Polish Czech English French German Russian Slovak Spanish Ukrainian
www. gminagorzyce.pl   telefon: 48 15 8362075

GMINA GORZYCE

Samorządowy Portal Internetowy

techniczny ogrod

Grafika Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na granatowym tle u góry planszy napis gramy z głową, poniżej w centralnej części grafiki napis 29 finał 2021. Obok czerwone serduszko z napisem wielka orkiestra świątecznej pomocy. Poniżej napis: laryngologia, otolaryngologia i diagnostyka głowy. Pod nim, na samym środku napis wygrywamy 10.01.2021. Na samym dole napis finał z głową.

 

 

 

31 stycznia 2021 roku 150 wolontariuszy wyjdzie na ulice Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego w ramach 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Fundacja WOŚP po raz kolejny uznała, że pomoc należy skierować do oddziałów laryngologii i otolaryngologii. W naszym lokalnym szpitalu pracuje sprzęt warty 1,5 miliona złotych. To jest 10 razy więcej niż nasze rekordowe granie.

Przygotowania do finału, który pierwotnie miał się odbyć 10 stycznia, rozpoczęły się w październiku, wtedy rozpoczęła się procedura rejestracji sztabu oraz rekrutacji wolontariuszy, wszystko po raz pierwszy w historii odbyło się online– pierwszy raz oko w oko z naszymi wolontariuszami zobaczymy się dopiero dzień przed finałem, gdy odbiorą swoje identyfikatory i zapoznają z procedurami bezpieczeństwa. Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: identyfikator, puszka oraz czerwone serduszka- naklejki. Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16-go roku życia, kwestują pod warunkiem, że towarzyszy im osoba pełnoletnia. W Tarnobrzegu najmłodszy wolontariusz ma 13 miesięcy, najstarszy – Pan Kazimierz skończy w tym roku 81 lat.

Jak co roku dużą uwagę przywiązujemy do bezpieczeństwa naszych wolontariuszy, współpracujemy z Policją, Strażą Miejską i Strażą Pożarną. Kwestujących spotkamy od wczesnych godzin rannych do godziny 20:30 na ulicach naszego miasta. Kwestować będziemy pod kościołami, sklepami spożywczymi czy stacjami paliw. W każdym miejscu będzie to, co najmniej dwóch wolontariuszy.

Wspierać cel fundacji można już teraz – Stacjonarne Puszki znajdują się w kilkunastu miejscach takich jak Lidl czy Żabca, a także u naszych lokalnych przedsiębiorców – Sklepie Kotek-Psotek, Naszym Sklepie na ul. Dąbrowskiej, w Czekoladowej Chatce, Świecie Herbat, w kawiarni Kafe-Klimat, firmie MokBud, w Strefie Piękna czy na Hali Targowej w Tarnobrzegu i Nowej Dębie.

Dużą popularnością cieszyły się zawsze licytacje sceniczne, niestety ze względów bezpieczeństwa w tym roku jesteśmy zmuszeni przenieść licytacje całkowicie do sieci. Na platformie Allegro można znaleźć mnóstwo licytacji, które w całości zasilą konto Fundacji, my oczywiście zachęcamy do sprawdzenia naszych aukcji, które dostępne są pod adresem: https://allegro.pl/uzytkownik/WOSP-Tarnobrzeg.          

Wśród wielu gadżetów finałowych mamy do wylicytowania złote serduszko, ekspres do kawy, vouchery - na usługi stomatologiczne OrthoHolistic z Tarnobrzega, pakiet treningowy od ElektroFit, voucher na usługi kosmetyczne czy do gabinetu rehabilitacyjnego. Mamy także koszulki orkiestrowe, plakaty i obrazy.

Ze względu na panującą pandemię ograniczamy nasze miejskie granie do zbiórki pieniędzy przez wolontariuszy i „Światełka do nieba”. Finał przenosimy jednak do sieci, social mediów oraz mediów lokalnych, by tam po raz kolejny rozkręcić istny karnawał w środku zimy. Począwszy od godziny 12 przebieg finału można będzie śledzić w telewizji lokalnej TVL. Oprócz bieżących informacji o stanie zbiórki będziemy transmitować wywiady z ciekawymi ludźmi dla których WOŚP to ważna sprawa oraz koncerty lokalnych wykonawców. Zapraszamy.

 

Materiał informacyjny przygotowany przez Sztab Miejski w Tarnobrzegu

 

GDZIE SPOTKASZ WOLONTARIUSZY WOŚP NA TERENIE GMINY?

Wolontariusze będą zbierać pieniądze do puszek w okolicach kościołów parafialnych w Gorzycach, Trześni i Furmanach w następujących godzinach:

Furmany kościół 7.45 10.45

Trześń kościół 6.45 8.15 10.00 11.45

Gorzyce kościół 6.45 8.45 10.15 11.45 15.45

 

TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO W URZĘDZIE GMINY

Osoby niesłyszące przy załatwianiu administracyjnych spraw mogą skorzystać z pomocy tłumacza migowego.

Wystarczy zgłosić chęć skorzystania z tej usługi 3 dni przed planowaną wizytą w Urzędzie Gminy osobiście lub korzystając z pomocy osoby trzeciej dzwoniąc pod numer (15) 8362 075, a także wysyłając faks pod numer (15) 8362 209 oraz e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Luty 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) o celu ich przechowywania i sposobie zarządzania poniżej.

Jeżeli nie zgadzasz się na taki układ - zmień konfigurację swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności określa warunki dotyczące użytkowania serwisu internetowego przez użytkowników końcowych. Korzystając w dowolny sposób z niniejszego serwisu internetowego użytkownik końcowy akceptuje warunki określone w poniższej Polityce Prywatności.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie na podstawie informacji przekazanych przez użytkownika serwisu internetowego. Przekazanie informacji obejmujących dane osobowe jest dobrowolne. Do informacji tych należą np. imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu. Cel wykorzystania danych osobowych jest określony w nagłówku formularza zamieszczonego w serwisie internetowym. Najczęściej jest to subskrypcja wiadomości z serwisu za pomocą poczty e-mail lub krótkich wiadomości tekstowych SMS albo dostęp do wybranych podstron serwisu dla zalogowanych użytkowników. Dane osobowe nie są zbierane automatycznie.

Pliki cookies

Pliki cookies (w dosłownym tłumaczeniu z j. angielskiego: ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, przesyłane do urządzenia użytkownika końcowego podczas odwiedzania przez niego serwisu internetowego. Pliki cookies zawierają m.in. adres strony internetowej z której pochodzą, ustawienia dokonane przez użytkownika serwisu dotyczące układu strony, rozmiaru tekstu, kolorów, wersji kontrastowej, dane wpisywane do formularzy oraz wartość, którą jest zazwyczaj automatycznie wygenerowana unikalna liczba. Mechanizm cookies nie pobiera jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia użytkownika końcowego.

Korzystając z serwisu internetowego użytkownik końcowy wyraża zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Użytkownik końcowy ma możliwość korzystania z serwisu internetowego bez wykorzystywania plików cookies, ale oznacza to, że niektóre funkcje serwisu nie będą działać poprawnie. Użytkownik końcowy może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, jak również może usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. W przypadku nie wyrażenia zgody na korzystanie z plików cookies, użytkownik końcowy winien zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

Niniejszy serwis internetowy może stosować następujące pliki cookies:

$1a.     pliki uwierzytelniające - wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania użytkownika końcowego w serwisie internetowym oraz do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;

$1b.     pliki statystyczne - wykorzystywane do zbierania informacji o sposobie korzystania użytkownika końcowego z serwisu internetowego;

$1c.     pliki funkcjonalne - wykorzystywane do zapamiętania wybranych przez użytkownika końcowego ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej, itp.

W celu zarządzania ustawieniami plików cookies wybierz z listy oficjalnych stron internetowych producentów najczęściej używanych przeglądarek internetowych aplikację, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta:

Urządzenia mobilne:

Narzędzia i treść z innych firm

Niniejszy serwis internetowy może zawierać przyciski, narzędzia lub treści kierujące do usług innych firm, m.in. Facebook (przycisk „Lubię to”), Google (Google Maps, Google Analitycs, Google Translate), Youtube (filmy), IVONA Software (webreader), Stat24 (statystyki), Payu (płatności elektroniczne). Korzystanie z aplikacji innych firm może powodować przesyłanie informacji do urządzenia użytkownika końcowego przez zewnętrzny podmiot. Informacji na temat wykorzystania plików cookies przez zewnętrzne aplikacje należy szukać w polityce prywatności danego podmiotu.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu internetowego (teksty, grafiki, muzyka, filmy) oraz wszystkie jej fragmenty a także mechanizmy i oprogramowanie używane w serwisie internetowym są objęte ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego.

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego oraz przepisami o ochronie baz danych, użytkownik końcowy otrzymuje niewyłączną, ograniczoną licencję na korzystanie z serwisu wyłącznie w celach prywatnych, bez możliwości samodzielnego pobierania lub zapisywania stron oraz dokonywania ich modyfikacji.

Użytkownik końcowy serwisu internetowego, bez zgody właściciela serwisu nie posiada prawa do odsprzedaży lub wykorzystania w celach komercyjnych serwisu internetowego i jego zawartości.

Właściciel serwisu internetowego udziela ograniczonego, odwoływalnego, niewyłącznego prawa do tworzenia linku do serwisu internetowego, o ile nie przedstawia on właściciela serwisu w sposób fałszywy, mylący i niezgodny z prawdą.

Wykorzystanie niniejszego serwisu internetowego w sposób, który naruszałby w/w warunki albo wszelkie obowiązujące prawa lub przepisy, a także w sposób, który powoduje albo może spowodować uszkodzenie serwisu internetowego, przerwę lub zakłócenia w pracy jest zabronione.