ZAPRASZAMY NA BADANIA. WYKONAJ MAMMOGRAFIĘ I CYTOLOGIĘ

Masz 25 lat – wykonaj cytologię! Masz 50 lat – wykonaj mammografię! Cytomammobus Fundacji SOS Życie w Gorzycach.
Kobiety powinny wykonywać regularnie profilaktyczne badania: cytologię i mammografię. Okazją będzie przyjazd CytoMammobusu Fundacji SOS Życie w dniu 24 sierpnia. Wystarczy zadzwonić pod numer 17 582 40 60 i umówić się wcześniej, na konkretną godzinę, aby nie czekać w kolejce. Do akcji zaprasza wójt Leszek Surdy.

Cytomammobus stanie obok GOK, a badania będą wykonywane przez doświadczony personel w godz. 8 – 16. Cytologię będzie pobierała wykwalifikowana położna – zapraszamy szczególnie młode kobiety po 25 roku życia.
Rejestracja odbywa się telefonicznie, a na badania można umówić się na konkretną godzinę. Warto zadzwonić i zarejestrować się 17 582 40 60 – rejestracja czynna od g. 8:00 – 17:00.

Badania są bezpłatne dla kobiet objętych programem profilaktycznym wczesnego wykrywania raka piersi oraz programem wczesnego wykrywania raka szyjki macicy. Bezpłatna cytologia co 3 lata – kobiety w wieku 25-59 lat. Bezpłatna mammografia co 2 lata – kobiety w wieku 50-69 lat lub co 12 miesięcy, jeśli u krewnych wystąpił rak piersi.
Badania finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Panie mają możliwość łatwego dostępu bez skierowania na profilaktyczną cytologię i mammografię. Warto korzystać z tych badań, ponieważ choroba nowotworowa nie daje żadnych objawów, a te proste badania mogą nawet oszczędzić życie! Strach przed chorobą jest najgorszym doradcą, więc mimo strachu należy zmobilizować się i zbadać.