Polish Czech English French German Russian Slovak Spanish Ukrainian
www. gminagorzyce.pl   telefon: 48 15 8362075

GMINA GORZYCE

Samorządowy Portal Internetowy

techniczny ogrod

Na zdjęciu nowy samochód Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokolnikach. Samochód ma otwarte "kieszenie" w których  znajduje się sprzęt ratowniczo-gaśniczy, na stałe zamontowany jest w samochodzie.

 

 

Prawie 850 tys. złotych kosztował nowy samochód dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokolnikach.

Wczoraj niezwykle hucznie i w kolorowej oprawie rac i sztucznych ogni druhowie-strażacy powitali nowy samochód. – Cieszymy się z nowego nabytku, bo to sprzęt nowej generacji o bardzo dobrych parametrach technicznych – podkreślał prezes OSP Sokolniki Zbigniew Baran.
– Jestem bardzo zadowolony, zadowoleni są także mieszkańcy i strażacy, bo wszyscy długo czekaliśmy na ten wóz. Nasza flota była już na tyle wyeksploatowana, nie mieliśmy bardzo czym pojechać do pożaru. W tej chwili będziemy mieli nowy wóz, nowe zadania i będziemy służyć pomocom mieszkańcom – mówi Bronisław Robak, sołtys sołectwa Sokolniki i strażak w OSP Sokolniki.
– Dla mnie to również ważny dzień, bo praca całego naszego zespołu złożonego z pracowników urzędu oraz przedstawicieli zarządu OSP Sokolniki, odpowiedzialnego za przygotowanie dokumentacji i odpowiednich wniosków przynosi realny efekt – podkreśla Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce. – Zakup samochodu nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie i otwartość posła Zbigniewa Chmielowca, komendanta wojewódzkiego PSP nadbryg. Andrzeja Babca, marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla, zarządów narodowego i wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz radnych rady gminy Gorzyce – przypomina Leszek Surdy.
Samochód ma moc silnika 290 KM i terenowe podwozie z napędem 4x4. W samochodzie jest miejsce dla 6-osobowej załogi, zamontowana jest klimatyzacja i system łączności radiowej. Wóz ratowniczo-gaśniczy posiada zbiornik wody o pojemności 3500l wody oraz zbiornik 350 litrowy na środek pianotwórczy.
Wyposażenie daje możliwość prowadzenia działań w różnych zakresach ratowniczych i technicznych w tym z wykorzystaniem dwuzakresowej nowoczesnej pompy układu wodno-pianowego i gaszącego pod wysokim ciśnieniem wodą i piana systemem szybkiego natarcia.
Układ zasilania pojazdu w czasie postoju w strażnicy pozwala na wyjazd alarmowy w czasie poniżej 1 minuty.
Samochód został zakupiony w ramach projektu pn. „Poprawa funkcjonowania systemu ratowniczo-gaśniczego i przeciwdziałanie zagrożeniom w gminie Gorzyce poprzez zakup i dostawę średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z wyposażeniem dla OSP Sokolniki”.
Na realizację tego projektu gmina otrzymała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 kwotę w wysokości prawie 250 tys. zł, z własnego budżetu gmina przekazała prawie 140 tys. zł.
Dodatkowo uzyskano wsparcie finansowe od Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w wysokości 114 tys. zł oraz ze środków pochodzących z wpływów uzyskanych ze składek z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia od ognia, przekazywanych przez zakłady ubezpieczeń – 141 tys. zł. Dotacja do zakupu samochodu pochodzi również z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – łącznie 205 tys. złotych.
W związku z powiększeniem floty samochodowej OSP Sokolniki, gmina obecnie rozbudowuje remizę. Przy obiekcie dobudowywany jest garaż, jego powierzchnia wyniesie nieco ponad 70 metrów kw. Koszt to około 330 tys. złotych.

TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO W URZĘDZIE GMINY

Osoby niesłyszące przy załatwianiu administracyjnych spraw mogą skorzystać z pomocy tłumacza migowego.

Wystarczy zgłosić chęć skorzystania z tej usługi 3 dni przed planowaną wizytą w Urzędzie Gminy osobiście lub korzystając z pomocy osoby trzeciej dzwoniąc pod numer (15) 8362 075, a także wysyłając faks pod numer (15) 8362 209 oraz e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Czerwiec 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) o celu ich przechowywania i sposobie zarządzania poniżej.

Jeżeli nie zgadzasz się na taki układ - zmień konfigurację swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności określa warunki dotyczące użytkowania serwisu internetowego przez użytkowników końcowych. Korzystając w dowolny sposób z niniejszego serwisu internetowego użytkownik końcowy akceptuje warunki określone w poniższej Polityce Prywatności.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie na podstawie informacji przekazanych przez użytkownika serwisu internetowego. Przekazanie informacji obejmujących dane osobowe jest dobrowolne. Do informacji tych należą np. imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu. Cel wykorzystania danych osobowych jest określony w nagłówku formularza zamieszczonego w serwisie internetowym. Najczęściej jest to subskrypcja wiadomości z serwisu za pomocą poczty e-mail lub krótkich wiadomości tekstowych SMS albo dostęp do wybranych podstron serwisu dla zalogowanych użytkowników. Dane osobowe nie są zbierane automatycznie.

Pliki cookies

Pliki cookies (w dosłownym tłumaczeniu z j. angielskiego: ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, przesyłane do urządzenia użytkownika końcowego podczas odwiedzania przez niego serwisu internetowego. Pliki cookies zawierają m.in. adres strony internetowej z której pochodzą, ustawienia dokonane przez użytkownika serwisu dotyczące układu strony, rozmiaru tekstu, kolorów, wersji kontrastowej, dane wpisywane do formularzy oraz wartość, którą jest zazwyczaj automatycznie wygenerowana unikalna liczba. Mechanizm cookies nie pobiera jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia użytkownika końcowego.

Korzystając z serwisu internetowego użytkownik końcowy wyraża zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Użytkownik końcowy ma możliwość korzystania z serwisu internetowego bez wykorzystywania plików cookies, ale oznacza to, że niektóre funkcje serwisu nie będą działać poprawnie. Użytkownik końcowy może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, jak również może usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. W przypadku nie wyrażenia zgody na korzystanie z plików cookies, użytkownik końcowy winien zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

Niniejszy serwis internetowy może stosować następujące pliki cookies:

$1a.     pliki uwierzytelniające - wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania użytkownika końcowego w serwisie internetowym oraz do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;

$1b.     pliki statystyczne - wykorzystywane do zbierania informacji o sposobie korzystania użytkownika końcowego z serwisu internetowego;

$1c.     pliki funkcjonalne - wykorzystywane do zapamiętania wybranych przez użytkownika końcowego ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej, itp.

W celu zarządzania ustawieniami plików cookies wybierz z listy oficjalnych stron internetowych producentów najczęściej używanych przeglądarek internetowych aplikację, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta:

Urządzenia mobilne:

Narzędzia i treść z innych firm

Niniejszy serwis internetowy może zawierać przyciski, narzędzia lub treści kierujące do usług innych firm, m.in. Facebook (przycisk „Lubię to”), Google (Google Maps, Google Analitycs, Google Translate), Youtube (filmy), IVONA Software (webreader), Stat24 (statystyki), Payu (płatności elektroniczne). Korzystanie z aplikacji innych firm może powodować przesyłanie informacji do urządzenia użytkownika końcowego przez zewnętrzny podmiot. Informacji na temat wykorzystania plików cookies przez zewnętrzne aplikacje należy szukać w polityce prywatności danego podmiotu.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu internetowego (teksty, grafiki, muzyka, filmy) oraz wszystkie jej fragmenty a także mechanizmy i oprogramowanie używane w serwisie internetowym są objęte ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego.

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego oraz przepisami o ochronie baz danych, użytkownik końcowy otrzymuje niewyłączną, ograniczoną licencję na korzystanie z serwisu wyłącznie w celach prywatnych, bez możliwości samodzielnego pobierania lub zapisywania stron oraz dokonywania ich modyfikacji.

Użytkownik końcowy serwisu internetowego, bez zgody właściciela serwisu nie posiada prawa do odsprzedaży lub wykorzystania w celach komercyjnych serwisu internetowego i jego zawartości.

Właściciel serwisu internetowego udziela ograniczonego, odwoływalnego, niewyłącznego prawa do tworzenia linku do serwisu internetowego, o ile nie przedstawia on właściciela serwisu w sposób fałszywy, mylący i niezgodny z prawdą.

Wykorzystanie niniejszego serwisu internetowego w sposób, który naruszałby w/w warunki albo wszelkie obowiązujące prawa lub przepisy, a także w sposób, który powoduje albo może spowodować uszkodzenie serwisu internetowego, przerwę lub zakłócenia w pracy jest zabronione.