Polish Czech English French German Russian Slovak Spanish Ukrainian
www. gminagorzyce.pl   telefon: 48 15 8362075

GMINA GORZYCE

Samorządowy Portal Internetowy

techniczny ogrod

80rwIIwMieszkańcy gminy Gorzyce uczcili 80. rocznicę II wojny światowej.

 

Oficjalne uroczystości rozpoczął dźwięk syren i dzwonów kościelnych, odtworzony został również komunikat specjalny Polskiego Radia informujący o wybuchu wojny.

Na placu przed remizą OSP w Gorzycach w obecności władz samorządowych, pocztów sztandarowych wystawionych przez jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, szkoły, NSZZ Solidarność przy Federal Mogul, stowarzyszenie Historyczno-Rekonstrukcyjnego Lanca – kontynuujące tradycje XIV Pułku Ułanów Jazłowieckich oraz licznie zgromadzonych mieszkańców gminy Gorzyce, wciągnięto flagę na maszt i odśpiewano hymn narodowy.

Podczas uroczystości wymieniono i oddano hołd ponad 30 mieszkańcom z terenu gminy Gorzyce, którzy walczyli i zginęli w Kampanii Wrześniowej.

Przy tablicy poświęconej pamięci wywodzących się z terenu gminy Gorzyce żołnierzy NSZ i AK walczących o wolną i niepodległą Polskę władze samorządowe, powiatowe, przedstawiciele Komisariatu Policji w Gorzycach, NSZZ Solidarność przy Federal Mogul oraz harcerze złożyli kwiaty i oddali cześć poległym.

Odczytano również list Wojewody Podkarpackiej – Ewy Leniart. – Proszę pozwolić, że tym listem przekażę wyrazy szczerego uznania dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację uroczystości. Już po raz kolejny przybliżacie Państwo społeczeństwu tę niezwykle ważną kartę dziejów naszego kraju, dlatego dziękuję, że nadajecie jej godną oprawę.

Następnie uczestnicy uroczystości przeszli do kościoła, by wspólnie modlić się w intencji Ojczyzny. Mszę św. sprawował dziekan, ks. Mariusz Kozłowski – Nie wiemy, czy 80 lat temu nasi rodacy nie nucili sobie w sercu „Z dawna Polski Tyś Królowo…”. Maryjo dopomóż, Maryjo daj zrozumieć, dlaczego i w jakim celu okrutna chwila wybuchu II wojny światowej była zniszczeniem przyszłości dla wielu naszych rodaków. Jak słyszeliśmy w audycji radiowej „A więc wojna. Wszystkie interesy prywatne, różne projekty odchodzą gdzieś na bok. Naczelną sprawą jest Niepodległość”. Dzisiaj, 80 lat od tego tragicznego wydarzenia, dziękujmy za pokój. Polecajmy tych wszystkich, którzy zginęli tak w pierwszych chwilach wojny, jak i przez wszystkie lata. Miliony naszych rodaków i miliony osób na całym świecie. Niech nasza modlitwa będzie Bogu miła i zbawienna, pożyteczna dla naszych braci i sióstr walczących o wolną Polskę. Nie zapominajmy o dziękczynieniu, że Polska jest wolna i w godny sposób możemy przeżywać wspominania tych trudnych chwil. I świadomość, że popełniamy błędy, że czasami jest źle ze względu na nasze złe postępowanie. Stańmy w pokorze przed Bogiem i uznajmy nasze słabości, grzeszność, byśmy mogli godnie złożyć tę najświętszą ofiarę - powiedział na rozpoczęcie mszy świętej ks. Kozłowski.

Wójt Gminy Gorzyce

składa

serdeczne podziękowania wszystkim pocztom sztandarowym,

delegacjom oraz mieszkańcom

za liczny udział w uroczystościach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 

 

 

TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO W URZĘDZIE GMINY

Osoby niesłyszące przy załatwianiu administracyjnych spraw mogą skorzystać z pomocy tłumacza migowego.

Wystarczy zgłosić chęć skorzystania z tej usługi 3 dni przed planowaną wizytą w Urzędzie Gminy osobiście lub korzystając z pomocy osoby trzeciej dzwoniąc pod numer (15) 8362 075, a także wysyłając faks pod numer (15) 8362 209 oraz e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Luty 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) o celu ich przechowywania i sposobie zarządzania poniżej.

Jeżeli nie zgadzasz się na taki układ - zmień konfigurację swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności określa warunki dotyczące użytkowania serwisu internetowego przez użytkowników końcowych. Korzystając w dowolny sposób z niniejszego serwisu internetowego użytkownik końcowy akceptuje warunki określone w poniższej Polityce Prywatności.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie na podstawie informacji przekazanych przez użytkownika serwisu internetowego. Przekazanie informacji obejmujących dane osobowe jest dobrowolne. Do informacji tych należą np. imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu. Cel wykorzystania danych osobowych jest określony w nagłówku formularza zamieszczonego w serwisie internetowym. Najczęściej jest to subskrypcja wiadomości z serwisu za pomocą poczty e-mail lub krótkich wiadomości tekstowych SMS albo dostęp do wybranych podstron serwisu dla zalogowanych użytkowników. Dane osobowe nie są zbierane automatycznie.

Pliki cookies

Pliki cookies (w dosłownym tłumaczeniu z j. angielskiego: ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, przesyłane do urządzenia użytkownika końcowego podczas odwiedzania przez niego serwisu internetowego. Pliki cookies zawierają m.in. adres strony internetowej z której pochodzą, ustawienia dokonane przez użytkownika serwisu dotyczące układu strony, rozmiaru tekstu, kolorów, wersji kontrastowej, dane wpisywane do formularzy oraz wartość, którą jest zazwyczaj automatycznie wygenerowana unikalna liczba. Mechanizm cookies nie pobiera jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia użytkownika końcowego.

Korzystając z serwisu internetowego użytkownik końcowy wyraża zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Użytkownik końcowy ma możliwość korzystania z serwisu internetowego bez wykorzystywania plików cookies, ale oznacza to, że niektóre funkcje serwisu nie będą działać poprawnie. Użytkownik końcowy może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, jak również może usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. W przypadku nie wyrażenia zgody na korzystanie z plików cookies, użytkownik końcowy winien zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

Niniejszy serwis internetowy może stosować następujące pliki cookies:

$1a.     pliki uwierzytelniające - wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania użytkownika końcowego w serwisie internetowym oraz do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;

$1b.     pliki statystyczne - wykorzystywane do zbierania informacji o sposobie korzystania użytkownika końcowego z serwisu internetowego;

$1c.     pliki funkcjonalne - wykorzystywane do zapamiętania wybranych przez użytkownika końcowego ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej, itp.

W celu zarządzania ustawieniami plików cookies wybierz z listy oficjalnych stron internetowych producentów najczęściej używanych przeglądarek internetowych aplikację, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta:

Urządzenia mobilne:

Narzędzia i treść z innych firm

Niniejszy serwis internetowy może zawierać przyciski, narzędzia lub treści kierujące do usług innych firm, m.in. Facebook (przycisk „Lubię to”), Google (Google Maps, Google Analitycs, Google Translate), Youtube (filmy), IVONA Software (webreader), Stat24 (statystyki), Payu (płatności elektroniczne). Korzystanie z aplikacji innych firm może powodować przesyłanie informacji do urządzenia użytkownika końcowego przez zewnętrzny podmiot. Informacji na temat wykorzystania plików cookies przez zewnętrzne aplikacje należy szukać w polityce prywatności danego podmiotu.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu internetowego (teksty, grafiki, muzyka, filmy) oraz wszystkie jej fragmenty a także mechanizmy i oprogramowanie używane w serwisie internetowym są objęte ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego.

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego oraz przepisami o ochronie baz danych, użytkownik końcowy otrzymuje niewyłączną, ograniczoną licencję na korzystanie z serwisu wyłącznie w celach prywatnych, bez możliwości samodzielnego pobierania lub zapisywania stron oraz dokonywania ich modyfikacji.

Użytkownik końcowy serwisu internetowego, bez zgody właściciela serwisu nie posiada prawa do odsprzedaży lub wykorzystania w celach komercyjnych serwisu internetowego i jego zawartości.

Właściciel serwisu internetowego udziela ograniczonego, odwoływalnego, niewyłącznego prawa do tworzenia linku do serwisu internetowego, o ile nie przedstawia on właściciela serwisu w sposób fałszywy, mylący i niezgodny z prawdą.

Wykorzystanie niniejszego serwisu internetowego w sposób, który naruszałby w/w warunki albo wszelkie obowiązujące prawa lub przepisy, a także w sposób, który powoduje albo może spowodować uszkodzenie serwisu internetowego, przerwę lub zakłócenia w pracy jest zabronione.