Rada Miasta Tarnopola Wydział Zdrowia i Opieki Zdrowotnej prowadząca Tarnopolski Gminny Szpital Miejski nr 2″ zwróciła się do Urzędu Gminy Gorzyce i mieszkańców o pomoc w zakresie organizacji zbiórki artykułów medycznych.

Potrzebne są następujące artykuły:
Sprzęt: nowe kaski budowlane, hełmy, baterie, latarki ,latarki-czołówki, krótkofalówki typu łoki-toki.
Środki medyczne: opatrunki hemostatyczne, koloidalne i adsorpcyjne antyseptyki na rany bandaże gipsowe.
Materiał szewny uprzęże, kołowroty, opony do czasowego unieruchomienia opony Beller, Systemy trakcji szkieletowej nosze, wózki inwalidzkie, dodatkowe urządzenia mocujące Hoffman, kołowrót elektroniczny, poduszka w kształcie klina do mocowania, kołnierz Chance.
Firmy, które chciałyby się włączyć w organizację pomocy dla szpitala, proszone są o kontakt z Urzędem Gminy Gorzyce tel. 15 836 20 75 wew. 33 lub poprzez maila: pomocukrainie@gminagorzyce.pl
Sprzęt można przekazywać od poniedziałku 7 marca br. w Gminnych Punktach Wolontariatu utworzonych w placówkach kultury tj. w Gorzycach – w Środowiskowym Domu Kultury przy Pl. E. Mieszczańskiego 10, oraz w Sokolnikach i we Wrzawach.

Opublikowany przez Opublikowano: 7 marca 12:45, 2022