W sobotę 22 czerwca br. gorzyccy OldBoye zapraszają na obchody 25-lecia swojego klubu.
Klub powstał w 1999 roku z inicjatywy Tadeusza Woźniaka, Andrzeja Partyki i Wieńczysław Surmy. – Każdy z nas był zawodowym piłkarzem, graliśmy wówczas w drużynie Tłoków Gorzyce. Kiedy skończyliśmy kariery brakowało nam sportu, a przede wszystkim piłki i treningów. Dlatego wspólnie postanowiliśmy utworzyć grupę, w której moglibyśmy od czasu do czasu pograć ze sobą. I tak namówiliśmy na początku kilkanaście osób, które kończyły karierę lub byli pasjonatami piłki nożnej. Stworzyliśmy drużynę i zaczęliśmy naszą działalność. Zaczęliśmy grać i do rozgrywek zapraszaliśmy inne zespoły. Cieszę się, że drużyna wciąż trwa, mimo że zawodnicy ze względu na wiek lub stan zdrowia zmieniają się – wspomina Andrzej Partyka, były bramkarz Tłoków Gorzyce i współtwórca OldBoyów.
W tym roku klub będzie obchodził jubileusz 25-lecia. – Najtrudniejszy okres, był dla nas w czasie pandemii, nie mogliśmy się spotykać, a to dla drużyny zawsze działa na niekorzyść. W 2023 r. postanowiliśmy założyć stowarzyszenie. Zapisało się – ku naszej uciesze – 40 członków. Sformalizowanie grupy pozwoliło nam zadbać o bieżące utrzymanie i rozwój, dzięki temu możemy korzystać z różnych dofinansowań – informuje Paweł Szczygieł wiceprezes Gorzyckiego Stowarzyszenia OldBoys.
Członkowie Stowarzyszenia na treningach spotykają się średnio dwa razy w tygodniu. Odbywają się one na terenach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzycach. Obiekt gmina udostępnia bezpłatnie. Organizacja ma również wsparcie w firmie Tenneco, Starostwie Powiatowym w Tarnobrzegu oraz Spółdzielni Mieszkaniowej w Gorzycach.
W tym roku z okazji jubileuszu gorzyccy zawodnicy do wspólnych rozgrywek zaprosili aż 9 drużyn. Drużyny powalczą o Puchar Wójta Gminy Gorzyce.
Będzie też sporo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i miłośników Tłoków Gorzyce i Stali Gorzyce.
Organizatorzy zapraszają wszystkich do wspólnego kibicowania. Wstęp na mecze jest bezpłatny.

Opublikowany przez Opublikowano: 13 czerwca 15:04, 2024

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print