Zapraszamy do udziału w Gminnym Dyktandzie, odbędzie się ono 21 października 2022r. o godz. 16:00 w Środowiskowym Domu Kultury.

Celem dyktanda jest sprawdzenie swoich umiejętności ortograficznych przez uczestników, promocja poprawnej polszczyzny i piękna języka polskiego, oraz promocja tworczości Marii Konopnickiej – Patronki Literackiej Roku 2022.
W dyktandzie mogą wziąć udział mieszkańcy gminy Gorzyce, a w szczególności młodzież szkół podstawowych klasy 7 i klasy 8 oraz młodzież szkół ponadpodstawowych i osoby dorosłe powyżej 18. roku życia.
Ocena prac konkursowych nastąpi w dwóch kategoriach wiekowych:
Kategoria I: młodzież szkół podstawowych klasy 7 i klasy 8
Kategoria II: młodzież szkół ponadpodstawowych i osoby dorosłe pow. 18 r. ż.

W dyktandzie nie mogą uczestniczyć absolwenci filologii polskiej z tytułem magistra lub licencjata i pracownicy naukowi z tego zakresu.
Prace uczestników dyktanda zostaną zakodowane, aby zagwarantować anonimowość podczas sprawdzania.
Na zwycięzcę –  oprócz dyplomu – czeka nagroda tj. karta podarunkowa do sieci Empik.

Zgłoszenia do udziału w dyktndzie można dokonać osobiście w ŚDK w Gorzycach Pl. E. Mieszczańskiego 10 i w DK w Sokolnikach ul. Sandomierska 84, telefonicznie pod nr tel. 15 836 21 31 (ŚDK Gorzyce), nr tel. 15 836 35 48 (DK Sokolniki) oraz e-mailowo: konkurs@gokgorzyce.pl
Termin zgłoszeń upływa 20 października 2022r. o godz. 15:00
Regulamin oraz karta zgłoszenia do pobrania na stronie www.gminagorzyce.pl, www.gokgorzyce.pl oraz www.gbpgorzyce.pl

DO POBRANIA:
Karta zgłoszenia.docx 14 KB