Polish Czech English French German Russian Slovak Spanish Ukrainian
www. gminagorzyce.pl   telefon: 48 15 8362075

GMINA GORZYCE

Samorządowy Portal Internetowy

techniczny ogrod

maseczkiPonad 50 pań i panów z gminy Gorzyce szyje maseczki dla mieszkańców.

Na apel samorządu nie trzeba było długo czekać, panie z kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń, uniwersytetu trzeciego wieku, rad sołeckich, zarządu osiedla, ale także panowie chętnie zaangażowali się w akcję szycia maseczek dla mieszkańców.

Wszystkim paniom, panom oraz przewodniczącemu osiedla Gorzyce, sołtysom i pracownikom Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gorzycach, którzy włączyli się w akcję chciałbym serdecznie podziękować za zaangażowanie i poświęcenie swojego wolnego czasu dla tak szczytnego celu – podkreśla wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy.

Maseczki są szyte ze specjalnej tkaniny przeznaczonej dla lekarzy, personelu medycznego. Zakup materiałów niezbędnych do uszycia maseczek został sfinansowany z budżetu promocji gminy Gorzyce, na ten cel wydano prawie 5 tys. zł.

Maseczki, które trafią do gospodarstw będą opakowane w jednorazowe woreczki wraz z instrukcją użytkowania. Maseczki przed użyciem trzeba będzie wyprać w wodzie z mydłem w temp. 60 st. C, wysuszyć, a następnie uprasować. Pakowaniem maseczek zajmą się pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach.

Jedna maseczka trafi do jednego gospodarstwa, mieszkania – łącznie rozdysponowanych będzie około 3 tys. 700 maseczek. Nadwyżka zostanie przekazana do straży pożarnych, służb medycznych, policji i tych, którzy pracują w bezpośrednim kontakcie z ludźmi i najbardziej są narażeni na zakażenie koronawirusem. – Zobowiązani jesteśmy do noszenia maseczek w miejscach publicznych, jednakże cały czas powinniśmy stosować się do zaleceń służb publicznych i apelu #zostanwdomu. Przekazując maseczkę chcemy umożliwić osobie z danego gospodarstwa wyjście np. do sklepu, apteki celem zaspokojenia niezbędnych potrzeb życiowych, ale też wspólnymi siłami chcemy wspomóc tych, którzy potrzebują w obecnym czasie szczególnego zabezpieczenia przed koronawirusem – informuje wójt.

Maseczki będą dystrybuowane od 17 do 24 kwietnia br. będą je rozprowadzać strażacy z ochotniczych straży pożarnych. Pakunki będą wkładane do skrzynek na listy lub wieszane na ogrodzeniach w widocznym miejscu.

Na bieżąco na profilu FB gminy oraz stronie internetowej gminy będziemy informować o harmonogramie dostaw maseczek do poszczególnych miejscowości.

e-max.it: your social media marketing partner

KALENDARZ WYDARZEŃ

Maj 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • KONTAKT

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) o celu ich przechowywania i sposobie zarządzania poniżej.

Jeżeli nie zgadzasz się na taki układ - zmień konfigurację swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności określa warunki dotyczące użytkowania serwisu internetowego przez użytkowników końcowych. Korzystając w dowolny sposób z niniejszego serwisu internetowego użytkownik końcowy akceptuje warunki określone w poniższej Polityce Prywatności.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie na podstawie informacji przekazanych przez użytkownika serwisu internetowego. Przekazanie informacji obejmujących dane osobowe jest dobrowolne. Do informacji tych należą np. imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu. Cel wykorzystania danych osobowych jest określony w nagłówku formularza zamieszczonego w serwisie internetowym. Najczęściej jest to subskrypcja wiadomości z serwisu za pomocą poczty e-mail lub krótkich wiadomości tekstowych SMS albo dostęp do wybranych podstron serwisu dla zalogowanych użytkowników. Dane osobowe nie są zbierane automatycznie.

Pliki cookies

Pliki cookies (w dosłownym tłumaczeniu z j. angielskiego: ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, przesyłane do urządzenia użytkownika końcowego podczas odwiedzania przez niego serwisu internetowego. Pliki cookies zawierają m.in. adres strony internetowej z której pochodzą, ustawienia dokonane przez użytkownika serwisu dotyczące układu strony, rozmiaru tekstu, kolorów, wersji kontrastowej, dane wpisywane do formularzy oraz wartość, którą jest zazwyczaj automatycznie wygenerowana unikalna liczba. Mechanizm cookies nie pobiera jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia użytkownika końcowego.

Korzystając z serwisu internetowego użytkownik końcowy wyraża zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Użytkownik końcowy ma możliwość korzystania z serwisu internetowego bez wykorzystywania plików cookies, ale oznacza to, że niektóre funkcje serwisu nie będą działać poprawnie. Użytkownik końcowy może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, jak również może usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. W przypadku nie wyrażenia zgody na korzystanie z plików cookies, użytkownik końcowy winien zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

Niniejszy serwis internetowy może stosować następujące pliki cookies:

$1a.     pliki uwierzytelniające - wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania użytkownika końcowego w serwisie internetowym oraz do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;

$1b.     pliki statystyczne - wykorzystywane do zbierania informacji o sposobie korzystania użytkownika końcowego z serwisu internetowego;

$1c.     pliki funkcjonalne - wykorzystywane do zapamiętania wybranych przez użytkownika końcowego ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej, itp.

W celu zarządzania ustawieniami plików cookies wybierz z listy oficjalnych stron internetowych producentów najczęściej używanych przeglądarek internetowych aplikację, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta:

Urządzenia mobilne:

Narzędzia i treść z innych firm

Niniejszy serwis internetowy może zawierać przyciski, narzędzia lub treści kierujące do usług innych firm, m.in. Facebook (przycisk „Lubię to”), Google (Google Maps, Google Analitycs, Google Translate), Youtube (filmy), IVONA Software (webreader), Stat24 (statystyki), Payu (płatności elektroniczne). Korzystanie z aplikacji innych firm może powodować przesyłanie informacji do urządzenia użytkownika końcowego przez zewnętrzny podmiot. Informacji na temat wykorzystania plików cookies przez zewnętrzne aplikacje należy szukać w polityce prywatności danego podmiotu.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu internetowego (teksty, grafiki, muzyka, filmy) oraz wszystkie jej fragmenty a także mechanizmy i oprogramowanie używane w serwisie internetowym są objęte ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego.

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego oraz przepisami o ochronie baz danych, użytkownik końcowy otrzymuje niewyłączną, ograniczoną licencję na korzystanie z serwisu wyłącznie w celach prywatnych, bez możliwości samodzielnego pobierania lub zapisywania stron oraz dokonywania ich modyfikacji.

Użytkownik końcowy serwisu internetowego, bez zgody właściciela serwisu nie posiada prawa do odsprzedaży lub wykorzystania w celach komercyjnych serwisu internetowego i jego zawartości.

Właściciel serwisu internetowego udziela ograniczonego, odwoływalnego, niewyłącznego prawa do tworzenia linku do serwisu internetowego, o ile nie przedstawia on właściciela serwisu w sposób fałszywy, mylący i niezgodny z prawdą.

Wykorzystanie niniejszego serwisu internetowego w sposób, który naruszałby w/w warunki albo wszelkie obowiązujące prawa lub przepisy, a także w sposób, który powoduje albo może spowodować uszkodzenie serwisu internetowego, przerwę lub zakłócenia w pracy jest zabronione.