, konfitury, miody, czy pierniki.
Na stoiskach kół gospodyń wiejskich będzie można nabyć dekoracje świąteczne, ale przede wszystkim kupić na wynos świąteczne wypieki, pierogi, czy też lokalne specjały.
W sobotę i w niedzielę podczas kiermaszu będzie można spotkać Świętego Mikołaja i skorzystać z jego pomocy przy wręczaniu upominków.

konkursy i zabawy dla dzieci
W niedzielę od godz. 12.00 na najmłodszych w Ogrodzie będzie czekało mnóstwo atrakcji. Te przygotuje Klub Fitneska. Będzie m.in. bajkowa zumba z udziałem ulubionych postaci z bajek, konkursy oraz zabawy sportowe i taneczne.
Około godz. 14.30 w pawilonie w Technicznym Ogrodzie odbędzie się wręczenie nagród w konkursie na najładniejszą Eko Ozdobę. Konkursowe prace przyozdobią choinkę, która stanie na Placu Handlowym.

świetlny orszak
Natomiast około godz. 14.00 do Technicznego Ogrodu zjadą strażackie wozy. Wszystkie samochody będą udekorowane i oświetlone. Świetlny, Strażacki Orszak Świętego Mikołaja wyjedzie w trasę o godz. 15.00 – najpierw odwiedzi miejscowości Zalesie Gorzyckie i Motycze Poduchowne, po czym wróci do Gorzyc, by w pełnym składzie wyruszyć w dalszą trasę obejmującą miejscowości Orliska, Sokolniki, Furmany, Trześń, Wrzawy i Gorzyce sołectwo.

Wydarzenie ten jest finansowane ze środków Stowarzyszenia „Lasowiacka Grupa Działania”.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Organizatorem wydarzenia jest: Urząd Gminy Gorzyce, Gminny Ośrodek Kultury, Zakład Gospodarki Komunalnej.

Do pobrania: Strażacki_Orszak_2023_regulamin

—— INFORMACJA Z DNIA 3 GRUDNIA BR. ———

Uwaga!!!
Ze względu na warunki atmosferyczne oraz ze względów bezpieczeństwa orszak – nie przejedzie wyznaczoną trasą.

Trasa ograniczy się do głównych dróg, o ile warunki pozwolą.

Świetlne, wozy strażackie ze św. Mikołajem zjadą do Technicznego Ogrodu około godz. 13.30.

Kiermasz oraz atrakcje dla dzieci wraz ze spotkaniem z Mikołajem i bajkowymi postaciami – pozostają bez zmian.

Zapraszamy do ogrodu od godz. 12.00