Polish Czech English French German Russian Slovak Spanish Ukrainian
www. gminagorzyce.pl   telefon: 48 15 8362075

GMINA GORZYCE

Samorządowy Portal Internetowy

techniczny ogrod

kanendarz banerZawody sportowe, imprezy rozrywkowe i kulturalne, a także mnóstwo konkursów dla dzieci i młodzieży zaplanowano w tegorocznym kalendarzu imprez 2020.

Kalendarz budowany jest na podstawie inicjatyw realizowanych przez stowarzyszenia, organizacje pozarządowe, koła gospodyń wiejskich, radnych i sołtysów, gminne instytucje kultury i sportu oraz szkoły.

W tym roku sporo wydarzeń będzie dedykowanych dzieciom i młodzieży. Każda ze szkół podstawowych w ciągu roku przygotowuje dwa konkursy o charakterze gminnym. W konkursach mogą wziąć udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy.

Imprezy w miesiącu marcu otworzy Bieg Tropem Wilczym. 7 marca zapraszamy panie na Babiniec. W marcu na deskach gorzyckiej sceny wystąpi grupa Pozytywnie Skopani ze spektaklem „Matka Brata mojego Syna”, zaś 28 marca zapraszamy biegaczy do rywalizacji podczas Biegu o Puchar Leszka Bebły.

Kwiecień otworzy VI Festiwal Potraw Wielkanocnych i Rękodzieła Artystycznego jak zawsze odbędzie się on w Niedzielę Palmową. 18 kwietnia br. 145. rocznicę powołania będzie świętowała Ochotnicza Straż Pożarna w Trześni.

Majowy weekend tradycyjnie rozpocznie akcja Gorzyce biało-czerwone. Wiosną Gminna Biblioteka Publiczna zaprosi mieszkańców do udziału w kolorowych happeningach i konkursach wiedzy o książce organizowanych w ramach Dnia Bibliotek i Bibliotekarza. W planach jest również organizacja Majówki na Rowerach. 27 maja br. odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Gminy Gorzyce połączona z obchodami 30-lecia samorządu terytorialnego.

W czerwcu zapraszamy dzieci do udziału w Gminnym Dniu Dziecka, zaś w pierwszą niedzielę czerwca miłośnicy wędkowania i gotowania będą mogli wziąć udział w corocznym Święcie Ryby. W czerwcu we Wrzawach odbędzie się również Noc Świętojańska, a w Sokolnikach Święto Wsi Królewskiej. Czerwcowe imprezy zwieńczą Dni Gorzyc.

W lipcu w Turnieju Drużyn Pożarniczych zmierzą się strażacy z terenu gminy, a w Piłkarskim Turnieju Drużyn Młodzieżowych dzieci i młodzież powalczą o Puchar Wójta Gminy Gorzyce.

Równie atrakcyjnie zapowiada się miesiąc sierpień. Rozpocznie się on meczem Old Boyów w Trześni. 2 sierpnia odbędzie się Zlot Furmanek, zaś 9 sierpnia smakosze fasoli wrzawskiej będą mieli szansę degustować dania przygotowane podczas imprezy W widłach Wisły i Sanu. W tym roku gospodarzem dożynek parafialnych będzie sołectwo Trześń. Na święto plonów połączone ze Świętem Czereśni zapraszamy 15 sierpnia br.

We wrześniu zapraszamy do wzięcia udziału w Narodowym Czytaniu oraz imprezie biegowej Gorzycka 5. W listopadzie  na obchody Dnia Niepodległości, zaś w grudniu zostały zaplanowane Igrzyska Mikołajkowe, odbędzie się również Strażacki Orszak Świętego Mikołaja oraz Gorzycki Kiermasz Świąteczny.

Pełen harmonogram imprez dostępny jest w kalendarzu wydarzeń. Wymienione w kalendarzu wydarzenia są współfinansowane z budżetu gminy Gorzyce oraz środków własnych instytucji, organizacji i stowarzyszeń będących ich organizatorami. Terminy wydarzeń mogą ulec zmianie. 

e-max.it: your social media marketing partner

TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO W URZĘDZIE GMINY

Osoby niesłyszące przy załatwianiu administracyjnych spraw mogą skorzystać z pomocy tłumacza migowego.

Wystarczy zgłosić chęć skorzystania z tej usługi 3 dni przed planowaną wizytą w Urzędzie Gminy osobiście lub korzystając z pomocy osoby trzeciej dzwoniąc pod numer (15) 8362 075, a także wysyłając faks pod numer (15) 8362 209 oraz e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Wrzesień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) o celu ich przechowywania i sposobie zarządzania poniżej.

Jeżeli nie zgadzasz się na taki układ - zmień konfigurację swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności określa warunki dotyczące użytkowania serwisu internetowego przez użytkowników końcowych. Korzystając w dowolny sposób z niniejszego serwisu internetowego użytkownik końcowy akceptuje warunki określone w poniższej Polityce Prywatności.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie na podstawie informacji przekazanych przez użytkownika serwisu internetowego. Przekazanie informacji obejmujących dane osobowe jest dobrowolne. Do informacji tych należą np. imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu. Cel wykorzystania danych osobowych jest określony w nagłówku formularza zamieszczonego w serwisie internetowym. Najczęściej jest to subskrypcja wiadomości z serwisu za pomocą poczty e-mail lub krótkich wiadomości tekstowych SMS albo dostęp do wybranych podstron serwisu dla zalogowanych użytkowników. Dane osobowe nie są zbierane automatycznie.

Pliki cookies

Pliki cookies (w dosłownym tłumaczeniu z j. angielskiego: ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, przesyłane do urządzenia użytkownika końcowego podczas odwiedzania przez niego serwisu internetowego. Pliki cookies zawierają m.in. adres strony internetowej z której pochodzą, ustawienia dokonane przez użytkownika serwisu dotyczące układu strony, rozmiaru tekstu, kolorów, wersji kontrastowej, dane wpisywane do formularzy oraz wartość, którą jest zazwyczaj automatycznie wygenerowana unikalna liczba. Mechanizm cookies nie pobiera jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia użytkownika końcowego.

Korzystając z serwisu internetowego użytkownik końcowy wyraża zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Użytkownik końcowy ma możliwość korzystania z serwisu internetowego bez wykorzystywania plików cookies, ale oznacza to, że niektóre funkcje serwisu nie będą działać poprawnie. Użytkownik końcowy może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, jak również może usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. W przypadku nie wyrażenia zgody na korzystanie z plików cookies, użytkownik końcowy winien zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

Niniejszy serwis internetowy może stosować następujące pliki cookies:

$1a.     pliki uwierzytelniające - wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania użytkownika końcowego w serwisie internetowym oraz do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;

$1b.     pliki statystyczne - wykorzystywane do zbierania informacji o sposobie korzystania użytkownika końcowego z serwisu internetowego;

$1c.     pliki funkcjonalne - wykorzystywane do zapamiętania wybranych przez użytkownika końcowego ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej, itp.

W celu zarządzania ustawieniami plików cookies wybierz z listy oficjalnych stron internetowych producentów najczęściej używanych przeglądarek internetowych aplikację, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta:

Urządzenia mobilne:

Narzędzia i treść z innych firm

Niniejszy serwis internetowy może zawierać przyciski, narzędzia lub treści kierujące do usług innych firm, m.in. Facebook (przycisk „Lubię to”), Google (Google Maps, Google Analitycs, Google Translate), Youtube (filmy), IVONA Software (webreader), Stat24 (statystyki), Payu (płatności elektroniczne). Korzystanie z aplikacji innych firm może powodować przesyłanie informacji do urządzenia użytkownika końcowego przez zewnętrzny podmiot. Informacji na temat wykorzystania plików cookies przez zewnętrzne aplikacje należy szukać w polityce prywatności danego podmiotu.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu internetowego (teksty, grafiki, muzyka, filmy) oraz wszystkie jej fragmenty a także mechanizmy i oprogramowanie używane w serwisie internetowym są objęte ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego.

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego oraz przepisami o ochronie baz danych, użytkownik końcowy otrzymuje niewyłączną, ograniczoną licencję na korzystanie z serwisu wyłącznie w celach prywatnych, bez możliwości samodzielnego pobierania lub zapisywania stron oraz dokonywania ich modyfikacji.

Użytkownik końcowy serwisu internetowego, bez zgody właściciela serwisu nie posiada prawa do odsprzedaży lub wykorzystania w celach komercyjnych serwisu internetowego i jego zawartości.

Właściciel serwisu internetowego udziela ograniczonego, odwoływalnego, niewyłącznego prawa do tworzenia linku do serwisu internetowego, o ile nie przedstawia on właściciela serwisu w sposób fałszywy, mylący i niezgodny z prawdą.

Wykorzystanie niniejszego serwisu internetowego w sposób, który naruszałby w/w warunki albo wszelkie obowiązujące prawa lub przepisy, a także w sposób, który powoduje albo może spowodować uszkodzenie serwisu internetowego, przerwę lub zakłócenia w pracy jest zabronione.