Polish Czech English French German Russian Slovak Spanish Ukrainian
www. gminagorzyce.pl   telefon: 48 15 8362075

GMINA GORZYCE

Samorządowy Portal Internetowy

techniczny ogrod

szkolnasts1

 

Na zdjęciu od lewej wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber udzielający wywiadu dziennikarzom itv Wisła oraz Radia Leliwa.

 

Zakończył się remont ulicy Szkolnej w Gorzycach. Ulica była modernizowana z dotacji Funduszu Dróg Samorządowych oraz budżetu gminy Gorzyce. Inwestycję w poniedziałkowe przedpołudnie wizytował minister Rafał Weber.

W poniedziałek 14 września br. na zaproszenie władz gminy, Gorzyce odwiedził Rafał Weber sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury. W spotkaniu z ministrem uczestniczyli radni powiatu tarnobrzeskiego Teresa Lipińska, Marian Grzegorzek, Paweł Bartoszek, Tadeusz Rękas, radne rady gminy Gorzyce z terenu sołectwa Gorzyce – Anna Cetnarska, Teresa Czerwińska oraz sołtys Józefa Leśniak. Wśród zaproszonych gości byli również przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej w Gorzycach – Krzysztof Laskowski oraz Monika Hara-Pałkowska. W spotkaniu uczestniczyła także radna Bronisława Kochowska oraz ks. Mariusz Kozłowski – proboszcz gorzyckiej parafii, który dokonał poświęcenia inwestycji.

- Jestem bardzo zadowolony, że dzięki współpracy tak wielu osób mogliśmy zrealizować tak długo wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycję. O remont tej drogi zabiegali radni poprzedniej    i obecnej kadencji. Przy wsparciu posła, a zarazem sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury – Rafała Webera udało nam się pozyskać fundusze zewnętrzne i przy równoczesnym wkładzie z budżetu gminy wyremontować tak długo wyczekiwaną przez mieszkańców drogę. Przy ulicy Szkolnej zamieszkuje prawie 250 osób jest też zlokalizowana szkoła, i jest to jedna z głównych ulic sołectwa Gorzyce stąd remont już wyeksploatowanej drogi był konieczny - mówił Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

- Miałem okazję widzieć tę drogę przed rokiem, przed tym gruntownym remontem. Przyjechałem tutaj na zaproszenie grupy mieszkańców. Ta ulica wymagała interwencji. Cieszę się, że po roku droga jest zmodernizowana, jest nowy asfalt, jest odremontowany i bezpieczny chodnik, są również - co dla mnie bardzo ważne – progi zwalniające zamontowane przed szkołą, po to, aby zniwelować prędkość. Bardzo się cieszę, że po roku, wygląd tej drogi znacznie się zmienił. Droga jest bezpieczna, komfortowa, wygodna i nowoczesna. Właśnie o takie drogi samorządowe walczymy, właśnie o takie naszemu rządowi chodzi, dlatego stworzyliśmy to wielkie narzędzie wsparcia inwestycji samorządowych, jakim jest Fundusz Dróg Samorządowych – podkreślał Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Koszt całkowity inwestycji to niewiele ponad 1 mln 345 tys. złotych, dofinansowanie to kwota 942 tys. złotych.

Prace nad przygotowaniem dokumentacji rozpoczęły się na początku 2018 roku, koszt tej części zadania to ponad 34 tys. zł, został on w całości sfinansowany z budżetu gminy Gorzyce. Budowa drogi była priorytetem samorządu poprzedniej kadencji.

Cieszę się, że przy wsparciu wielu osób udało nam się spełnić oczekiwania mieszkańców sołectwa. Warto tutaj podkreślić zaangażowanie radnych z okręgu sołectwa Gorzyce Anny Cetnarskiej, Teresy Czerwińskiej oraz radnego poprzedniej kadencji Tomasza Sobola. Podziękowania należą się również paniom sołtys Annie Kozieł i Józefie Leśniak, a także wszystkim mieszkańcom, którzy nie pozostali bierni i włączyli się w konsultacje projektu. Dzięki temu mogliśmy uwzględnić wszystkie uwagi, by realizowana inwestycja dobrze służyła mieszkańcom – wyjaśnia Leszek Surdy.

Dzięki wsparciu utworzonego w październiku 2018 roku Funduszu Dróg Samorządowych, który stanowi kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego udało się w dużej części sfinansować remont drogi. Sama dotacja wyniosła 70% wartości inwestycji.

W ramach prac wykonana została nawierzchnia bitumiczna, chodnik, odwodnienie, a także zatoka postojowa, oznakowanie oraz progi zwalniające w rejonie szkoły.

 

TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO W URZĘDZIE GMINY

Osoby niesłyszące przy załatwianiu administracyjnych spraw mogą skorzystać z pomocy tłumacza migowego.

Wystarczy zgłosić chęć skorzystania z tej usługi 3 dni przed planowaną wizytą w Urzędzie Gminy osobiście lub korzystając z pomocy osoby trzeciej dzwoniąc pod numer (15) 8362 075, a także wysyłając faks pod numer (15) 8362 209 oraz e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Lipiec 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) o celu ich przechowywania i sposobie zarządzania poniżej.

Jeżeli nie zgadzasz się na taki układ - zmień konfigurację swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności określa warunki dotyczące użytkowania serwisu internetowego przez użytkowników końcowych. Korzystając w dowolny sposób z niniejszego serwisu internetowego użytkownik końcowy akceptuje warunki określone w poniższej Polityce Prywatności.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie na podstawie informacji przekazanych przez użytkownika serwisu internetowego. Przekazanie informacji obejmujących dane osobowe jest dobrowolne. Do informacji tych należą np. imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu. Cel wykorzystania danych osobowych jest określony w nagłówku formularza zamieszczonego w serwisie internetowym. Najczęściej jest to subskrypcja wiadomości z serwisu za pomocą poczty e-mail lub krótkich wiadomości tekstowych SMS albo dostęp do wybranych podstron serwisu dla zalogowanych użytkowników. Dane osobowe nie są zbierane automatycznie.

Pliki cookies

Pliki cookies (w dosłownym tłumaczeniu z j. angielskiego: ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, przesyłane do urządzenia użytkownika końcowego podczas odwiedzania przez niego serwisu internetowego. Pliki cookies zawierają m.in. adres strony internetowej z której pochodzą, ustawienia dokonane przez użytkownika serwisu dotyczące układu strony, rozmiaru tekstu, kolorów, wersji kontrastowej, dane wpisywane do formularzy oraz wartość, którą jest zazwyczaj automatycznie wygenerowana unikalna liczba. Mechanizm cookies nie pobiera jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia użytkownika końcowego.

Korzystając z serwisu internetowego użytkownik końcowy wyraża zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Użytkownik końcowy ma możliwość korzystania z serwisu internetowego bez wykorzystywania plików cookies, ale oznacza to, że niektóre funkcje serwisu nie będą działać poprawnie. Użytkownik końcowy może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, jak również może usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. W przypadku nie wyrażenia zgody na korzystanie z plików cookies, użytkownik końcowy winien zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

Niniejszy serwis internetowy może stosować następujące pliki cookies:

$1a.     pliki uwierzytelniające - wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania użytkownika końcowego w serwisie internetowym oraz do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;

$1b.     pliki statystyczne - wykorzystywane do zbierania informacji o sposobie korzystania użytkownika końcowego z serwisu internetowego;

$1c.     pliki funkcjonalne - wykorzystywane do zapamiętania wybranych przez użytkownika końcowego ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej, itp.

W celu zarządzania ustawieniami plików cookies wybierz z listy oficjalnych stron internetowych producentów najczęściej używanych przeglądarek internetowych aplikację, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta:

Urządzenia mobilne:

Narzędzia i treść z innych firm

Niniejszy serwis internetowy może zawierać przyciski, narzędzia lub treści kierujące do usług innych firm, m.in. Facebook (przycisk „Lubię to”), Google (Google Maps, Google Analitycs, Google Translate), Youtube (filmy), IVONA Software (webreader), Stat24 (statystyki), Payu (płatności elektroniczne). Korzystanie z aplikacji innych firm może powodować przesyłanie informacji do urządzenia użytkownika końcowego przez zewnętrzny podmiot. Informacji na temat wykorzystania plików cookies przez zewnętrzne aplikacje należy szukać w polityce prywatności danego podmiotu.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu internetowego (teksty, grafiki, muzyka, filmy) oraz wszystkie jej fragmenty a także mechanizmy i oprogramowanie używane w serwisie internetowym są objęte ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego.

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego oraz przepisami o ochronie baz danych, użytkownik końcowy otrzymuje niewyłączną, ograniczoną licencję na korzystanie z serwisu wyłącznie w celach prywatnych, bez możliwości samodzielnego pobierania lub zapisywania stron oraz dokonywania ich modyfikacji.

Użytkownik końcowy serwisu internetowego, bez zgody właściciela serwisu nie posiada prawa do odsprzedaży lub wykorzystania w celach komercyjnych serwisu internetowego i jego zawartości.

Właściciel serwisu internetowego udziela ograniczonego, odwoływalnego, niewyłącznego prawa do tworzenia linku do serwisu internetowego, o ile nie przedstawia on właściciela serwisu w sposób fałszywy, mylący i niezgodny z prawdą.

Wykorzystanie niniejszego serwisu internetowego w sposób, który naruszałby w/w warunki albo wszelkie obowiązujące prawa lub przepisy, a także w sposób, który powoduje albo może spowodować uszkodzenie serwisu internetowego, przerwę lub zakłócenia w pracy jest zabronione.