Polish Czech English French German Russian Slovak Spanish Ukrainian
www. gminagorzyce.pl   telefon: 48 15 8362075

GMINA GORZYCE

Samorządowy Portal Internetowy

techniczny ogrod

plakat świeto niepodległosci 2021Zapraszamy na uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości.

Świętowanie będzie można rozpocząć w gminie Gorzyce od podzielenia się cennym darem – jakim jest krew. Zbiórka krwi odbędzie się 8 listopada br. w sali narad Urzędu Gminy Gorzyce przy ul. Pańskiej 1. Akcję poprowadzi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Jednodniowy punkt zostanie zorganizowany w godz. od 10.00 do 13.00.

9 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach pobiegną w III Biało-czerwonym Biegu Niepodległościowym. – Każdy może w nim wziąć udział – ważne, aby miał na sobie białą lub czerwoną koszulkę bądź bluzę – informuje Katarzyna Stępień, zastępca dyrektora w SP 2.

10 listopada o godz. 10.30 pod pomnikiem Orła w Orliskach kwiaty złożą delegacje, a najmłodsi mieszkańcy miejscowości przedstawią krótką inscenizację.

Tego dnia, późnym popołudniem – Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach zaprasza na wieczornicę z okazji Święta Niepodległości. Ze względu na obostrzenia uroczystość odbędzie się na placu szkolnym. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowują okolicznościowy apel, a po nim zaplanowano wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni. Żołnierski poczęstunek będą serwowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Gorzycach wraz z radą rodziców.

Główne uroczystości odbędą się w czwartek 11 listopada br. O godz. 9.00 w kościele parafialnym w Gorzycach zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Program artystyczny przedstawią uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II. Po tej części uczestnicy uroczystości przemaszerują na cmentarz parafialny w Gorzycach, gdzie pod Pomnikiem Wojennym delegacje na czele z wójtem Gminy Gorzyce złożą kwiaty.

Msze św. w intencji Ojczyzny zostaną również odprawione w kościołach parafialnych w Trześni i we Wrzawach. W Trześni uroczystości rozpoczną się o godz. 10.30. Po mszy św. delegacje przejdą na cmentarz parafialny, gdzie pod pomnikiem Obrońców Ojczyzny zgromadzenie oddadzą hołd poległym. Na krótką inscenizację zapraszają uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Jachowicza w Furmanach.

We Wrzawach uroczystości rozpoczną się od złożenia kwiatów przy pomniku w Dąbrowie Wrzawskiej. O godz. 11.00 – zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. Po niej Stowarzyszenie „Razem dla Wrzaw” oraz uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej we Wrzawach zapraszają do Domu Kultury na krótki program artystyczny.

Gminne świętowanie zwieńczy koncert „Pokój Tobie Polsko” przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach. Wystąpią w nim wokaliści oraz Orkiestra Dęta GOK Gorzyce.

Podczas głównych uroczystości organizowanych 11 listopada prowadzony będzie kiermasz gorzyczaków, czyli biało-czerwonych słodkości przygotowywanych w gminie z okazji świąt państwowych. Sprzedaż ciast prowadzona będzie w godzinach od 9.00 do 11.00 przy kościele parafialnym w Gorzycach. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację Zuzi Idec z Gorzyc. Na kiermasz zapraszają panie z KGW Gorzyce, druhny i druhowie z OSP w Gorzycach oraz rodzina i przyjaciele Zuzi.

Ze względu na pandemię organizatorzy proszą o stosowanie się do wytycznych wynikających z określonych rozporządzeń – zachowanie dystansu, stosowanie maseczek i dezynfekcję.

TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO W URZĘDZIE GMINY

Osoby niesłyszące przy załatwianiu administracyjnych spraw mogą skorzystać z pomocy tłumacza migowego.

Wystarczy zgłosić chęć skorzystania z tej usługi 3 dni przed planowaną wizytą w Urzędzie Gminy osobiście lub korzystając z pomocy osoby trzeciej dzwoniąc pod numer (15) 8362 075, a także wysyłając faks pod numer (15) 8362 209 oraz e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Listopad 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) o celu ich przechowywania i sposobie zarządzania poniżej.

Jeżeli nie zgadzasz się na taki układ - zmień konfigurację swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności określa warunki dotyczące użytkowania serwisu internetowego przez użytkowników końcowych. Korzystając w dowolny sposób z niniejszego serwisu internetowego użytkownik końcowy akceptuje warunki określone w poniższej Polityce Prywatności.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie na podstawie informacji przekazanych przez użytkownika serwisu internetowego. Przekazanie informacji obejmujących dane osobowe jest dobrowolne. Do informacji tych należą np. imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu. Cel wykorzystania danych osobowych jest określony w nagłówku formularza zamieszczonego w serwisie internetowym. Najczęściej jest to subskrypcja wiadomości z serwisu za pomocą poczty e-mail lub krótkich wiadomości tekstowych SMS albo dostęp do wybranych podstron serwisu dla zalogowanych użytkowników. Dane osobowe nie są zbierane automatycznie.

Pliki cookies

Pliki cookies (w dosłownym tłumaczeniu z j. angielskiego: ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, przesyłane do urządzenia użytkownika końcowego podczas odwiedzania przez niego serwisu internetowego. Pliki cookies zawierają m.in. adres strony internetowej z której pochodzą, ustawienia dokonane przez użytkownika serwisu dotyczące układu strony, rozmiaru tekstu, kolorów, wersji kontrastowej, dane wpisywane do formularzy oraz wartość, którą jest zazwyczaj automatycznie wygenerowana unikalna liczba. Mechanizm cookies nie pobiera jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia użytkownika końcowego.

Korzystając z serwisu internetowego użytkownik końcowy wyraża zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Użytkownik końcowy ma możliwość korzystania z serwisu internetowego bez wykorzystywania plików cookies, ale oznacza to, że niektóre funkcje serwisu nie będą działać poprawnie. Użytkownik końcowy może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, jak również może usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. W przypadku nie wyrażenia zgody na korzystanie z plików cookies, użytkownik końcowy winien zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

Niniejszy serwis internetowy może stosować następujące pliki cookies:

$1a.     pliki uwierzytelniające - wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania użytkownika końcowego w serwisie internetowym oraz do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;

$1b.     pliki statystyczne - wykorzystywane do zbierania informacji o sposobie korzystania użytkownika końcowego z serwisu internetowego;

$1c.     pliki funkcjonalne - wykorzystywane do zapamiętania wybranych przez użytkownika końcowego ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej, itp.

W celu zarządzania ustawieniami plików cookies wybierz z listy oficjalnych stron internetowych producentów najczęściej używanych przeglądarek internetowych aplikację, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta:

Urządzenia mobilne:

Narzędzia i treść z innych firm

Niniejszy serwis internetowy może zawierać przyciski, narzędzia lub treści kierujące do usług innych firm, m.in. Facebook (przycisk „Lubię to”), Google (Google Maps, Google Analitycs, Google Translate), Youtube (filmy), IVONA Software (webreader), Stat24 (statystyki), Payu (płatności elektroniczne). Korzystanie z aplikacji innych firm może powodować przesyłanie informacji do urządzenia użytkownika końcowego przez zewnętrzny podmiot. Informacji na temat wykorzystania plików cookies przez zewnętrzne aplikacje należy szukać w polityce prywatności danego podmiotu.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu internetowego (teksty, grafiki, muzyka, filmy) oraz wszystkie jej fragmenty a także mechanizmy i oprogramowanie używane w serwisie internetowym są objęte ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego.

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego oraz przepisami o ochronie baz danych, użytkownik końcowy otrzymuje niewyłączną, ograniczoną licencję na korzystanie z serwisu wyłącznie w celach prywatnych, bez możliwości samodzielnego pobierania lub zapisywania stron oraz dokonywania ich modyfikacji.

Użytkownik końcowy serwisu internetowego, bez zgody właściciela serwisu nie posiada prawa do odsprzedaży lub wykorzystania w celach komercyjnych serwisu internetowego i jego zawartości.

Właściciel serwisu internetowego udziela ograniczonego, odwoływalnego, niewyłącznego prawa do tworzenia linku do serwisu internetowego, o ile nie przedstawia on właściciela serwisu w sposób fałszywy, mylący i niezgodny z prawdą.

Wykorzystanie niniejszego serwisu internetowego w sposób, który naruszałby w/w warunki albo wszelkie obowiązujące prawa lub przepisy, a także w sposób, który powoduje albo może spowodować uszkodzenie serwisu internetowego, przerwę lub zakłócenia w pracy jest zabronione.