ŚWIĘTO SOKOLNIK JUŻ W LIPCU

3 lipca br. zapraszamy do Sokolnik na piknik rodzinny.

O godz. 14.30 imprezę rozpocznie mecz towarzyski o Puchar Sołtysa Sołectwa Sokolniki. Od godziny 16.00 na placu przy stadionie organizatorzy zapraszają na część artystyczną.  Rozpoczną ją zespoły działające przy Domu Kultury w Sokolnikach. Zatańczą i zaśpiewają grupy dziecięce i seniorzy z Zespołu Pieśni i Tańca „Sokolanie”. Pokaz tańca towarzyskiego zaprezentują tegoroczni stypendyści Iwona Sulewska i Michał Rękas. Nie zabraknie konkursów i zabaw. Tradycyjnie odbędą się wybory na Gospodynię i Gospodarza Roku. Dla dzieci przygotowano również mnóstwo atrakcji, będą m.in. warsztaty z makramy oraz zabawy plastyczne i zręcznościowe. Najmłodsi będą mogli skorzystać z bezpłatnych dmuchańców, a starsi skosztować bigosu.

Imprezę zwieńczy potańcówka z DJ Sławkiem. Taneczna zabawa potrwa aż do północy.

Do udziału w wydarzeniu zapraszają: Sołtys Sołectwa Sokolniki, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna, LKS Sokół Sokolniki, radni gminy Gorzyce i radni powiatu tarnobrzeskiego z Sokolnik oraz Dom Kultury w Sokolnikach.

Patronat honorowy objął Wójt Gminy Gorzyce. Impreza współfinansowana jest z budżetu gminy Gorzyce – funduszu sołeckiego sołectwa Sokolniki, Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu oraz sponsorów.