Polish Czech English French German Russian Slovak Spanish Ukrainian
www. gminagorzyce.pl   telefon: 48 15 8362075

GMINA GORZYCE

Samorządowy Portal Internetowy

techniczny ogrod

 

Na zdjęciu: Karolina Fyda - właścicielka Kwiaciarni Sasanka w Gorzycach.  Pani Karolina na rekach trzyma bukiet czerwonych róż, sfotografowana jest na tle kwiatów tj. czerwonych róż,  goździków i tulipanów, które ustawione są we flakonach na wystawie w kwiaciarni.

 

 Kwiaty, prezenty, kolacja, spacer, a może pamiątkowa fotografia? Mimo pandemii i licznych obostrzeń Dzień Zakochanych może być pełen atrakcji.

 

Dzień Świętego Walentego to coroczne święto zakochanych. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne, czy też obdarowywanie się upominkami.

Dzień Zakochanych to również okazja, aby razem we dwoje wyjść na spacer, do kina czy na kolację. Niestety obostrzenia związane z pandemią ograniczają dostęp do restauracji. Mimo to obiekty gastronomiczne działające na terenie gminy przygotowały dla zakochanych ciekawą ofertę. - Mamy zestawy kolacyjne, są one bardzo różnorodne i oczywiście w każdej propozycji znajdują się dania z afrodyzjakiem. Taką kolację możemy dostarczyć do domu, ale również zapraszamy do naszego obiektu. Na naszych gości czekają wolne pokoje, w których zaserwujemy wyśmienitą kolację przy świecach – mówi Marta Brzezińska właściciela Pensjonatu pod Pieprzówkami.

Pizzeria Bazylia – dla zakochanych „kręci” pizzę w kształcie serca. – Wszystkie smaki pizzy, które są dostępne w karcie, przygotowujemy również w formie serca. Wystarczy podczas składania zamówienia poinformować naszych pracowników jaką pizzę, o jakim kształcie mamy przygotować i taka zostanie dostarczona pod wskazany adres – podkreśla Łukasz Tendaj, właściciel pizzerii Bazylia w Gorzycach.

Pizzeria Maricella zaprasza nie tylko na pizzę, ale również do udziału w konkursie. Kto zaprojektuje kartkę dla swojej walentynki i opublikuje ją w komentarzu pod konkursowym postem na profilu FB pizzerii, ma szanse wygrać pizzę w kształcie serca.

Słodkie desery oczywiście w kształcie serc poleca Cukiernia Motycze. – Na Dzień Zakochanych polecamy serduszka z bezy, serduszka serowe oraz z pralinkami. Smakują wybornie – chwali Elżbieta Witkowska z Cukierni Motycze.

Ciekawe i oryginalne prezenty na walentynki można zakupić na Gorzyckim Kiermaszu Rękodzieła i Produktu Lokalnego, który odbywa się on-line. Na facebookowej grupie można nabyć walentynkowe ozdoby, ale także wziąć udział w tematycznych warsztatach przygotowanych przez Małgorzatę Jonaszek-Dul z Domu Kultury we Wrzawach.

Doskonałym prezentem, który zawsze się sprawdza są kwiaty. – W bukietach na Dzień Zakochanych oczywiście królują róże, do naszej kwiaciarni zamówiliśmy ich ponad pół tysiąca, dużym zainteresowaniem cieszą się także bukiety z goździków oraz tulipanów – wylicza Karolina Fyda z Kwiaciarni Sasanka w Gorzycach.

W dzień św. Walentego zakochanych do stworzenia wspólnego kolażu zapraszają kapłani z gorzyckiej parafii pw. Św. Franciszka Salezego i Św. Andrzeja Boboli. – Zapraszamy do nas wszystkich zakochanych: małżonków, narzeczonych i tych, którzy odkrywają miłość między sobą. Wszystkich obdarujemy okolicznościowymi dyplomami i będziemy zachęcać do wykonania zdjęcia w specjalnym sercu. Z tych wszystkich fotografii chcemy przygotować prezentację multimedialną i walentynkowy kolaż – wyjaśnia ks. Mariusz Kozłowski, proboszcz gorzyckiej parafii.

TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO W URZĘDZIE GMINY

Osoby niesłyszące przy załatwianiu administracyjnych spraw mogą skorzystać z pomocy tłumacza migowego.

Wystarczy zgłosić chęć skorzystania z tej usługi 3 dni przed planowaną wizytą w Urzędzie Gminy osobiście lub korzystając z pomocy osoby trzeciej dzwoniąc pod numer (15) 8362 075, a także wysyłając faks pod numer (15) 8362 209 oraz e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Luty 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) o celu ich przechowywania i sposobie zarządzania poniżej.

Jeżeli nie zgadzasz się na taki układ - zmień konfigurację swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności określa warunki dotyczące użytkowania serwisu internetowego przez użytkowników końcowych. Korzystając w dowolny sposób z niniejszego serwisu internetowego użytkownik końcowy akceptuje warunki określone w poniższej Polityce Prywatności.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie na podstawie informacji przekazanych przez użytkownika serwisu internetowego. Przekazanie informacji obejmujących dane osobowe jest dobrowolne. Do informacji tych należą np. imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu. Cel wykorzystania danych osobowych jest określony w nagłówku formularza zamieszczonego w serwisie internetowym. Najczęściej jest to subskrypcja wiadomości z serwisu za pomocą poczty e-mail lub krótkich wiadomości tekstowych SMS albo dostęp do wybranych podstron serwisu dla zalogowanych użytkowników. Dane osobowe nie są zbierane automatycznie.

Pliki cookies

Pliki cookies (w dosłownym tłumaczeniu z j. angielskiego: ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, przesyłane do urządzenia użytkownika końcowego podczas odwiedzania przez niego serwisu internetowego. Pliki cookies zawierają m.in. adres strony internetowej z której pochodzą, ustawienia dokonane przez użytkownika serwisu dotyczące układu strony, rozmiaru tekstu, kolorów, wersji kontrastowej, dane wpisywane do formularzy oraz wartość, którą jest zazwyczaj automatycznie wygenerowana unikalna liczba. Mechanizm cookies nie pobiera jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia użytkownika końcowego.

Korzystając z serwisu internetowego użytkownik końcowy wyraża zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Użytkownik końcowy ma możliwość korzystania z serwisu internetowego bez wykorzystywania plików cookies, ale oznacza to, że niektóre funkcje serwisu nie będą działać poprawnie. Użytkownik końcowy może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, jak również może usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. W przypadku nie wyrażenia zgody na korzystanie z plików cookies, użytkownik końcowy winien zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

Niniejszy serwis internetowy może stosować następujące pliki cookies:

$1a.     pliki uwierzytelniające - wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania użytkownika końcowego w serwisie internetowym oraz do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;

$1b.     pliki statystyczne - wykorzystywane do zbierania informacji o sposobie korzystania użytkownika końcowego z serwisu internetowego;

$1c.     pliki funkcjonalne - wykorzystywane do zapamiętania wybranych przez użytkownika końcowego ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej, itp.

W celu zarządzania ustawieniami plików cookies wybierz z listy oficjalnych stron internetowych producentów najczęściej używanych przeglądarek internetowych aplikację, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta:

Urządzenia mobilne:

Narzędzia i treść z innych firm

Niniejszy serwis internetowy może zawierać przyciski, narzędzia lub treści kierujące do usług innych firm, m.in. Facebook (przycisk „Lubię to”), Google (Google Maps, Google Analitycs, Google Translate), Youtube (filmy), IVONA Software (webreader), Stat24 (statystyki), Payu (płatności elektroniczne). Korzystanie z aplikacji innych firm może powodować przesyłanie informacji do urządzenia użytkownika końcowego przez zewnętrzny podmiot. Informacji na temat wykorzystania plików cookies przez zewnętrzne aplikacje należy szukać w polityce prywatności danego podmiotu.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu internetowego (teksty, grafiki, muzyka, filmy) oraz wszystkie jej fragmenty a także mechanizmy i oprogramowanie używane w serwisie internetowym są objęte ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego.

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego oraz przepisami o ochronie baz danych, użytkownik końcowy otrzymuje niewyłączną, ograniczoną licencję na korzystanie z serwisu wyłącznie w celach prywatnych, bez możliwości samodzielnego pobierania lub zapisywania stron oraz dokonywania ich modyfikacji.

Użytkownik końcowy serwisu internetowego, bez zgody właściciela serwisu nie posiada prawa do odsprzedaży lub wykorzystania w celach komercyjnych serwisu internetowego i jego zawartości.

Właściciel serwisu internetowego udziela ograniczonego, odwoływalnego, niewyłącznego prawa do tworzenia linku do serwisu internetowego, o ile nie przedstawia on właściciela serwisu w sposób fałszywy, mylący i niezgodny z prawdą.

Wykorzystanie niniejszego serwisu internetowego w sposób, który naruszałby w/w warunki albo wszelkie obowiązujące prawa lub przepisy, a także w sposób, który powoduje albo może spowodować uszkodzenie serwisu internetowego, przerwę lub zakłócenia w pracy jest zabronione.