W sobotę 23 marca br. tuż przed Niedzielą Palmową zapraszamy do Gorzyc na Festiwal Wielkanocnych Potraw i Rękodzieła Artystycznego.

Festiwal Wielkanocnych Potraw i Rękodzieła Artystycznego organizowany jest od 2015 roku. Impreza odbędzie się w Technicznym Ogrodzie w Gorzycach. Rozpocznie się o godz. 8.00 i potrwa do godz. 13.00.

Tego dnia będzie też prowadzone tradycyjne targowisko, które odbywa się w Gorzycach w każdą sobotę.

Podczas Festiwalu odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych i rękodzieła. Będzie można zakupić lokalne specjały tj. miody, sery, a także dania kuchni wielkanocnej, w tym domowe wypieki baby i mazurki.

Miłośników wypieków zapraszamy do udziału w konkursie na najsmaczniejszą „babę wielkanocną”. Ciasta własnoręcznie wykonane można dostarczać w dniu imprezy do godz. 10.00.

Najsmaczniejsze wypieki wybierze jury, które zostanie powołane przez organizatorów Urząd Gminy Gorzyce i  Gminny Ośrodek Kultury. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu AGD i książek kucharskich.

Dodatkową atrakcją będą warsztaty wielkanocne dla dzieci, te rozpoczną się o godz. 10.00, a poprowadzą je instruktorzy Gminnego Ośrodka Kultury.

Karta-zgłoszenia_kiermasz_wielkanocny_2024.docx
Regulamin-_Babka_Wielkanocna.docx