Polish Czech English French German Russian Slovak Spanish Ukrainian
www. gminagorzyce.pl   telefon: 48 15 8362075

GMINA GORZYCE

Samorządowy Portal Internetowy

techniczny ogrod

SNwSP1 2019

 

Patriotyczne uroczystości z okazji Święta Niepodległości odbyły się gorzyckiej „Jedynce”.

Na wieczornicę – zgodnie z wieloletnią tradycją – zaprosiła Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele powiatu tarnobrzeskiego, władze gminy Gorzyce, radni, sołtysi oraz zaproszeni goście.

Uroczystą akademię wypełnioną najpiękniejszymi pieśniami patriotycznymi, wierszami oraz słowami najznamienitszych Polaków przygotowali uczniowie „Jedynki” pod opieką nauczycielek: Beaty Wolak, Krystyny Rybak, Elżbiety Jabłońskiej, Kingi Roszuk, Agnieszki Kochowskiej, Tomasza Śpiewaka, Agaty Guźla, Marty Węglarskiej, Aliny Piwowar, Justyny Tuderek i Beaty Szczypień.

- Dziękuje wam za podtrzymywanie tej pięknej tradycji. Od wielu lat spotykamy się w murach tej szkoły, by wspólnie świętować rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Życzę wam wszelkiej pomyślności i radosnego świętowania – mówił Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

Podczas uroczystej akademii wręczono nagrody w konkursie plastycznym „Barwy Niepodległości”. Na konkurs wpłynęło ponad 90 prac. Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych.

W pierwszej kategorii wiekowej pierwsze miejsce zdobyła Nikola Kocur ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzycach, drugie Malwina Jurek z „Dwójki” i Zofia Tabor z „Jedynki”. Trzeciego miejsca jury nie przyznało, ale wyróżniło prace trójki uczniów: ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzycach: Mikołaja Lewandowskiego, Amelii Wójcik oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 – Julię Pikus.

W drugiej kategorii wiekowej najładniejszą pracę zdaniem jury zdobył Kacper Koper ze Szkoły Podstawowej nr 2, drugiego miejsca nie przyznano, trzecią nagrodę zdobył Szymon Węglarski i Michał Mielnik – obaj to uczniowie z „Jedynki”. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Jakub Ziółkowski ze Szkoły Podstawowej w Trześni.

W nagrodę zwycięzcy otrzymali gry oraz nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Gorzyce.

Po części artystycznej uczniowie, nauczyciele i zaproszeni gości spotkali się przy ogniskach, by wspólnie pośpiewać, ale także zakosztować grochówki wojskowej oraz biało-czerwonych gorzyczaków przygotowanych przez radę rodziców, koło gospodyń wiejskich w Gorzycach oraz restaurację cateringową „Monika”.

 

TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO W URZĘDZIE GMINY

Osoby niesłyszące przy załatwianiu administracyjnych spraw mogą skorzystać z pomocy tłumacza migowego.

Wystarczy zgłosić chęć skorzystania z tej usługi 3 dni przed planowaną wizytą w Urzędzie Gminy osobiście lub korzystając z pomocy osoby trzeciej dzwoniąc pod numer (15) 8362 075, a także wysyłając faks pod numer (15) 8362 209 oraz e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Luty 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) o celu ich przechowywania i sposobie zarządzania poniżej.

Jeżeli nie zgadzasz się na taki układ - zmień konfigurację swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności określa warunki dotyczące użytkowania serwisu internetowego przez użytkowników końcowych. Korzystając w dowolny sposób z niniejszego serwisu internetowego użytkownik końcowy akceptuje warunki określone w poniższej Polityce Prywatności.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie na podstawie informacji przekazanych przez użytkownika serwisu internetowego. Przekazanie informacji obejmujących dane osobowe jest dobrowolne. Do informacji tych należą np. imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu. Cel wykorzystania danych osobowych jest określony w nagłówku formularza zamieszczonego w serwisie internetowym. Najczęściej jest to subskrypcja wiadomości z serwisu za pomocą poczty e-mail lub krótkich wiadomości tekstowych SMS albo dostęp do wybranych podstron serwisu dla zalogowanych użytkowników. Dane osobowe nie są zbierane automatycznie.

Pliki cookies

Pliki cookies (w dosłownym tłumaczeniu z j. angielskiego: ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, przesyłane do urządzenia użytkownika końcowego podczas odwiedzania przez niego serwisu internetowego. Pliki cookies zawierają m.in. adres strony internetowej z której pochodzą, ustawienia dokonane przez użytkownika serwisu dotyczące układu strony, rozmiaru tekstu, kolorów, wersji kontrastowej, dane wpisywane do formularzy oraz wartość, którą jest zazwyczaj automatycznie wygenerowana unikalna liczba. Mechanizm cookies nie pobiera jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia użytkownika końcowego.

Korzystając z serwisu internetowego użytkownik końcowy wyraża zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Użytkownik końcowy ma możliwość korzystania z serwisu internetowego bez wykorzystywania plików cookies, ale oznacza to, że niektóre funkcje serwisu nie będą działać poprawnie. Użytkownik końcowy może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, jak również może usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. W przypadku nie wyrażenia zgody na korzystanie z plików cookies, użytkownik końcowy winien zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

Niniejszy serwis internetowy może stosować następujące pliki cookies:

$1a.     pliki uwierzytelniające - wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania użytkownika końcowego w serwisie internetowym oraz do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;

$1b.     pliki statystyczne - wykorzystywane do zbierania informacji o sposobie korzystania użytkownika końcowego z serwisu internetowego;

$1c.     pliki funkcjonalne - wykorzystywane do zapamiętania wybranych przez użytkownika końcowego ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej, itp.

W celu zarządzania ustawieniami plików cookies wybierz z listy oficjalnych stron internetowych producentów najczęściej używanych przeglądarek internetowych aplikację, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta:

Urządzenia mobilne:

Narzędzia i treść z innych firm

Niniejszy serwis internetowy może zawierać przyciski, narzędzia lub treści kierujące do usług innych firm, m.in. Facebook (przycisk „Lubię to”), Google (Google Maps, Google Analitycs, Google Translate), Youtube (filmy), IVONA Software (webreader), Stat24 (statystyki), Payu (płatności elektroniczne). Korzystanie z aplikacji innych firm może powodować przesyłanie informacji do urządzenia użytkownika końcowego przez zewnętrzny podmiot. Informacji na temat wykorzystania plików cookies przez zewnętrzne aplikacje należy szukać w polityce prywatności danego podmiotu.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu internetowego (teksty, grafiki, muzyka, filmy) oraz wszystkie jej fragmenty a także mechanizmy i oprogramowanie używane w serwisie internetowym są objęte ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego.

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego oraz przepisami o ochronie baz danych, użytkownik końcowy otrzymuje niewyłączną, ograniczoną licencję na korzystanie z serwisu wyłącznie w celach prywatnych, bez możliwości samodzielnego pobierania lub zapisywania stron oraz dokonywania ich modyfikacji.

Użytkownik końcowy serwisu internetowego, bez zgody właściciela serwisu nie posiada prawa do odsprzedaży lub wykorzystania w celach komercyjnych serwisu internetowego i jego zawartości.

Właściciel serwisu internetowego udziela ograniczonego, odwoływalnego, niewyłącznego prawa do tworzenia linku do serwisu internetowego, o ile nie przedstawia on właściciela serwisu w sposób fałszywy, mylący i niezgodny z prawdą.

Wykorzystanie niniejszego serwisu internetowego w sposób, który naruszałby w/w warunki albo wszelkie obowiązujące prawa lub przepisy, a także w sposób, który powoduje albo może spowodować uszkodzenie serwisu internetowego, przerwę lub zakłócenia w pracy jest zabronione.