ZRÓB EKO OZDOBĘ NA CHOINKĘ I WYGRAJ NAGRODY

Zrób eko ozdobę na choinkę i wygraj atrakcyjne nagrody. Konkurs dedykowany jest uczniom klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu gminy Gorzyce.
Trzech zwycięzców „Gminnego konkursu na wykonanie ekologicznych ozdób na choinkę” otrzyma gadżety elektroniczne. – Podobnie, jak w minionych latach będzie o co powalczyć. Dla zwycięzców przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie – zachęca Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.
Ideą konkursu jest propagowanie ekologicznego stylu życia poprzez wykorzystywanie surowców wtórnych do ponownego użytku, dbanie o środowisko, kształtowanie postawy świadomego konsumenta, a także rozwijanie zdolności manualnych.
– Zależy nam, aby przy okazji zbliżających się świąt zatroszczyć się o otaczające nas środowisko. Czasami nie trzeba kupować nowych rzeczy, wystarczy nadać im nowe życie. Organizując konkurs, chcemy zachęcić młodych ludzi do kreatywnego recyklingu. Tym razem jednak zachęcamy uczestników zabawy do wykonania trwałych ozdób, które wspólnie zawiesimy na choince 3 grudnia br. podczas Gorzyckiego Kiermaszu Świątecznego i Świetlnego, Strażackiego Orszaku Świętego Mikołaja – informuje Jolanta Bartoszek z Urzędu Gminy Gorzyce, odpowiadająca w gminie za gospodarkę odpadami komunalnymi.
Konkurs dedykowany jest uczniom klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu gminy Gorzyce. Prace można wykonać w dowolnej technice, ważne aby były one samodzielnie przygotowane przez uczniów oraz odporne na warunki atmosferyczne.
Eko ozdoby na choinkę do wtorku 28 listopada br. należy składać w Biurze Obsługi Mieszkańca w Urzędzie Gminy Gorzyce przy ul. Sandomierskiej 75 wejście od ul. Pańskiej lub wysłać pocztą. Do każdej pracy należy dołączyć fiszkę z imieniem i nazwiskiem autora lub autorki, nazwą szkoły oraz uzupełnioną i podpisaną przez opiekuna kartą zgłoszenia. Prace niekompletne nie podlegają ocenie.
Komisja konkursowa oceni eko ozdoby i przyzna nagrody. Komisja może przyznać również wyróżnienia.
Wyniki zostaną ogłoszone do 30 listopada br. Wybrane prace udekorują choinkę, która zdobić będzie Techniczny Ogród.

DO POBRANIA:

regulamin_Eko_Ozdoba_2023
ZAŁĄCZNIK NR 1_2023
ZAŁĄCZNIK NR 2_2023