Udostępnianie informacji o przedsiębiorcach, którzy zakończyli wykonywanie działalności gospodarczej przed 1 lipca 2011 r.

Formularze do pobrania
Złóż wniosek przez Internet

Wniosek można przesłać drogą elektroniczną wypełniając formularz – Pismo ogólne do Urzędu znajdujący się na elektronicznej platformie usług administracji publicznej (ePUAP). Złożona informacja musi być podpisana profilem zaufanym lub bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy kwalifikowanego certyfikatu.

• podanie o udostępnienie informacji o przedsiębiorcy
  • opłata skarbowa
Opłata skarbowa

Opłata skarbowa wynosi 17,00 zł za wydanie zaświadczenie.

Opłatę skarbową należy opłacić za pośrednictwem:

• Banków bądź Poczty (według obowiązujących cenników oraz taryf),
  • na rachunek bankowy:

Nr konta 25 9434 1012 2002 1050 0018 0001
(z dopiskiem dokonywanej operacji, np. „Opłata skarbowa z tytułu ….”)

Dowód uiszczenia opłaty proszę okazać przy odbiorze dokumentu.

Opłaty administracyjne

Nie dotyczy

Termin i sposób załatwienia sprawy

Wniosek o udostępnienie informacji o przedsiębiorcach, którzy zakończyli wykonywanie działalności gospodarczej przed 1 lipca 2011 r. można złożyć:

• elektronicznie – wypełniając formularz – Pismo ogólne do Urzędu znajdujący się na elektronicznej platformie usług administracji publicznej (ePUAP), wniosek musi być podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym
  • osobiście w Urzędzie Gminy w Gorzycach – Referat Księgowości Budżetowej
  • przez pełnomocnika (wystarczające jest udzielenie pełnomocnictwa na piśmie, w zwykłej formie, które upoważnia do dokonywania określonych czynności w Twoim imieniu)
  • wysłać pocztą

Zaświadczenie dotyczące działalności gospodarczej przedsiębiorcy figurującego w ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej do dnia 31 grudnia 2011 r. przez Wójta Gminy Gorzyce wydawane jest w terminie do 7 dni.

Miejsce złożenia dokumentów

Biuro Obsługi Mieszkańca

Jednostka odpowiedzialna

Referat Finansowo-Księgowy
Stanowisko ds. księgowości budżetowej
nr telefonu: 15 836 20 75 wew. 23

Tryb odwoławczy

Na postanowienie o odmowie wydania zaświadczenia o żądanej treści służy zażalenie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Tarnobrzegu, za pośrednictwem Wójta Gminy Gorzyce – w terminie 7 dni od dnia otrzymania postanowienia.

Podstawa prawna
  • Kodeks Postępowania Administracyjnego z 14 czerwca 1960 r. (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 735, z późn. zm.)
  • Ustawa z 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1923)
  • Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie zapłaty opłaty skarbowej z 28 września 2007 r. (Dz. U. z 2007 r. Nr 187, poz. 1330).
Inne informacje

W zaświadczeniu potwierdza się dane z wpisów, które nie zostały przekazane do CEIDG, to jest dane o przedsiębiorcach, którzy zakończyli wykonywanie działalności gospodarczej przed 1 lipca 2011 r. oraz o przedsiębiorcach, w zakresie informacji historycznych o wpisie w czasie, gdy organem ewidencyjnym był Wójt Gminy Gorzyce (tj. do dnia przekazania wpisu do CEIDG – nie później niż do 31 grudnia 2011 r.).

We wniosku o udostępnienie informacji o przedsiębiorcy należy wskazać interes prawny lub przepis prawa, na podstawie którego mają zostać udostępnione informacje.

Ewidencja działalności gospodarczej prowadzona przez Wójta Gminy Gorzyce w zakresie przedsiębiorców aktywnych oraz wykreślonych po 1 lipca 2011r. została przekazana do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) prowadzonej przez ministra właściwego do spraw gospodarki. Tym samym Wójt Gminy Gorzyce nie jest już organem ewidencyjnym właściwym dla tych przedsiębiorców.