W SOKOLNIKACH KONCERT DLA BABCI I DZIADKA

Tym koncertem rozpoczynamy bardzo ważne święta. Pamiętajcie o swoich babciach i dziadkach – mówił podczas koncertu wójt gminy Gorzyce – Leszek Surdy.

W Polsce świętowanie Dnia Babci rozpoczęło się w połowie lat sześćdziesiątych, Dzień Dziadka oficjalnie kilka lat później, bo w latach siedemdziesiątych. Oba święta na dobre wpisały się w kalendarz ważnych wydarzeń.

Z tej okazji Gminny Ośrodek Kultury – Dom Kultury w Sokolnikach zorganizował koncert dla babci i dziadka. Wszystkich przybyłych gości wraz z kierownik Jolantą Zimoląg przywitał wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy. – Cieszymy się, że tak licznie przybyli państwo na dzisiejszy koncert, który przygotowany jest przez wasze wnuki. Życzę wam, abyście zawsze byli dumni i zadowoleniu – tak jak dzisiaj obserwując małych artystów na scenie. Życzę wam przede wszystkich zdrowia i wielu powodów do radości – mówił wójt.

W muzyczno-tanecznym programie przygotowanym przez instruktorów DK Sokolniki Alicję Podkowę-Rękas i Krzysztofa Kapałę oraz zespół techników wystąpili: Emilia Tworek, Amelia Gajda, Maja Zioło, Otylia Bownik, Hanna Baran, Natalia Jurkowska, Lena Sulewska, Oliwia Wydra, Emilia Gębala i Milena Kabat oraz Zespół Pieśni i Tańca „Sokolanie.”

#gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 25%; } #gallery-1 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-1 .gallery-caption { margin-left: 0; } /* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */