Polish Czech English French German Russian Slovak Spanish Ukrainian
www. gminagorzyce.pl   telefon: 48 15 8362075

GMINA GORZYCE

Samorządowy Portal Internetowy

techniczny ogrod

memorialLB1Nad zalewem w Gorzycach miłośnicy biegów w ramach 3. edycji Biegu o Puchar Leszka Bebło powitali wiosnę.

- Mamy piękne tereny nad zalewem w Gorzycach, dlatego w takich okolicznościach przyrody chcemy witać wiosnę, oczywiście na sportowo. Mamy urokliwe miejsca, które znakomicie można wykorzystać do uprawiania sportów, w tym biegów na różnych dystansach, dlatego planując trasę biegu głównego staraliśmy się wybrać najładniejsze okolice pogranicza trzech gmin – Gorzyc, Zaleszan i Grębowa – mówi Robert Pasieczny z klubu biegowego Fartlek Go.

Imprezę rozpoczął bieg przedszkolaków. Wśród dziewczynek w wieku 4-6 lat najszybsza była Oliwia Wydra, druga Martyna Jurczyk, zaś trzecia Zofia Bartoszek. Pierwsze miejsce na podium wywalczył Oliwier Kudelski, drugi był Jakub Kwiatkowski, zaś trzeci Piotr Skuciński.

Uczniowie klas I-III mierzyli się na około 300 m odcinku. Wśród dziewczynek najlepsza była Amelia Barańska, po niej linię mety przekroczyły kolejno Kalina Kutera i Zuzanna Żabczyńska. Wśród chłopców najszybciej trasę pokonali Maksymilian Dziułka, Oskar Wydra i Karol Pikus.

Uczniowie klas IV-VI rywalizowali na odcinku 600 m. Miejsca na podium zajęli – wśród dziewcząt – Judyta Józefik, Zuzanna Pocheć i Klaudia Kaczmarska, wśród chłopców – Jakub Stącel, Piotr Stadnik oraz Dominik Sałek.

Gimnazjaliści również mierzyli się dystansie 600 m. Trasę tę wśród dziewczynek najszybciej pokonała Weronika Warzycka, druga była Patrycja Leśniowska, trzecia Oliwia Główka. Wśród chłopców triumfowali: Wiktor Solarczyk, Adrian Wojtanowski i Krystian Slifierz.

Do biegu głównego przystąpiło 120 osób, dystans 12 km w czasie 39 minut najszybciej pokonał Sylwester Lepiarz z klubu LKB Rudnik, minutę po nim linie mety przekroczył Rafał Czarnecki z klubu Czarnecki Run Team, czas 41 minut pozwolił Grzegorzowi Wójs z klubu SKB stanąć na trzecim miejscu.

Pierwsze miejsce z czasem 44 minut wśród kobiet wywalczyła Paulina Wywłoka z klubu RRRR, drugie miejsce zajęła Lidia Czarnecka z klubu Czarnecki Run Team (46 min), miejsce na podium z czasem 49 minut wywalczyła Małgorzata Siembida z Ulanowa.

Pucharami organizatorzy nagrodzili również „Najszybszych mieszkańców Gorzyc” . W tej kategorii nagrody otrzymali Anna Samołyk i Jakub Woźniak. W kategorii „Najszybszy mieszkaniec, mieszkanka powiatu tarnobrzeskiego” upominki otrzymali Agata Wieczorek i Jakub Woźniak. Wśród mieszkańców powiatu stalowowolskiego nagrodzono Barbarę Skrzypczak i Stanisława Lebiodę. W kategorii specjalnej „informatyk- bankowiec” puchary zdobyli Paulina Brzozowska i Tomasz Wójcik.

Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali medale, zaś zwycięzcy puchary, nagrody rzeczowe i talony. Zwycięzcy biegu głównego zostali nagrodzeni nagrodami pieniężnymi.

Podczas biegu była prowadzona zbiórka na rzecz schroniska dla zwierząt prowadzonego przez Stowarzyszenie Zwierzęcy Zakątek w Gorzycach. Łącznie uzbierano 305 zł.

Sportowcy zbierali również datki na leczenie pięcioletniego Dominika Ozdoby. Łącznie zebrano 310 zł. Dodatkowo Klub Fartlek Go przekazał na każdą z prowadzonych zbiórek po 350 zł z zebranych opłat startowych.

Organizatorzy Klub Fartlek Go

oraz

Wójt Gminy Gorzyce

dziękują wszystkim patronom honorowym,

patronom medialnym,

sponsorom

oraz wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu imprezy.

TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO W URZĘDZIE GMINY

Osoby niesłyszące przy załatwianiu administracyjnych spraw mogą skorzystać z pomocy tłumacza migowego.

Wystarczy zgłosić chęć skorzystania z tej usługi 3 dni przed planowaną wizytą w Urzędzie Gminy osobiście lub korzystając z pomocy osoby trzeciej dzwoniąc pod numer (15) 8362 075, a także wysyłając faks pod numer (15) 8362 209 oraz e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Luty 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) o celu ich przechowywania i sposobie zarządzania poniżej.

Jeżeli nie zgadzasz się na taki układ - zmień konfigurację swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności określa warunki dotyczące użytkowania serwisu internetowego przez użytkowników końcowych. Korzystając w dowolny sposób z niniejszego serwisu internetowego użytkownik końcowy akceptuje warunki określone w poniższej Polityce Prywatności.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie na podstawie informacji przekazanych przez użytkownika serwisu internetowego. Przekazanie informacji obejmujących dane osobowe jest dobrowolne. Do informacji tych należą np. imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu. Cel wykorzystania danych osobowych jest określony w nagłówku formularza zamieszczonego w serwisie internetowym. Najczęściej jest to subskrypcja wiadomości z serwisu za pomocą poczty e-mail lub krótkich wiadomości tekstowych SMS albo dostęp do wybranych podstron serwisu dla zalogowanych użytkowników. Dane osobowe nie są zbierane automatycznie.

Pliki cookies

Pliki cookies (w dosłownym tłumaczeniu z j. angielskiego: ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, przesyłane do urządzenia użytkownika końcowego podczas odwiedzania przez niego serwisu internetowego. Pliki cookies zawierają m.in. adres strony internetowej z której pochodzą, ustawienia dokonane przez użytkownika serwisu dotyczące układu strony, rozmiaru tekstu, kolorów, wersji kontrastowej, dane wpisywane do formularzy oraz wartość, którą jest zazwyczaj automatycznie wygenerowana unikalna liczba. Mechanizm cookies nie pobiera jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia użytkownika końcowego.

Korzystając z serwisu internetowego użytkownik końcowy wyraża zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Użytkownik końcowy ma możliwość korzystania z serwisu internetowego bez wykorzystywania plików cookies, ale oznacza to, że niektóre funkcje serwisu nie będą działać poprawnie. Użytkownik końcowy może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, jak również może usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. W przypadku nie wyrażenia zgody na korzystanie z plików cookies, użytkownik końcowy winien zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

Niniejszy serwis internetowy może stosować następujące pliki cookies:

$1a.     pliki uwierzytelniające - wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania użytkownika końcowego w serwisie internetowym oraz do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;

$1b.     pliki statystyczne - wykorzystywane do zbierania informacji o sposobie korzystania użytkownika końcowego z serwisu internetowego;

$1c.     pliki funkcjonalne - wykorzystywane do zapamiętania wybranych przez użytkownika końcowego ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej, itp.

W celu zarządzania ustawieniami plików cookies wybierz z listy oficjalnych stron internetowych producentów najczęściej używanych przeglądarek internetowych aplikację, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta:

Urządzenia mobilne:

Narzędzia i treść z innych firm

Niniejszy serwis internetowy może zawierać przyciski, narzędzia lub treści kierujące do usług innych firm, m.in. Facebook (przycisk „Lubię to”), Google (Google Maps, Google Analitycs, Google Translate), Youtube (filmy), IVONA Software (webreader), Stat24 (statystyki), Payu (płatności elektroniczne). Korzystanie z aplikacji innych firm może powodować przesyłanie informacji do urządzenia użytkownika końcowego przez zewnętrzny podmiot. Informacji na temat wykorzystania plików cookies przez zewnętrzne aplikacje należy szukać w polityce prywatności danego podmiotu.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu internetowego (teksty, grafiki, muzyka, filmy) oraz wszystkie jej fragmenty a także mechanizmy i oprogramowanie używane w serwisie internetowym są objęte ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego.

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego oraz przepisami o ochronie baz danych, użytkownik końcowy otrzymuje niewyłączną, ograniczoną licencję na korzystanie z serwisu wyłącznie w celach prywatnych, bez możliwości samodzielnego pobierania lub zapisywania stron oraz dokonywania ich modyfikacji.

Użytkownik końcowy serwisu internetowego, bez zgody właściciela serwisu nie posiada prawa do odsprzedaży lub wykorzystania w celach komercyjnych serwisu internetowego i jego zawartości.

Właściciel serwisu internetowego udziela ograniczonego, odwoływalnego, niewyłącznego prawa do tworzenia linku do serwisu internetowego, o ile nie przedstawia on właściciela serwisu w sposób fałszywy, mylący i niezgodny z prawdą.

Wykorzystanie niniejszego serwisu internetowego w sposób, który naruszałby w/w warunki albo wszelkie obowiązujące prawa lub przepisy, a także w sposób, który powoduje albo może spowodować uszkodzenie serwisu internetowego, przerwę lub zakłócenia w pracy jest zabronione.