BEZPIECZEŃSTWO PONAD WSZYSTKO

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” – pod takim hasłem odbył się dzisiaj piknik rodzinny nad Zalewem Przybyłów w Gorzycach.
Konny patrol policyjny, przejazdy łodziami po zalewie, prezentacje sprzętu policji i straży pożarnej to tylko część atrakcji, jaka czekała na dzieci i młodzież podczas pikniku. Imprezę otworzył wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy. – Ta impreza dedykowana jest przede wszystkim dzieciom i młodzieży, zależy nam, aby cały czas uczyć i przypominać jak ważne jest bezpieczeństwo i ochrona życia i zdrowia. Chciałbym, aby ten letni wypoczynek dla każdego z naszych mieszkańców był radosny i pełen tylko dobrych wspomnień – podkreślał wójt gminy Gorzyce.
Piknik poprowadził st. asp. Stanisław Ciba z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, który poprzez zabawę i liczne konkursy przypominał o zasadach bezpieczeństwa.
Impreza została przygotowana przez Komendę Miejską Policji w Tarnobrzegu. Do współorganizacji włączyli się m.in. Urząd Gminy Gorzyce, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tarnobrzegu, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Stowarzyszenie Wędkarskie Szczupak-Przybyłów, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzycach, Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach, Koło Strzeleckie E-Tawerna z Nowej Dęby oraz ochotnicze straże pożarne z Gorzyc, Wrzaw, Trześni i Sokolnik.
Atrakcją tegorocznego pikniku była wizyta konnego patrolu policji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.
Swoje stoisko informacyjne przygotował także Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny z Tarnobrzega. Pracownicy inspekcji edukowali i radzili, w jaki sposób bezpiecznie spędzać czas wolny nad akwenami wodnymi.
Wydarzenie dofinansowane było z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

#gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 25%; } #gallery-1 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-1 .gallery-caption { margin-left: 0; } /* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */