We wtorek w Środowiskowym Domu Kultury w Gorzycach odbyła się konferencja „Nowe zasady w płatnościach bezpośrednich 2024: Ekoschematy, Płatności do małych gospodarstw i warunkowość”.
Było to kolejne spotkanie z cyklu wydarzeń organizowanych przez Podkarpacki Oddział Regionalny ARIMR (ARiMR) w Rzeszowie we współpracy z Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego (PODR ) oraz Podkarpacka Izba Rolnicza (PIR). Partnerami tego wydarzenia były Gmina Gorzyce oraz Gok Gorzyce.
– Celem tych konferencji jest informowanie podkarpackich rolników o nowych zasadach w płatnościach bezpośrednich i obszarowych, które wchodzą w życie od 2024 roku. Szczególny nacisk kładziemy na ekoschematy, wsparcie dla małych gospodarstw oraz warunkowość. Konferencja w Gorzycach była kolejnym krokiem w długim procesie edukacyjnym, mającym na celu lepsze zrozumienie i efektywne wykorzystanie dostępnych środków wsparcia.
Dzięki zaangażowaniu ARiMR, PODR i PIR rolnicy mają teraz możliwość dokładnego zapoznania się z nowymi regulacjami, co umożliwi im lepsze przygotowanie do nadchodzących zmian – informował Błażej Borowiec, dyrektor Podkarpacki Oddział Regionalny ARiMR.
W naszej gminie wielu mieszkańców jest rolnikami, zależy mi, aby ich działalności rozwijały się, dlatego na organizację tego typu wydarzeń i wszelkich działań wspierających rolników zawsze jesteśmy otwarci – podkreślał Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

Opublikowany przez Opublikowano: 4 czerwca 13:52, 2024

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print