Polish Czech English French German Russian Slovak Spanish Ukrainian
www. gminagorzyce.pl   telefon: 48 15 8362075

GMINA GORZYCE

Samorządowy Portal Internetowy

techniczny ogrod

lnlweWGdy 24 marca bieżącego roku zawiązał się we Wrzawach Komitet Organizacyjny Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, przygotowany został bogaty program inicjatyw do zrealizowania w ramach obchodów rocznicowych.

Są one rozłożone w czasie, aż do 11 listopada. W dużym skrócie program ten można przedstawić następująco:

1/ Posadzenie 100 lip na 100-lecie Niepodległej przy drodze powiatowej we Wrzawach

2/ Posadzenie 20 klonów oraz postawienie masztu z flagą RP przy pomniku bitwy pod Wrzawami z 1809 r.

3/ Zorganizowanie uroczystości 209. rocznicy bitwy pod Wrzawami.

4/ Plener malarski przed pomnikiem w Dąbrowie wrzawskiej dla dzieci i młodzieży.

5/ Wieczór dla Niepodległej w Bibliotece Publicznej we Wrzawach – okolicznościowa prelekcja.

6/ Wieczór z poezją Emilii Szczygieł w Bibliotece Publicznej we Wrzawach.

7/ Ogłoszenie konkursu - konfrontacje plastyczne, dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum we Wrzawach poświęconego 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

8/ Koncert polskiej pieśni patriotycznej na scenie wrzawskiego Domu Kultury.

9/ Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada 2018 r.- uroczystość okolicznościowa.

Realizacja pierwszego z powyższych punktów miała miejsce w sobotę 19 maja, kiedy to dla upamiętnienia tej szczególnej rocznicy posadziliśmy 100 lip i 20 klonów. Chcieliśmy w ten sposób postawić żywy pomnik tym wszystkim, którzy przed stu laty urzeczywistniali sen o wolności, będący marzeniem kilku pokoleń Polaków żyjących pod zaborami. W walce o niepodległość przez cały okres zaborów i u zarania niepodległości - na różnych frontach i w różnych formacjach licznie uczestniczyli mieszkańcy Wrzaw. Wielu oddało swe życie. Więc to przede wszystkim hołd im oddany.

Cieszy niezmiernie fakt tak licznego udziału mieszkańców Wrzaw w tym wydarzeniu. Wszystkim, którzy w ten piękny, sobotni dzień zjawili się na nasz apel należą się słowa uznania i podziękowania.

Należy wspomnieć, że wśród sadzących drzewka znaleźli się także m.in. Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Paweł Bartoszek, Wójt Gminy Gorzyce Leszek Surdy, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Władysław Stępień, a także proboszcz parafii wrzawskiej ks. Józef Markowicz, sołtys wsi Marian Kopyto, radni gminy Wacław Pyrkosz i Katarzyna Szeląg, dyr. szkoły Wiesław Tworek, Prezes Stowarzyszenia „Razem dla Wrzaw” Alicja Wydra, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Marek Bartoszek i sekretarz Waldemar Prarat. Swoją pomoc okazała także OSP Wrzawy, podlewając posadzone drzewa. Dokumentację fotograficzną prowadziła Małgorzata Jonaszek-Dul, za co również dziękujemy.

Ufundowane przez Urząd Gminy w Gorzycach lipy zostały posadzone wzdłuż drogi powiatowej we Wrzawach, zaś klony przy pomniku w Dąbrowie wrzawskiej. To ostatnie miejsce jest dość szczególne i symboliczne: upamiętnia bitwę wojsk polskich pod dowództwem ks. Józefa Poniatowskiego z Austriakami w 1809 r. U stóp pomnika wzniesionego w 1879 r., - nie tak dawno, bo w 2014 r. położone zostały dwie pamiątkowe tablice.

Przed nami realizacja kolejnych punktów programu obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Do czynnego w nich udziału serdecznie zapraszamy.

opr. Waldemar Prarat

e-max.it: your social media marketing partner

TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO W URZĘDZIE GMINY

Osoby niesłyszące przy załatwianiu administracyjnych spraw mogą skorzystać z pomocy tłumacza migowego.

Wystarczy zgłosić chęć skorzystania z tej usługi 3 dni przed planowaną wizytą w Urzędzie Gminy osobiście lub korzystając z pomocy osoby trzeciej dzwoniąc pod numer (15) 8362 075, a także wysyłając faks pod numer (15) 8362 209 oraz e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Kwiecień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
  • KONTAKT

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) o celu ich przechowywania i sposobie zarządzania poniżej.

Jeżeli nie zgadzasz się na taki układ - zmień konfigurację swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności określa warunki dotyczące użytkowania serwisu internetowego przez użytkowników końcowych. Korzystając w dowolny sposób z niniejszego serwisu internetowego użytkownik końcowy akceptuje warunki określone w poniższej Polityce Prywatności.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie na podstawie informacji przekazanych przez użytkownika serwisu internetowego. Przekazanie informacji obejmujących dane osobowe jest dobrowolne. Do informacji tych należą np. imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu. Cel wykorzystania danych osobowych jest określony w nagłówku formularza zamieszczonego w serwisie internetowym. Najczęściej jest to subskrypcja wiadomości z serwisu za pomocą poczty e-mail lub krótkich wiadomości tekstowych SMS albo dostęp do wybranych podstron serwisu dla zalogowanych użytkowników. Dane osobowe nie są zbierane automatycznie.

Pliki cookies

Pliki cookies (w dosłownym tłumaczeniu z j. angielskiego: ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, przesyłane do urządzenia użytkownika końcowego podczas odwiedzania przez niego serwisu internetowego. Pliki cookies zawierają m.in. adres strony internetowej z której pochodzą, ustawienia dokonane przez użytkownika serwisu dotyczące układu strony, rozmiaru tekstu, kolorów, wersji kontrastowej, dane wpisywane do formularzy oraz wartość, którą jest zazwyczaj automatycznie wygenerowana unikalna liczba. Mechanizm cookies nie pobiera jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia użytkownika końcowego.

Korzystając z serwisu internetowego użytkownik końcowy wyraża zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Użytkownik końcowy ma możliwość korzystania z serwisu internetowego bez wykorzystywania plików cookies, ale oznacza to, że niektóre funkcje serwisu nie będą działać poprawnie. Użytkownik końcowy może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, jak również może usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. W przypadku nie wyrażenia zgody na korzystanie z plików cookies, użytkownik końcowy winien zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

Niniejszy serwis internetowy może stosować następujące pliki cookies:

$1a.     pliki uwierzytelniające - wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania użytkownika końcowego w serwisie internetowym oraz do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;

$1b.     pliki statystyczne - wykorzystywane do zbierania informacji o sposobie korzystania użytkownika końcowego z serwisu internetowego;

$1c.     pliki funkcjonalne - wykorzystywane do zapamiętania wybranych przez użytkownika końcowego ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej, itp.

W celu zarządzania ustawieniami plików cookies wybierz z listy oficjalnych stron internetowych producentów najczęściej używanych przeglądarek internetowych aplikację, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta:

Urządzenia mobilne:

Narzędzia i treść z innych firm

Niniejszy serwis internetowy może zawierać przyciski, narzędzia lub treści kierujące do usług innych firm, m.in. Facebook (przycisk „Lubię to”), Google (Google Maps, Google Analitycs, Google Translate), Youtube (filmy), IVONA Software (webreader), Stat24 (statystyki), Payu (płatności elektroniczne). Korzystanie z aplikacji innych firm może powodować przesyłanie informacji do urządzenia użytkownika końcowego przez zewnętrzny podmiot. Informacji na temat wykorzystania plików cookies przez zewnętrzne aplikacje należy szukać w polityce prywatności danego podmiotu.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu internetowego (teksty, grafiki, muzyka, filmy) oraz wszystkie jej fragmenty a także mechanizmy i oprogramowanie używane w serwisie internetowym są objęte ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego.

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego oraz przepisami o ochronie baz danych, użytkownik końcowy otrzymuje niewyłączną, ograniczoną licencję na korzystanie z serwisu wyłącznie w celach prywatnych, bez możliwości samodzielnego pobierania lub zapisywania stron oraz dokonywania ich modyfikacji.

Użytkownik końcowy serwisu internetowego, bez zgody właściciela serwisu nie posiada prawa do odsprzedaży lub wykorzystania w celach komercyjnych serwisu internetowego i jego zawartości.

Właściciel serwisu internetowego udziela ograniczonego, odwoływalnego, niewyłącznego prawa do tworzenia linku do serwisu internetowego, o ile nie przedstawia on właściciela serwisu w sposób fałszywy, mylący i niezgodny z prawdą.

Wykorzystanie niniejszego serwisu internetowego w sposób, który naruszałby w/w warunki albo wszelkie obowiązujące prawa lub przepisy, a także w sposób, który powoduje albo może spowodować uszkodzenie serwisu internetowego, przerwę lub zakłócenia w pracy jest zabronione.