Polish Czech English French German Russian Slovak Spanish Ukrainian
www. gminagorzyce.pl   telefon: 48 15 8362075

GMINA GORZYCE

Samorządowy Portal Internetowy

techniczny ogrod

 

 

We wtorek Wójt Gminy Gorzyce odebrał promesy z rąk wiceministra infrastruktury Rafała Webera, wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła oraz posła RP Zbigniewa Chmielowca. Dotacje w łącznej wysokości 3.544.100,00 zł zostały przyznane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.

 

We wtorek Wójt Gminy Gorzyce odebrał promesy z rąk wiceministra infrastruktury Rafała Webera, wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła oraz posła RP Zbigniewa Chmielowca. Dotacje w łącznej wysokości 3.544.100,00 zł zostały przyznane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.

 

Gmina Gorzyce do pierwszego ogłoszonego naboru wniosków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych złożyła trzy wnioski. Gminie Gorzyce przyznano dofinansowanie w wysokości prawie 3 mln 550 tys. zł

Łączna wartość złożonych wniosków opiewa na kwotę około 3 mln 800 tys. zł z tego przyznane dofinansowanie dla wszystkich inwestycji stanowi 93,07 %

- 1 mln 323 tys. zł – otrzymaliśmy na budowę boisk wielofunkcyjnych przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gorzycach oraz Szkole Podstawowej we Wrzawach. W ramach tych funduszy wykonamy również zadaszenie nad trybuną boiska piłkarskiego w Trześni – informuje Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

W ramach zadania przy obu szkołach zostaną wybudowane boiska o wymiarach 44x24 m wraz z piłkochwytami o wysokości 6 m. Dodatkowo zostaną wykonane chodniki, zamontowane ławki, a cały teren zyska ledowe oświetlenie.

Kolejna transza, jaka do nas wpłynie to 1 mln 271 tys.100 zł. Tę dotację otrzymaliśmy na zadanie „Rozwój infrastruktury drogowej na terenie gminy Gorzyce poprzez przebudowę dróg w miejscowościach Furmany, Gorzyce, Orliska i Wrzawy” – podkreśla wójt gminy Gorzyce.

Fundusze te zostaną przeznaczone na przebudowę dróg. W Furmanach zostanie przebudowana ul. Nowa, w Gorzycach – ul. M. Dąbrowskiej i F. Chopina, we Wrzawach będzie wykonane zadanie pn. Goczałkowice, Goczałkowice II. Nowa nawierzchnia asfaltowa zostanie położona na drodze w Orliskach. Przebudowany zostanie również 100-metrowy odcinek ul. 3 Maja w Gorzycach.

950 tys. złotych otrzymaliśmy na rozbudowę infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie gminy Gorzyce – mówi Leszek Surdy.

Zadanie to obejmuje rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie gminy Gorzyce
o nowe odcinki w obszarach objętych nową zabudową mieszkaniową i usługową – głównie inwestycja ta obejmie tereny Furman i Orlisk.

Zgodnie z wytycznymi samorządy mają obowiązek ogłosić przetarg w ciągu 6 miesięcy od daty przyznania promesy.

TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO W URZĘDZIE GMINY

Osoby niesłyszące przy załatwianiu administracyjnych spraw mogą skorzystać z pomocy tłumacza migowego.

Wystarczy zgłosić chęć skorzystania z tej usługi 3 dni przed planowaną wizytą w Urzędzie Gminy osobiście lub korzystając z pomocy osoby trzeciej dzwoniąc pod numer (15) 8362 075, a także wysyłając faks pod numer (15) 8362 209 oraz e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Listopad 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) o celu ich przechowywania i sposobie zarządzania poniżej.

Jeżeli nie zgadzasz się na taki układ - zmień konfigurację swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności określa warunki dotyczące użytkowania serwisu internetowego przez użytkowników końcowych. Korzystając w dowolny sposób z niniejszego serwisu internetowego użytkownik końcowy akceptuje warunki określone w poniższej Polityce Prywatności.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie na podstawie informacji przekazanych przez użytkownika serwisu internetowego. Przekazanie informacji obejmujących dane osobowe jest dobrowolne. Do informacji tych należą np. imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu. Cel wykorzystania danych osobowych jest określony w nagłówku formularza zamieszczonego w serwisie internetowym. Najczęściej jest to subskrypcja wiadomości z serwisu za pomocą poczty e-mail lub krótkich wiadomości tekstowych SMS albo dostęp do wybranych podstron serwisu dla zalogowanych użytkowników. Dane osobowe nie są zbierane automatycznie.

Pliki cookies

Pliki cookies (w dosłownym tłumaczeniu z j. angielskiego: ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, przesyłane do urządzenia użytkownika końcowego podczas odwiedzania przez niego serwisu internetowego. Pliki cookies zawierają m.in. adres strony internetowej z której pochodzą, ustawienia dokonane przez użytkownika serwisu dotyczące układu strony, rozmiaru tekstu, kolorów, wersji kontrastowej, dane wpisywane do formularzy oraz wartość, którą jest zazwyczaj automatycznie wygenerowana unikalna liczba. Mechanizm cookies nie pobiera jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia użytkownika końcowego.

Korzystając z serwisu internetowego użytkownik końcowy wyraża zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Użytkownik końcowy ma możliwość korzystania z serwisu internetowego bez wykorzystywania plików cookies, ale oznacza to, że niektóre funkcje serwisu nie będą działać poprawnie. Użytkownik końcowy może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, jak również może usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. W przypadku nie wyrażenia zgody na korzystanie z plików cookies, użytkownik końcowy winien zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

Niniejszy serwis internetowy może stosować następujące pliki cookies:

$1a.     pliki uwierzytelniające - wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania użytkownika końcowego w serwisie internetowym oraz do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;

$1b.     pliki statystyczne - wykorzystywane do zbierania informacji o sposobie korzystania użytkownika końcowego z serwisu internetowego;

$1c.     pliki funkcjonalne - wykorzystywane do zapamiętania wybranych przez użytkownika końcowego ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej, itp.

W celu zarządzania ustawieniami plików cookies wybierz z listy oficjalnych stron internetowych producentów najczęściej używanych przeglądarek internetowych aplikację, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta:

Urządzenia mobilne:

Narzędzia i treść z innych firm

Niniejszy serwis internetowy może zawierać przyciski, narzędzia lub treści kierujące do usług innych firm, m.in. Facebook (przycisk „Lubię to”), Google (Google Maps, Google Analitycs, Google Translate), Youtube (filmy), IVONA Software (webreader), Stat24 (statystyki), Payu (płatności elektroniczne). Korzystanie z aplikacji innych firm może powodować przesyłanie informacji do urządzenia użytkownika końcowego przez zewnętrzny podmiot. Informacji na temat wykorzystania plików cookies przez zewnętrzne aplikacje należy szukać w polityce prywatności danego podmiotu.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu internetowego (teksty, grafiki, muzyka, filmy) oraz wszystkie jej fragmenty a także mechanizmy i oprogramowanie używane w serwisie internetowym są objęte ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego.

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego oraz przepisami o ochronie baz danych, użytkownik końcowy otrzymuje niewyłączną, ograniczoną licencję na korzystanie z serwisu wyłącznie w celach prywatnych, bez możliwości samodzielnego pobierania lub zapisywania stron oraz dokonywania ich modyfikacji.

Użytkownik końcowy serwisu internetowego, bez zgody właściciela serwisu nie posiada prawa do odsprzedaży lub wykorzystania w celach komercyjnych serwisu internetowego i jego zawartości.

Właściciel serwisu internetowego udziela ograniczonego, odwoływalnego, niewyłącznego prawa do tworzenia linku do serwisu internetowego, o ile nie przedstawia on właściciela serwisu w sposób fałszywy, mylący i niezgodny z prawdą.

Wykorzystanie niniejszego serwisu internetowego w sposób, który naruszałby w/w warunki albo wszelkie obowiązujące prawa lub przepisy, a także w sposób, który powoduje albo może spowodować uszkodzenie serwisu internetowego, przerwę lub zakłócenia w pracy jest zabronione.