Polish Czech English French German Russian Slovak Spanish Ukrainian
www. gminagorzyce.pl   telefon: 48 15 8362075

GMINA GORZYCE

Samorządowy Portal Internetowy

techniczny ogrod

 

W tym roku zachęcamy do indywidualnego świętowania Dnia Niepodległości, odwiedzania miejsc pamięci oraz do wzięcia udziału w konkursie „Niepodległa na 102”.

Po pierwsze – niech będzie biało-czerwono. Pokażmy, że w tym radosnym dla nas Polaków dniu wszyscy jednoczymy się pod narodowymi barwami. Uczcijmy nasze narodowe święto poprzez wywieszenie flagi narodowej na budynkach i mieszkaniach.

11 listopada br. we wszystkich parafiach na terenie gminy w godzinach dopołudniowych odbędą się msze święte w intencji ojczyzny. Zgodnie z przepisami władz państwowych we mszy świętej może uczestniczyć określona liczba osób, stąd zachęcamy do uczestnictwa poprzez transmisję mszy na stronach internetowych parafii.

Po mszy św. w kościele parafialnym w Gorzycach Wójt Gminy Gorzyce indywidualnie złoży kwiaty i znicze pod miejscami pamięci zlokalizowanymi na terenie gminy Gorzyce.

Tym samym zachęcamy wszystkich mieszkańców, przedstawicieli organizacji pozarządowych do indywidualnego odwiedzenia miejsc pamięci. Koniecznie zróbcie zdjęcia i podzielcie się nimi w komentarzach na profilu FB gminy Gorzyce.

W samo południe włączmy się w akcję „Niepodległa do Hymnu” – i w gronie rodzinnym zaśpiewajmy hymn Polski. Czekamy na Wasze nagrania na naszym profilu FB.

Od godziny 15.00 zapraszamy Was do udziału w konkursach historycznych „ Niepodległa na 102”. Co pół godziny na profilu gminy Gorzyce na Facebooku będziemy publikować pytania z zakresu wiedzy historycznej. Kto pierwszy udzieli prawidłowej odpowiedzi ten ma szansę wygrać karnet w wysokości 50 zł na dowolne danie czy słodkie specjały oferowane przez partnerów konkursu: Pensjonat pod Pieprzówkami, Pizzerię Bazylię, Pizzerię Maricella, Cukiernię Motycze, bar Hot Menu Gorzyce oraz bar Kebs Glle w Gorzycach.

Plakat informujący o wydarzeniach organizowanych w dniu 11 listopada br. w treści: Wywieśmy biało-czerwone flagi na budynkach naszych domów. Uczcijmy narodowe Święto Niepodległości poprzez eksponowanie naszych barw narodowych Godz. 9.00 Gorzyce - Msza święta w intencji Ojczyzny kościół pod wezwaniem św. Franciszka Salezego i św. Andrzeja Boboli. Zgodnie z przepisami władz państwowych we mszy świętej może wziąć udział ograniczona liczba wiernych. Zachęcamy do uczestnictwa poprzez transmisję internetową na stronie parafii. Po zakończonej mszy świętej delegacja samorządowa złoży kwiaty przy miejscach pamięci: Gorzyce: Kaplica ks. Jerzego Popiełuszki, Pomnik Grunwaldzki, Pomnik na cmentarzu parafialnym w hołdzie ofiar I wojny światowej, Tablice upamiętniające żołnierzy z 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich oraz żołnierzy NSZ i AK Wrzawy: Pomnik upamiętniający bitwę pod Wrzawami w 1809 roku Trześń: Pomnik Obrońców Ojczyzny na cmentarzu parafialnym Sokolniki: Pomnik Jana Pawła II Orliska: Pomnik Orła Godz.10.15 Trześń - Msza święta w intencji Ojczyzny - kościół pod wezwaniem Świętej Rodziny Godz.11.00 Wrzawy - Msza święta w intencji Ojczyzny - Kościół pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Godz. 12.00 Niepodległa do Hymnu. Zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską akcję „Niepodległa do Hymnu” poprzez odśpiewanie hymnu narodowego w gronie rodzinnym Zapraszamy mieszkańców i przedstawicieli organizacji do indywidualnego odwiedzania miejsc pamięci zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego oraz publikowania zdjęć na fanpage „Gorzyce”. Od godziny 15.00 zachęcamy do uczestnictwa w konkursie historycznym on-line „Niepodległa na 102”. Obserwuj profil fb „Gorzyce”.

 

TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO W URZĘDZIE GMINY

Osoby niesłyszące przy załatwianiu administracyjnych spraw mogą skorzystać z pomocy tłumacza migowego.

Wystarczy zgłosić chęć skorzystania z tej usługi 3 dni przed planowaną wizytą w Urzędzie Gminy osobiście lub korzystając z pomocy osoby trzeciej dzwoniąc pod numer (15) 8362 075, a także wysyłając faks pod numer (15) 8362 209 oraz e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Czerwiec 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) o celu ich przechowywania i sposobie zarządzania poniżej.

Jeżeli nie zgadzasz się na taki układ - zmień konfigurację swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności określa warunki dotyczące użytkowania serwisu internetowego przez użytkowników końcowych. Korzystając w dowolny sposób z niniejszego serwisu internetowego użytkownik końcowy akceptuje warunki określone w poniższej Polityce Prywatności.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie na podstawie informacji przekazanych przez użytkownika serwisu internetowego. Przekazanie informacji obejmujących dane osobowe jest dobrowolne. Do informacji tych należą np. imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu. Cel wykorzystania danych osobowych jest określony w nagłówku formularza zamieszczonego w serwisie internetowym. Najczęściej jest to subskrypcja wiadomości z serwisu za pomocą poczty e-mail lub krótkich wiadomości tekstowych SMS albo dostęp do wybranych podstron serwisu dla zalogowanych użytkowników. Dane osobowe nie są zbierane automatycznie.

Pliki cookies

Pliki cookies (w dosłownym tłumaczeniu z j. angielskiego: ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, przesyłane do urządzenia użytkownika końcowego podczas odwiedzania przez niego serwisu internetowego. Pliki cookies zawierają m.in. adres strony internetowej z której pochodzą, ustawienia dokonane przez użytkownika serwisu dotyczące układu strony, rozmiaru tekstu, kolorów, wersji kontrastowej, dane wpisywane do formularzy oraz wartość, którą jest zazwyczaj automatycznie wygenerowana unikalna liczba. Mechanizm cookies nie pobiera jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia użytkownika końcowego.

Korzystając z serwisu internetowego użytkownik końcowy wyraża zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Użytkownik końcowy ma możliwość korzystania z serwisu internetowego bez wykorzystywania plików cookies, ale oznacza to, że niektóre funkcje serwisu nie będą działać poprawnie. Użytkownik końcowy może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, jak również może usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. W przypadku nie wyrażenia zgody na korzystanie z plików cookies, użytkownik końcowy winien zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

Niniejszy serwis internetowy może stosować następujące pliki cookies:

$1a.     pliki uwierzytelniające - wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania użytkownika końcowego w serwisie internetowym oraz do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;

$1b.     pliki statystyczne - wykorzystywane do zbierania informacji o sposobie korzystania użytkownika końcowego z serwisu internetowego;

$1c.     pliki funkcjonalne - wykorzystywane do zapamiętania wybranych przez użytkownika końcowego ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej, itp.

W celu zarządzania ustawieniami plików cookies wybierz z listy oficjalnych stron internetowych producentów najczęściej używanych przeglądarek internetowych aplikację, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta:

Urządzenia mobilne:

Narzędzia i treść z innych firm

Niniejszy serwis internetowy może zawierać przyciski, narzędzia lub treści kierujące do usług innych firm, m.in. Facebook (przycisk „Lubię to”), Google (Google Maps, Google Analitycs, Google Translate), Youtube (filmy), IVONA Software (webreader), Stat24 (statystyki), Payu (płatności elektroniczne). Korzystanie z aplikacji innych firm może powodować przesyłanie informacji do urządzenia użytkownika końcowego przez zewnętrzny podmiot. Informacji na temat wykorzystania plików cookies przez zewnętrzne aplikacje należy szukać w polityce prywatności danego podmiotu.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu internetowego (teksty, grafiki, muzyka, filmy) oraz wszystkie jej fragmenty a także mechanizmy i oprogramowanie używane w serwisie internetowym są objęte ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego.

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego oraz przepisami o ochronie baz danych, użytkownik końcowy otrzymuje niewyłączną, ograniczoną licencję na korzystanie z serwisu wyłącznie w celach prywatnych, bez możliwości samodzielnego pobierania lub zapisywania stron oraz dokonywania ich modyfikacji.

Użytkownik końcowy serwisu internetowego, bez zgody właściciela serwisu nie posiada prawa do odsprzedaży lub wykorzystania w celach komercyjnych serwisu internetowego i jego zawartości.

Właściciel serwisu internetowego udziela ograniczonego, odwoływalnego, niewyłącznego prawa do tworzenia linku do serwisu internetowego, o ile nie przedstawia on właściciela serwisu w sposób fałszywy, mylący i niezgodny z prawdą.

Wykorzystanie niniejszego serwisu internetowego w sposób, który naruszałby w/w warunki albo wszelkie obowiązujące prawa lub przepisy, a także w sposób, który powoduje albo może spowodować uszkodzenie serwisu internetowego, przerwę lub zakłócenia w pracy jest zabronione.