Polish Czech English French German Russian Slovak Spanish Ukrainian
www. gminagorzyce.pl   telefon: 48 15 8362075

GMINA GORZYCE

Samorządowy Portal Internetowy

techniczny ogrod

mszaTrzesnW niedzielę podczas mszy św. odprawionej w kościele parafialnym w Trześni samorządowcy z Gorzyc, Tarnobrzega, Sandomierza, Nowej Dęby, Powiatu Tarnobrzeskiego oraz mieszkańcy gminy modlili się w intencji tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska, Honorowego Obywatela Gminy Gorzyce Pawła Adamowicza.

Mszy św. przewodził proboszcz trześniowskiej parafii ks. Wiesław Piś. W oprawę ceremonii kościelnej włączyli się stypendyści Pawła Adamowicza oraz osoby, które indywidualnie odczuły dobre serce i jego pomoc m.in. Jakub Pacura i Julia Walczyna.

Podczas nabożeństwa przedstawiciele samorządu zanieśli modlitwy w intencji śp. Pawła Adamowicza. Modlono się za jego rodzinę i najbliższych, za współpracowników prezydenta i mieszkańców Gdańska. Modlitwą otoczono rodzinę zabójcy prezydenta oraz rządzących Ojczyzną i wszystkich Polaków, prosząc by ich mowa i wzajemne relacje wolne były od nienawiści i pogardy do drugiego człowieka.

Prezydent umarł, ale nie cały – mówił podczas homilii ks. Marian Kondysar. – Uczestnicząc we tej mszy św. wyrażamy wdzięczność za to dobro, które przez ręce prezydenta spłynęło na naszą gminę. Jego śmierć byłaby nie do końca sensowna, gdyby poszła na marne, gdyby nie zaowocowała jakimiś błogosławionymi czynami. Budujemy bowiem swój świat na wartościach, które przyjmujemy od tych, którzy odchodzą. Te wartości nie mogą z nimi odejść. Muszą pozostać w naszych sercach. Wcielić je najłatwiej poprzez życie człowieka, człowieka wierzącego, który swoje życie łączy z Bogiem. Wysłuchaliśmy wielu apeli, ufamy, że były to apele bardzo szczere, które rokują w przemianę stylu życia publicznego. Mamy jednak świadomość, jak to co mówione, jest kruche, jeśli pozostanie tylko na płaszczyźnie ludzkich wysiłków, dlatego w Bogu powinniśmy szukać fundamentów.

Po zakończeniu mszy św. również przedstawiciele lokalnych samorządów oddali cześć pamięci zmarłemu prezydentowi Gdańska. Starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek oraz burmistrz Sandomierza Marcin Marzec podkreślali dokonania prezydenta, ale także zwrócili uwagę na kulturę polityczną i mowę nienawiści, która niszczy ojczyznę i środowiska, z których się wywodzimy.

- Spotykamy się dzisiaj w tej szczególnej chwili, żeby upamiętnić duszę i postać człowieka, który był z nami w bardzo trudnych chwilach 2010 roku, prezydenta Pawła Adamowicza - mówił wójt Gorzyc Leszek Surdy. - Kim był dla mnie Paweł Adamowicz? Paweł Adamowicz pokazał mi jak w prosty, dziecinny sposób można pomagać innym, nauczył mnie rozumieć takie słowa jak solidarność, braterstwo, tolerancja, równość. Paweł odszedł, ale w naszej gminie zostawił żywy pomnik. Tym pomnikiem są nasi stypendyści, bo on zainicjował powstanie funduszu stypendialnego dla najzdolniejszej naszej młodzieży i my to dzieło kontynuujemy...

Na zakończenie uroczystości „Dziwny jest ten świat” zaśpiewała Wiktoria Złotek, zabrzmiał także towarzyszący gdańszczanom podczas marszu milczenia „The Sound of Silence” w wykonaniu Julii Walczyny.e-max.it: your social media marketing partner

KALENDARZ WYDARZEŃ

Lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) o celu ich przechowywania i sposobie zarządzania poniżej.

Jeżeli nie zgadzasz się na taki układ - zmień konfigurację swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności określa warunki dotyczące użytkowania serwisu internetowego przez użytkowników końcowych. Korzystając w dowolny sposób z niniejszego serwisu internetowego użytkownik końcowy akceptuje warunki określone w poniższej Polityce Prywatności.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie na podstawie informacji przekazanych przez użytkownika serwisu internetowego. Przekazanie informacji obejmujących dane osobowe jest dobrowolne. Do informacji tych należą np. imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu. Cel wykorzystania danych osobowych jest określony w nagłówku formularza zamieszczonego w serwisie internetowym. Najczęściej jest to subskrypcja wiadomości z serwisu za pomocą poczty e-mail lub krótkich wiadomości tekstowych SMS albo dostęp do wybranych podstron serwisu dla zalogowanych użytkowników. Dane osobowe nie są zbierane automatycznie.

Pliki cookies

Pliki cookies (w dosłownym tłumaczeniu z j. angielskiego: ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, przesyłane do urządzenia użytkownika końcowego podczas odwiedzania przez niego serwisu internetowego. Pliki cookies zawierają m.in. adres strony internetowej z której pochodzą, ustawienia dokonane przez użytkownika serwisu dotyczące układu strony, rozmiaru tekstu, kolorów, wersji kontrastowej, dane wpisywane do formularzy oraz wartość, którą jest zazwyczaj automatycznie wygenerowana unikalna liczba. Mechanizm cookies nie pobiera jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia użytkownika końcowego.

Korzystając z serwisu internetowego użytkownik końcowy wyraża zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Użytkownik końcowy ma możliwość korzystania z serwisu internetowego bez wykorzystywania plików cookies, ale oznacza to, że niektóre funkcje serwisu nie będą działać poprawnie. Użytkownik końcowy może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, jak również może usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. W przypadku nie wyrażenia zgody na korzystanie z plików cookies, użytkownik końcowy winien zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

Niniejszy serwis internetowy może stosować następujące pliki cookies:

$1a.     pliki uwierzytelniające - wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania użytkownika końcowego w serwisie internetowym oraz do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;

$1b.     pliki statystyczne - wykorzystywane do zbierania informacji o sposobie korzystania użytkownika końcowego z serwisu internetowego;

$1c.     pliki funkcjonalne - wykorzystywane do zapamiętania wybranych przez użytkownika końcowego ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej, itp.

W celu zarządzania ustawieniami plików cookies wybierz z listy oficjalnych stron internetowych producentów najczęściej używanych przeglądarek internetowych aplikację, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta:

Urządzenia mobilne:

Narzędzia i treść z innych firm

Niniejszy serwis internetowy może zawierać przyciski, narzędzia lub treści kierujące do usług innych firm, m.in. Facebook (przycisk „Lubię to”), Google (Google Maps, Google Analitycs, Google Translate), Youtube (filmy), IVONA Software (webreader), Stat24 (statystyki), Payu (płatności elektroniczne). Korzystanie z aplikacji innych firm może powodować przesyłanie informacji do urządzenia użytkownika końcowego przez zewnętrzny podmiot. Informacji na temat wykorzystania plików cookies przez zewnętrzne aplikacje należy szukać w polityce prywatności danego podmiotu.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu internetowego (teksty, grafiki, muzyka, filmy) oraz wszystkie jej fragmenty a także mechanizmy i oprogramowanie używane w serwisie internetowym są objęte ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego.

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego oraz przepisami o ochronie baz danych, użytkownik końcowy otrzymuje niewyłączną, ograniczoną licencję na korzystanie z serwisu wyłącznie w celach prywatnych, bez możliwości samodzielnego pobierania lub zapisywania stron oraz dokonywania ich modyfikacji.

Użytkownik końcowy serwisu internetowego, bez zgody właściciela serwisu nie posiada prawa do odsprzedaży lub wykorzystania w celach komercyjnych serwisu internetowego i jego zawartości.

Właściciel serwisu internetowego udziela ograniczonego, odwoływalnego, niewyłącznego prawa do tworzenia linku do serwisu internetowego, o ile nie przedstawia on właściciela serwisu w sposób fałszywy, mylący i niezgodny z prawdą.

Wykorzystanie niniejszego serwisu internetowego w sposób, który naruszałby w/w warunki albo wszelkie obowiązujące prawa lub przepisy, a także w sposób, który powoduje albo może spowodować uszkodzenie serwisu internetowego, przerwę lub zakłócenia w pracy jest zabronione.