herb Gmina Gorzyce
herb Gmina Gorzyce
  • A-
  • A+
  • A
  • A
  • A
  • A
  • PL
Ładowanie Wydarzenia

Konkursy z nagrodami, pokazy ratownictwa, bezpłatne przejazdy łódką po zalewie – to tylko część atrakcji, jakie zaplanowano dla dzieci i młodzieży w ramach prowadzonej ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i pikniku na otwarcie sezonu letniego nad zalewem w Gorzycach.
„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to akcja dedykowana dzieciom, młodzieży, jak i osobom dorosłym.
– Cieszę się, że po raz kolejny możemy wspólnie z policją oraz wszystkimi partnerami przygotować to wydarzenie. Chciałbym, aby wakacje dla wszystkich mieszkańców były bezpieczne i aby każdy zachował po nich dobre wspomnienia. W najbliższy poniedziałek zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych nad nasz gorzycki zalew, pierwszy dzień otwarcia sezonu nad zalewem, zaczynamy od zwrócenia uwagi na bezpieczeństwo nad wodą – mówi wójt Leszek Surdy.
Do akcji zainicjowanej na terenie miasta i powiatu tarnobrzeskiego przez Komendę Miejską Policji w Tarnobrzegu włączyli się m.in.: Urząd Gminy Gorzyce, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tarnobrzegu, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzycach, Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach, Ochotnicza Straż Pożarna w Gorzycach, a także Gorzycki Klub Karate Kyokushin i Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu
Każdy z wymienionych partnerów przygotował dla uczestników pikniku ciekawe atrakcje lub upominki, do akcji dołączyło również wielu sponsorów. Podczas wydarzenia nie zabraknie konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Żeby zdobyć prezenty trzeba będzie wykazać się przede wszystkim wiedzą na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa, przydadzą się również umiejętności plastyczne i sprawnościowe.
Ciekawym elementem pikniku będzie pokaz ratownictwa ten poprowadzi Małgorzata Kardyś i Urszula Ślusarz – ratowniczki medyczne z Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu.
Na plaży ze swoim pokazem karate wystąpią zawodnicy z Gorzyckiego Klub Karate Kyokushin.
W programie nie zabraknie również zabaw tanecznych – te poprowadzi DJ Dawid Wesołowski z Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach. Tego dnia na zlewie będzie można popływać łódką ze strażakami OSP Gorzyce, a także bezpłatnie wypożyczyć kajaki i rowerki wodne. Nad bezpieczeństwem użytkowników kąpieliska będą czuwać ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – drużyny nr 11 i Klubu Sportowego Pirania.
Najmłodsi w godzinach od 11.00 do 16.00 będą mogli skorzystać z bezpłatnych dmuchańców. Natomiast wydarzenie pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo” organizowane jest w godz. od 11.00 do godz. 14.00.

Nagrody i upominki dla uczestników konkursów ufundowali m.in.:
Urząd Gminy Gorzyce
Komenda Policji w Tarnobrzegu
Firma Beton-Bud
Euro-Park Wisłosan Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna w Tarnobrzegu
Bank Pekao S.A. Oddział w Gorzycach
Lasowiacka Grupa Działania w Nowej Dębie

Udostępnij

Przejdź do góry