Polish Czech English French German Russian Slovak Spanish Ukrainian
www. gminagorzyce.pl   telefon: 48 15 8362075

GMINA GORZYCE

Samorządowy Portal Internetowy

techniczny ogrod

konsultacje droga s

Trwają konsultacje dotyczace budowy drogi ekspresowej S74. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sokolnikach z mieszkańcami gminy Gorzyce spotkali się przedstawiciele firmy Transporojekt Gdański, działający w imieniu GDDKiA oddział w Rzeszowie.

Zorganizowane spotkanie nie wynikało z obowiązujących przepisów, a zostało przeprowadzone z inicjatywy inwestora. Celem spotkania było przedstawienie wariantów przebiegów drogi oraz poznanie opinii i sugestii mieszkańców.

 

Przez wykonawcę zostały zaproponowane cztery warianty, które będą przechodziły przez gminę Gorzyce. – Jako samorząd będziemy lobbować za wariantem 3 i TGD. To propozycje najmniej inwazyjne dla mieszkańców jak i infrastruktury gminnej. Oba warianty przechodzą głównie terenami zalesionymi i biegną przy granicy gminy Gorzyce z gminą Grębów. W obu przypadkach nie byłoby konieczności wysiedlania mieszkańców, jak i przebudowy sieci kanalizacyjnej, wodociągowej czy gazowej – informuje Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.


Warianty 1 i 4 dzielą gminę w okolicach Furman. W przypadku pierwszej propozycji pod budowę drogi będzie konieczne wysiedlenie rodzin, pod drogę zabrany zostałaby budynek szatni LZS w Furmanach, część boiska oraz placu gminnego, na którym obecnie planowana jest rozbudowa remizy w Furmanach, również w przypadku wariantu 4 trzeba byłoby się liczyć z wysiedleniami. –


Podczas spotkania zwracaliśmy szczególną uwagę na bezpieczeństwo przeciwpowodziowe. Te dwa warianty w zaproponowanej formie budzą nasze wątpliwości zarówno pod względem ewentualnego zagrożenia przeciwpowodziowego, ale też logistyki związanej z przemieszczaniem się mieszkańców po terenie gminy, jak również dojazdem rolników do pól uprawnych – podkreśla Leszek Surdy.


W spotkaniu licznie uczestniczyli mieszkańcy gminy. Ze strony mieszkańców padło wiele merytorycznych pytań do wykonawców. Szczególnie mieszkańców interesowały zasady wykupu gruntów. Wszystkie sugestie i opinie zostały odnotowane przez organizatorów spotkania i zostaną przekazane projektantom.


Ponadto w ciągu 14 dni, czyli do 28 lipca br. każdy z mieszkańców ma możliwość przekazania swoich sugestii. Można to zrobić poprzez formularz. Po wypełnieniu wystarczy odesłać go pocztą na adres Transprojekt Gdański Sp. z o.o. Pracownia Projektowa w Warszawie, ul. Kłobucka 25; 02-699 Warszawa lub pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem Akcja Informacyjna „Budowa drogi ekspresowej S74 na odcinku Opatów-Nisko”.


Formularz do pobrania, jak i cała dokumentacja dostępna jest na stronie internetowej gminy Gorzyce - http://www.gminagorzyce.pl/j3/index.php/serwis-tematyczny/gmina/3427-projektowanie-drogi-s74 jak i stronie Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad - https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/7940/s74-opatow-nisko


Po zakończeniu konsultacji zostanie opracowana analiza wielokryteriowa, w której zostaną uwzględnione najbardziej optymalne dla inwestycji kryteria społeczne, ekonomiczne, środowiskowe i techniczne.

Zgodnie ze wstępnym harmonogramem opracowanie projektu budowlanego oraz realizacja inwestycji planowana jest na lata 2025 - 2028.

e-max.it: your social media marketing partner

KALENDARZ WYDARZEŃ

Sierpień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) o celu ich przechowywania i sposobie zarządzania poniżej.

Jeżeli nie zgadzasz się na taki układ - zmień konfigurację swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności określa warunki dotyczące użytkowania serwisu internetowego przez użytkowników końcowych. Korzystając w dowolny sposób z niniejszego serwisu internetowego użytkownik końcowy akceptuje warunki określone w poniższej Polityce Prywatności.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie na podstawie informacji przekazanych przez użytkownika serwisu internetowego. Przekazanie informacji obejmujących dane osobowe jest dobrowolne. Do informacji tych należą np. imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu. Cel wykorzystania danych osobowych jest określony w nagłówku formularza zamieszczonego w serwisie internetowym. Najczęściej jest to subskrypcja wiadomości z serwisu za pomocą poczty e-mail lub krótkich wiadomości tekstowych SMS albo dostęp do wybranych podstron serwisu dla zalogowanych użytkowników. Dane osobowe nie są zbierane automatycznie.

Pliki cookies

Pliki cookies (w dosłownym tłumaczeniu z j. angielskiego: ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, przesyłane do urządzenia użytkownika końcowego podczas odwiedzania przez niego serwisu internetowego. Pliki cookies zawierają m.in. adres strony internetowej z której pochodzą, ustawienia dokonane przez użytkownika serwisu dotyczące układu strony, rozmiaru tekstu, kolorów, wersji kontrastowej, dane wpisywane do formularzy oraz wartość, którą jest zazwyczaj automatycznie wygenerowana unikalna liczba. Mechanizm cookies nie pobiera jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia użytkownika końcowego.

Korzystając z serwisu internetowego użytkownik końcowy wyraża zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Użytkownik końcowy ma możliwość korzystania z serwisu internetowego bez wykorzystywania plików cookies, ale oznacza to, że niektóre funkcje serwisu nie będą działać poprawnie. Użytkownik końcowy może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, jak również może usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. W przypadku nie wyrażenia zgody na korzystanie z plików cookies, użytkownik końcowy winien zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

Niniejszy serwis internetowy może stosować następujące pliki cookies:

$1a.     pliki uwierzytelniające - wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania użytkownika końcowego w serwisie internetowym oraz do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;

$1b.     pliki statystyczne - wykorzystywane do zbierania informacji o sposobie korzystania użytkownika końcowego z serwisu internetowego;

$1c.     pliki funkcjonalne - wykorzystywane do zapamiętania wybranych przez użytkownika końcowego ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej, itp.

W celu zarządzania ustawieniami plików cookies wybierz z listy oficjalnych stron internetowych producentów najczęściej używanych przeglądarek internetowych aplikację, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta:

Urządzenia mobilne:

Narzędzia i treść z innych firm

Niniejszy serwis internetowy może zawierać przyciski, narzędzia lub treści kierujące do usług innych firm, m.in. Facebook (przycisk „Lubię to”), Google (Google Maps, Google Analitycs, Google Translate), Youtube (filmy), IVONA Software (webreader), Stat24 (statystyki), Payu (płatności elektroniczne). Korzystanie z aplikacji innych firm może powodować przesyłanie informacji do urządzenia użytkownika końcowego przez zewnętrzny podmiot. Informacji na temat wykorzystania plików cookies przez zewnętrzne aplikacje należy szukać w polityce prywatności danego podmiotu.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu internetowego (teksty, grafiki, muzyka, filmy) oraz wszystkie jej fragmenty a także mechanizmy i oprogramowanie używane w serwisie internetowym są objęte ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego.

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego oraz przepisami o ochronie baz danych, użytkownik końcowy otrzymuje niewyłączną, ograniczoną licencję na korzystanie z serwisu wyłącznie w celach prywatnych, bez możliwości samodzielnego pobierania lub zapisywania stron oraz dokonywania ich modyfikacji.

Użytkownik końcowy serwisu internetowego, bez zgody właściciela serwisu nie posiada prawa do odsprzedaży lub wykorzystania w celach komercyjnych serwisu internetowego i jego zawartości.

Właściciel serwisu internetowego udziela ograniczonego, odwoływalnego, niewyłącznego prawa do tworzenia linku do serwisu internetowego, o ile nie przedstawia on właściciela serwisu w sposób fałszywy, mylący i niezgodny z prawdą.

Wykorzystanie niniejszego serwisu internetowego w sposób, który naruszałby w/w warunki albo wszelkie obowiązujące prawa lub przepisy, a także w sposób, który powoduje albo może spowodować uszkodzenie serwisu internetowego, przerwę lub zakłócenia w pracy jest zabronione.