W niedzielę 9 czerwca br. w Zagrodzie Myśliwskiej Koła Łowieckiego „San” Skowierzyn w miejscowości Orliska odbyły się obchody Dnia Dziecka współorganizowane przez Zarząd Okręgowy PZŁ w Tarnobrzegu oraz Koło Łowieckie „San” Skowierzyn. Partnerem w organizacji obchodów była Gmina Gorzyce, Ochotnicza Straż Pożarna w Skowierzynie oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Skowierzynie.

Zorganizowana impreza miała charakter plenerowego pikniku. Łącznie w imprezie udział wzięło ponad 400 dzieci. Do udziału w obchodach zostały zaproszeni również wychowankowie Domów Dziecka z Łoniowa oraz Opatowa. Łącznie udział wzięło w zabawie blisko 80-ciu wychowanków z czterech placówek opiekuńczo-wychowawczych.
Malownicze położenie zagrody myśliwskiej Koła sprzyjało zaplanowanej przez organizatorów formie wypoczynku i rekreacji w ramach obchodów Dnia Dziecka. Przybyłe dzieci zintegrowały się we wspólnej zabawie. Na dzieci czekały atrakcje w postaci dmuchanej zjeżdżalni, malowania twarzy, konkursów, animacji a także quizy i zabawy. Wyjątkowo obleganą atrakcją był konkurs strzelecki z wiatrówki. Udział w rywalizacji wzięło tu 102 dzieci, które rywalizowały w czterech kategoriach wiekowych. Dla laureatów ufundowano nagrody, zaś dla wszystkich dzieci biorących udział myśliwi ufundowali upominki.
Kolejną atrakcją była prezentacja ras psów myśliwskich poprowadzona przez Okręgowe Pogotowie Postrzałkowe „Dolny Wiatr”. Uczestnicy z ciekawością wysłuchali prelekcji o prezentowanych rasach psów użytkowych.
Wyjątkową atrakcją były wystrzały z piany oraz towarzysząca temu zabawa w rytmie muzyki. Przez cały czas pikniku aktywne były stoiska edukacyjne Polskiego Związku Łowieckiego prowadzone przez edukatorów. Oprawę kulinarną prowadziło Koło Gospodyń Wiejskich w Skowierzynie oraz OSP Skowierzyn, które to serwowały grochówkę, gulasz, watę cukrową oraz popcorn. Wszystkich uczestników poczęstowano również lodami oraz pieczoną kiełbaską.
Zarząd Okręgowy PZŁ w Tarnobrzegu oraz Zarząd Koła Łowieckiego „San” Skowierzyn składa gorące podziękowania Gminie Gorzyce wraz z jej Wójtem – Leszkiem Surdym za wsparcie w organizacji imprezy. Dodatkowo składa podziękowania Damianowi Laskowskiemu, Łukaszowi Tarłowskiemu, Przemysławowi Czerwińskiemu, Robertowi Jędralowi oraz Monice Szymkiewicz za ufundowanie nagród, upominków i zapewnienie atrakcji na tej uroczystości. Szczególne podziękowania należą się również OSP oraz KGW Skowierzyn za wsparcie organizacji obchodów. Dziękujemy również edukatorom: Dawidowi Szymańskiemu, Tomaszowi i Dagmarze Światowiec oraz myśliwym z Pogotowia Postrzałkowego „Dolny Wiatr” za pracę i zaangażowanie w działania edukacyjne na rzecz dzieci.

„Wspólne świętowanie Dnia Dziecka z myśliwymi to już stały element naszej działalności społecznej na rzecz dzieci. U podstaw naszej działalności leży szeroko rozumiana gospodarka łowiecka. Nie mniej jednak- jako organizacja jesteśmy grupą społeczną, która dostrzega potrzebę wspierania również i dzieci w ich rozwoju oraz edukacji w tym przypadku tej przyrodniczej. Ilość chętnych dzieci do świętowania przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Dodatkowo zaproszenie do obchodów dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych było gestem wsparcia dla tych najbardziej pokrzywdzonych przez los. Udział partnerów w organizacji obchodów Dnia Dziecka oraz ich wkład osobowo-rzeczowy w uroczystość świadczy o symbiozie w jakiej żyją myśliwi ze środowiskiem lokalnym i działającymi tu organizacjami. Obecność Wójta Gminy Leszka Surdego to kolejny dowód na partnerskie relacje naszej organizacji z samorządem lokalnym. Sama uroczystość była wyjątkowo udana. Radość dzieci wyrażona poprzez uśmiech była i zawsze będzie dla nas największą nagrodą za naszą pracę. Jako współorganizator składam gorące podziękowania wszystkim myśliwym zaangażowanym w przygotowania i organizację obchodów, sponsorom oraz organizacjom, które wsparły naszą inicjatywę na rzecz dzieci.” – Robert Bąk łowczy ZO PZŁ Tarnobrzeg.

tekst: PZŁ Tarnobrzeg
foto: Monika Zając, UG Gorzyce

 

 

Opublikowany przez Opublikowano: 12 czerwca 14:21, 2024

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print