Polish Czech English French German Russian Slovak Spanish Ukrainian
www. gminagorzyce.pl   telefon: 48 15 8362075

GMINA GORZYCE

Samorządowy Portal Internetowy

techniczny ogrod

 

 

 

 Grafika z herbem Gminy Gorzyce i napisami:  #szczepimysię. Szczepienia lokalnie odpowiadamy na pytania  najczęściej zadawane przez naszych mieszkańców. www.gov.pl/szczepimysie

 

 

Wielu mieszkańców pyta nas o punkty mobilne, o dowóz osób, a także zasady rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19. Poniżej przedstawiamy pytania, wraz z odpowiedziami na najbardziej nurtujące tematy. Zaznaczamy jednak, że program szczepień dopiero rusza i ciągle następują różnorodne zmiany w tym zakresie. Te informacje zebraliśmy na dn. 22 stycznia br. O zmianach będziemy Państwa na bieżąco informować.

 

GDZIE SZUKAĆ INFORMACJI NA TEMAT SZCZEPIEŃ?

Podstawowym źródłem wiedzy jest strona:

- www.gov.pl/szczepimysie

w zakresie informacji lokalnych

- www.gminagorzyce.pl

- www.facebook.com/GorzyceFace

- aplikacja Blisko - dla Gminy Gorzyce

 

CZY I GDZIE NA TERENIE GMINY DZIAŁA PUNKT SZCZEPIEŃ?

Na terenie gminy Gorzyce szczepienia prowadzi Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Eskulap” przy ul. Piłsudskiego 17 – tel. 15 836 25 61.

Pełna lista punktów szczepień znajduje się na stronie www.gov.pl/szczepimysie w zakładce Mapa Punktów Szczepień.

Do punktów szczepień nie obowiązuje rejonizacja.

 

W JAKI SPOSÓB MAM SIĘ ZAREJESTROWAĆ?

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji (od 15.01 - osoby powyżej 80. roku życia, od 22.01 - osoby powyżej 70. roku życia), masz 3 możliwości zapisu na szczepienie:

PIERWSZY SPOSÓB:

Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

DRUGI SPOSÓB:

Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

TRZECI SPOSÓB

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim.

W PRZYPADKU GMINY GORZYCE PUNKT SZCZEPIEŃ PROWADZI NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ „ESKULAP” PRZY UL. PIŁSUDSKIEGO 17 – TEL. 15 836 25 61.

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

 

W JAKI SPOSÓB BĘDĘ MÓGŁ/MOGŁA ZGŁOSIĆ, ŻE CHCĘ SIĘ ZASZCZEPIĆ? CZY POTRZEBNE BĘDZIE SKIEROWANIE OD LEKARZA? JEŚLI TAK, KTO MI JE WYSTAWI?

Szczepienia podzielone są na etapy. Gdy znajdziesz się w danym etapie szczepień i masz numer PESEL – automatycznie zostanie wystawione e-skierowanie, które będzie ważne 60 dni.

Jeżeli nie masz numeru PESEL, lub nie mogłeś poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego skierowania, kolejne wystawi Ci indywidualnie lekarz.  

Zapisać się na szczepienie możesz za pośrednictwem infolinii 989 (rejestracja od 15 stycznia dla osób, które skończyły 80 lat, a od 22 stycznia dla osób pow. 70 roku życia), także online przez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl.

Zarejestrować możesz się także bezpośrednio w konkretnym punkcie szczepień. Podczas zapisu zostaniesz poproszony o dane osobowe, warto mieć zatem przy sobie np. dowód osobisty. Ale nie będzie Ci potrzebny numer e-skierowania.

Po dokonaniu rezerwacji wizyty otrzymasz SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia. Od razu zostaniesz umówiony na dwie wizyty. O terminie drugiej wizyty także przypomni Ci SMS.

Kolejność szczepień wskazana jest w Narodowym Programie Szczepień.

Jak zgłosić chęć szczepienia - więcej na www.gov.pl/szczepimysie

 

KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z DOWOZU DO PUNKTU SZCZEPIEŃ OFEROWANEGO PRZEZ GMINĘ?

Z bezpłatnego transportu oferowanego przez Gminę Gorzyce mogą skorzystać:

- Osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami

- Osoby mające trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień.

Z transportu mogą skorzystać tylko te osoby, które są w stanie samodzielnie lub przy pomocy opiekuna bądź wyznaczonego pracownika OPS wejść do samochodu. Gmina – na tę chwilę – nie realizuje transportu dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Warunkiem do skorzystania z transportu oferowanego przez gminę jest:

- Telefoniczne powiadomienie na, co najmniej 48 godzin przed planowanym terminem szczepienia pracowników OPS obsługujących Infolinię nr tel. 516 533 887.

- Przekazanie niezbędnych informacji, o które poproszą pracownicy infolinii tj.dane teleadresowe, nr telefonów oraz przyczyny korzystania z transportu np. orzeczenie, brak samodzielnego dotarcia do punktu szczepień.

 

CZY GMINA MOŻE DOWIEŹĆ OBSŁUGĘ MEDYCZNĄ ZAJMUJĄCĄ SIĘ SZCZEPIENIAMI PRZECIW COVID-19 - DO OSOBY, KTÓRA JEST OBŁOŻNIE CHORA, NIEPEŁNOSPRAWNA?

Gmina działa w obrębie wytycznych nałożonych przez Wojewodę. W tym zakresie nie jest upoważniona do świadczenia takich usług.

 

CZY PRACOWNICY GORZYCKIEGO PUNKTU SZCZEPIEŃ MOGĄ DOJECHAĆ DO DOMU I ZASZCZEPIĆ OSOBĘ NP. NIEPORUSZAJĄCĄ SIĘ O WŁASNYCH SIŁACH, NIEPEŁNOSPRAWNĄ ITP.?

Na tę chwilę Punkt Szczepień w Gorzycach prowadzi szczepienia tylko stacjonarne.

 

CZY OSOBY CHORE, NIEPEŁNOSPRAWNE BĘDĄ MOGŁY SIĘ ZASZCZEPIĆ POPRZEZ PUNKT MOBLINY?

Najprawdopodobniej tak. Według informacji podanej na stronie gov.pl SZCZEPIMY SIĘ (w zakładce pytania i odpowiedzi) opublikowana została informacja następującej treści: "W każdej gminie będzie funkcjonował co najmniej jeden mobilny punkt szczepień,  m. in. dla osób, które nie mogą samodzielnie dotrzeć na szczepienie. W ramach realizacji strategii szczepień mobilnych przewiduje się szczepienie dokonywane przez zespoły wyjazdowe (organizowane również przez inne instytucje np. Wojsko Polskie) w miejscu zamieszkania lub przebywania pacjenta."

Z informacji przekazanej przez służby Wojewody Podkarpackiej podczas sesji Rady Gminy Gorzyce w dniu 22 stycznia br. - mobilne punkty są w trakcie tworzenia.

Na tę chwilę nie mamy informacji o moblilnym punkcie, który miałby funkcjonować na terenie gminy Gorzyce. Jeżeli taki punkt zostanie utworzony lub zmienią się wytyczne dla gmin i punktów szczepień w tym zakresie poinformujemy Państwa za pośrednictwem strony internetowej www.gminagorzyce.pl oraz dostępnych kanałów informacyjnych.

 

PO CO GMINA UTWORZYŁA INFOLINIĘ?

Na każdą gminę Wojewoda nałożył obowiązek realizacji transportu dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawnych. Zadanie to jest zadaniem zleconym z zakresu administracji rządowej.

15 stycznia br. Urząd Gminy Gorzyce uruchomił linię telefoniczną dedykowaną osobom niepełnosprawnym, seniorom 80+ oraz 70+, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień zlokalizowanego na terenie gminy.

Celem utworzenia linii telefonicznej jest umożliwienie osobom z ograniczoną mobilnością, nawiązania kontaktu w sprawie zorganizowania transportu na szczepienie przeciw COVID-19.

Osoby, które nie mają możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień mogą kontaktować się pod nr telefonu 516 533 887. Telefon czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00-15.00.

Linię telefoniczną obsługują wyznaczeni pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorzycach.

Podczas rozmowy telefonicznej pracownicy Ośrodka przeprowadzają krótki wywiad środowiskowy, polegający na zebraniu podstawowych danych tj. imię i nazwisko, pesel lub data urodzenia, adres oraz nr telefonu kontaktowego, a także przyczyn ewentualnego korzystania z transportu np. trudności z samodzielnym dotarciem lub niepełnosprawności.

Jeżeli nie jest ustalona jeszcze data szczepienia, a dzwoniący wyraził zainteresowanie transportem, pracownicy ośrodka proszą o ponowny kontakt telefoniczny, w chwili gdy dana osoba zarejestruje się i będzie znała dokładną datę szczepienia.

Ważne, aby informację o terminie szczepienia przekazać na 48 godzin przed planową wizytą w punkcie szczepień.

Na wyznaczony termin osoby, które zgłoszą zapotrzebowanie na transport zostaną dowiezione do punktu szczepień. Do dowozu seniorów zgłosiły się wszystkie jednostki OSP.

Na terenie gminy Gorzyce szczepienia prowadzi Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Eskulap” przy ul. Piłsudskiego 17 – tel. 15 836 25 61.

 

CZY MOGĘ SKONTAKTOWAĆ SIĘ BEZPOŚREDNIO Z JEDNOSTKĄ OSP,  W SPRAWIE ORGANIZACJI DOJAZDU DO PUNKTU SZCZEPIEŃ?

Absolutnie nie. Wszystkie zgłoszenia są weryfikowane i potwierdzane przez pracowników OPS obsługujących Infolinię oraz weryfikowane i potwierdzane w Punkcie Szczepień w Gorzycach. Strażak, czy ktokolwiek inny, kto otrzyma takie zapytanie, winien podać nr telefonu na Infolinię.

 

JAKIE ZASADY OBOWIĄZUJĄ W CZASIE TRANSPORTU DO PUNKTU SZCZEPIEŃ?

Wszystkich obowiązują zasady reżimu sanitarnego. Każdy pasażer jest zobowiązany do noszenia maseczki dokładnie zasłaniającej nos i usta. Dodatkowo każdy samochód OSP będzie wyposażony w płyn do dezynfekcji rąk.

Jednym transportem może być przewożonych kilka osób, oczywiście będzie to realizowane zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.

 

 

 

Przygotowane informacje zostały opracowane na podstawienie materiałów dostępnych na stronie www.gov.pl/szczepimysie, na podstawie bieżących ustaleń i rekomendacji dla samorzadów wypracowanych w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, a także nałożonych zadań na gminy w zakresie szczepień. Informacja przygotowana na dn. 22.01.2021 r.

TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO W URZĘDZIE GMINY

Osoby niesłyszące przy załatwianiu administracyjnych spraw mogą skorzystać z pomocy tłumacza migowego.

Wystarczy zgłosić chęć skorzystania z tej usługi 3 dni przed planowaną wizytą w Urzędzie Gminy osobiście lub korzystając z pomocy osoby trzeciej dzwoniąc pod numer (15) 8362 075, a także wysyłając faks pod numer (15) 8362 209 oraz e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Luty 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) o celu ich przechowywania i sposobie zarządzania poniżej.

Jeżeli nie zgadzasz się na taki układ - zmień konfigurację swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności określa warunki dotyczące użytkowania serwisu internetowego przez użytkowników końcowych. Korzystając w dowolny sposób z niniejszego serwisu internetowego użytkownik końcowy akceptuje warunki określone w poniższej Polityce Prywatności.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie na podstawie informacji przekazanych przez użytkownika serwisu internetowego. Przekazanie informacji obejmujących dane osobowe jest dobrowolne. Do informacji tych należą np. imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu. Cel wykorzystania danych osobowych jest określony w nagłówku formularza zamieszczonego w serwisie internetowym. Najczęściej jest to subskrypcja wiadomości z serwisu za pomocą poczty e-mail lub krótkich wiadomości tekstowych SMS albo dostęp do wybranych podstron serwisu dla zalogowanych użytkowników. Dane osobowe nie są zbierane automatycznie.

Pliki cookies

Pliki cookies (w dosłownym tłumaczeniu z j. angielskiego: ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, przesyłane do urządzenia użytkownika końcowego podczas odwiedzania przez niego serwisu internetowego. Pliki cookies zawierają m.in. adres strony internetowej z której pochodzą, ustawienia dokonane przez użytkownika serwisu dotyczące układu strony, rozmiaru tekstu, kolorów, wersji kontrastowej, dane wpisywane do formularzy oraz wartość, którą jest zazwyczaj automatycznie wygenerowana unikalna liczba. Mechanizm cookies nie pobiera jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia użytkownika końcowego.

Korzystając z serwisu internetowego użytkownik końcowy wyraża zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Użytkownik końcowy ma możliwość korzystania z serwisu internetowego bez wykorzystywania plików cookies, ale oznacza to, że niektóre funkcje serwisu nie będą działać poprawnie. Użytkownik końcowy może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, jak również może usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. W przypadku nie wyrażenia zgody na korzystanie z plików cookies, użytkownik końcowy winien zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

Niniejszy serwis internetowy może stosować następujące pliki cookies:

$1a.     pliki uwierzytelniające - wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania użytkownika końcowego w serwisie internetowym oraz do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;

$1b.     pliki statystyczne - wykorzystywane do zbierania informacji o sposobie korzystania użytkownika końcowego z serwisu internetowego;

$1c.     pliki funkcjonalne - wykorzystywane do zapamiętania wybranych przez użytkownika końcowego ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej, itp.

W celu zarządzania ustawieniami plików cookies wybierz z listy oficjalnych stron internetowych producentów najczęściej używanych przeglądarek internetowych aplikację, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta:

Urządzenia mobilne:

Narzędzia i treść z innych firm

Niniejszy serwis internetowy może zawierać przyciski, narzędzia lub treści kierujące do usług innych firm, m.in. Facebook (przycisk „Lubię to”), Google (Google Maps, Google Analitycs, Google Translate), Youtube (filmy), IVONA Software (webreader), Stat24 (statystyki), Payu (płatności elektroniczne). Korzystanie z aplikacji innych firm może powodować przesyłanie informacji do urządzenia użytkownika końcowego przez zewnętrzny podmiot. Informacji na temat wykorzystania plików cookies przez zewnętrzne aplikacje należy szukać w polityce prywatności danego podmiotu.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu internetowego (teksty, grafiki, muzyka, filmy) oraz wszystkie jej fragmenty a także mechanizmy i oprogramowanie używane w serwisie internetowym są objęte ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego.

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego oraz przepisami o ochronie baz danych, użytkownik końcowy otrzymuje niewyłączną, ograniczoną licencję na korzystanie z serwisu wyłącznie w celach prywatnych, bez możliwości samodzielnego pobierania lub zapisywania stron oraz dokonywania ich modyfikacji.

Użytkownik końcowy serwisu internetowego, bez zgody właściciela serwisu nie posiada prawa do odsprzedaży lub wykorzystania w celach komercyjnych serwisu internetowego i jego zawartości.

Właściciel serwisu internetowego udziela ograniczonego, odwoływalnego, niewyłącznego prawa do tworzenia linku do serwisu internetowego, o ile nie przedstawia on właściciela serwisu w sposób fałszywy, mylący i niezgodny z prawdą.

Wykorzystanie niniejszego serwisu internetowego w sposób, który naruszałby w/w warunki albo wszelkie obowiązujące prawa lub przepisy, a także w sposób, który powoduje albo może spowodować uszkodzenie serwisu internetowego, przerwę lub zakłócenia w pracy jest zabronione.