Polish Czech English French German Russian Slovak Spanish Ukrainian
www. gminagorzyce.pl   telefon: 48 15 8362075

GMINA GORZYCE

Samorządowy Portal Internetowy

techniczny ogrod

145lOSPT

W sobotę 18 lipca br. przy remizie w Trześni odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: poseł na sejm RP, a zarazem sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber, nadbryg. Andrzej Babiec podkarpacki komendant PSP, bryg. Marian Róg komendant miejski PSP w Tarnobrzegu, przedstawiciele związku ochotniczych straży pożarnych oraz samorządów powiatowego i gminnego.

Samochód trafił do jednostki w listopadzie ubiegłego roku. Jego wartość to 800 tys. zł, z tego 300 tys. zł to wkład z budżetu gminy Gorzyce, z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego pozyskano 80 tys. zł, 420 tys. zł to dotacja, która pochodzi z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Akt przekazania samochodu na ręce prezesa OSP Trześń dh-a Ryszarda Nowocienia złożył wójt Leszek Surdy wraz z zastępcą Lucyną Matyką. – Cieszę się, że wspólnymi siłami dzięki zaangażowaniu prezesa i zarządu OSP w Trześni oraz pracowników Urzędu Gminy Gorzyce udało się zakupić nowy samochód. Z tego miejsca chcę podziękować również wszystkim naszym parlamentarzystom z naszego województwa. W ciągu 4 lat do naszej gminy dzięki wsparciu posłów, Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz zarządu ZOSP RP nasza gmina zyskała już dwa samochody, a jeszcze w tym roku kupimy kolejny dla OSP Sokolniki – mówił Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

Dobrych słów w kierunku jubilatów nie szczędzili zaproszeni goście. Poseł Rafał Weber dziękował szczególnie za udział druhów w gaszeniu pożaru w Obojni. Komendant nadbrygadier Andrzej Babiec zwracał uwagę na fakt inwestowania w straże – inwestycja w druhów strażaków – to zawsze dobra inwestycja w bezpieczeństwo ludzi – podkreślał. Słowa uznania za pracę i zaangażowanie jednostki skierowali również starosta Jerzy Sudoł, komendant miejski PSP bryg. Marian Róg, dyrektor zarządu wykonawczego OW ZOSP RP dh Edward Szlichta.

Uroczystość była okazją do odznaczenia najbardziej zasłużonych druhów. Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa zostali odznaczeni: dh Krzysztof Mróz, dh Tomasz Lipiński, dh Wojciech Pałkus i dh Krzysztof Kulig. Natomiast odznakę Strażak Wzorowy otrzymał dh Artur Guźla.

Uroczystego poświecenia samochodu dokonali kapłani ks. kanonik Józef Markowicz – kapelan gminny ZOSP RP oraz proboszcz trześniowskiej parafii ks. Wiesław Piś.

Kluczyki w oficjalnym ceremoniale zostały przekazane dh Przemysławowi Bożkowi, naczelnikowi OSP Trześń i to na nim będzie spoczywał obowiązek dbania o samochód.

Podczas uroczystości prezes OSP dh Ryszard Nowocień podziękował wszystkim, którzy wsparli zakup samochodu. Okolicznościowe, pamiątkowe grawertony zostały przygotowane dla posła Zbigniewa Chmielowca, generała Andrzeja Babca, wójta Leszka Surdego, komendanta miejskiego PSP Mariana Roga oraz Adama Kidy – prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarski Wodnej w Rzeszowie.

Warto podkreślić, że w 2020 roku jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Trześni obchodzi swój 145 jubileusz. „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” – to hasło, które od wieków przyświeca druhom-strażakom.  

Przez 145 lat w Ochotniczej Straży Pożarnej w Trześni służyło ponad pół tysiąca druhów. Z pełnym zaangażowaniem przez blisko półtora wieku ratują oni mienie ludzi i dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Nie jest to łatwa służba. Na szczególną uwagę zasługuje udział strażaków tej jednostki w akcjach powodziowych, które nawiedziły gminę w 2001 r. i 2010 r.

Ochotnicza Straż Pożarna w Trześni została powołana 1875 r. Pierwszym naczelnikiem był Michał Ciba. Obecnie prezesem jednostki jest dh Ryszard Nowocień, naczelnikiem dh Przemysław Bożek.

Ochotnicza Straż Pożarna w Trześni

ul. Błonie 4; 39-432 Trześń

www.facebook.com/osptrzesn/

 

e-max.it: your social media marketing partner

KALENDARZ WYDARZEŃ

Sierpień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) o celu ich przechowywania i sposobie zarządzania poniżej.

Jeżeli nie zgadzasz się na taki układ - zmień konfigurację swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności określa warunki dotyczące użytkowania serwisu internetowego przez użytkowników końcowych. Korzystając w dowolny sposób z niniejszego serwisu internetowego użytkownik końcowy akceptuje warunki określone w poniższej Polityce Prywatności.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie na podstawie informacji przekazanych przez użytkownika serwisu internetowego. Przekazanie informacji obejmujących dane osobowe jest dobrowolne. Do informacji tych należą np. imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu. Cel wykorzystania danych osobowych jest określony w nagłówku formularza zamieszczonego w serwisie internetowym. Najczęściej jest to subskrypcja wiadomości z serwisu za pomocą poczty e-mail lub krótkich wiadomości tekstowych SMS albo dostęp do wybranych podstron serwisu dla zalogowanych użytkowników. Dane osobowe nie są zbierane automatycznie.

Pliki cookies

Pliki cookies (w dosłownym tłumaczeniu z j. angielskiego: ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, przesyłane do urządzenia użytkownika końcowego podczas odwiedzania przez niego serwisu internetowego. Pliki cookies zawierają m.in. adres strony internetowej z której pochodzą, ustawienia dokonane przez użytkownika serwisu dotyczące układu strony, rozmiaru tekstu, kolorów, wersji kontrastowej, dane wpisywane do formularzy oraz wartość, którą jest zazwyczaj automatycznie wygenerowana unikalna liczba. Mechanizm cookies nie pobiera jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia użytkownika końcowego.

Korzystając z serwisu internetowego użytkownik końcowy wyraża zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Użytkownik końcowy ma możliwość korzystania z serwisu internetowego bez wykorzystywania plików cookies, ale oznacza to, że niektóre funkcje serwisu nie będą działać poprawnie. Użytkownik końcowy może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, jak również może usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. W przypadku nie wyrażenia zgody na korzystanie z plików cookies, użytkownik końcowy winien zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

Niniejszy serwis internetowy może stosować następujące pliki cookies:

$1a.     pliki uwierzytelniające - wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania użytkownika końcowego w serwisie internetowym oraz do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;

$1b.     pliki statystyczne - wykorzystywane do zbierania informacji o sposobie korzystania użytkownika końcowego z serwisu internetowego;

$1c.     pliki funkcjonalne - wykorzystywane do zapamiętania wybranych przez użytkownika końcowego ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej, itp.

W celu zarządzania ustawieniami plików cookies wybierz z listy oficjalnych stron internetowych producentów najczęściej używanych przeglądarek internetowych aplikację, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta:

Urządzenia mobilne:

Narzędzia i treść z innych firm

Niniejszy serwis internetowy może zawierać przyciski, narzędzia lub treści kierujące do usług innych firm, m.in. Facebook (przycisk „Lubię to”), Google (Google Maps, Google Analitycs, Google Translate), Youtube (filmy), IVONA Software (webreader), Stat24 (statystyki), Payu (płatności elektroniczne). Korzystanie z aplikacji innych firm może powodować przesyłanie informacji do urządzenia użytkownika końcowego przez zewnętrzny podmiot. Informacji na temat wykorzystania plików cookies przez zewnętrzne aplikacje należy szukać w polityce prywatności danego podmiotu.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu internetowego (teksty, grafiki, muzyka, filmy) oraz wszystkie jej fragmenty a także mechanizmy i oprogramowanie używane w serwisie internetowym są objęte ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego.

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego oraz przepisami o ochronie baz danych, użytkownik końcowy otrzymuje niewyłączną, ograniczoną licencję na korzystanie z serwisu wyłącznie w celach prywatnych, bez możliwości samodzielnego pobierania lub zapisywania stron oraz dokonywania ich modyfikacji.

Użytkownik końcowy serwisu internetowego, bez zgody właściciela serwisu nie posiada prawa do odsprzedaży lub wykorzystania w celach komercyjnych serwisu internetowego i jego zawartości.

Właściciel serwisu internetowego udziela ograniczonego, odwoływalnego, niewyłącznego prawa do tworzenia linku do serwisu internetowego, o ile nie przedstawia on właściciela serwisu w sposób fałszywy, mylący i niezgodny z prawdą.

Wykorzystanie niniejszego serwisu internetowego w sposób, który naruszałby w/w warunki albo wszelkie obowiązujące prawa lub przepisy, a także w sposób, który powoduje albo może spowodować uszkodzenie serwisu internetowego, przerwę lub zakłócenia w pracy jest zabronione.