Polish Czech English French German Russian Slovak Spanish Ukrainian
www. gminagorzyce.pl   telefon: 48 15 8362075

GMINA GORZYCE

Samorządowy Portal Internetowy

techniczny ogrod

pomocdlaM2019Mieszkańcy gminy Gorzyce i dekanatu gorzyckiego okazali wielkie serce i wykazali się hojnością organizując akcję pomocy dla poszkodowanych mieszkańców gminy Modliborzyce.

 

Wielka ulewa, która przeszła 19 czerwca 2019 r. nad miejscowościami Wierzchowiska Pierwsze i Drugie oraz Pasieka w gminie Modliborzyce wyrządziła wiele szkód.

Nastąpiło oberwanie chmury, a woda z całej okolicy zaczęła spływać do położonych w dolinie miejscowości, gdzie ok. 350 posesji zostało zalanych. Padający deszcz zniszczył też drogi i pola uprawne.

- Mieszkańcy gminy Gorzyce wiedzą co znaczy stracić wszystko i jak ciężko to później odbudować. Z takimi sytuacjami przyszło im się zmagać dwukrotnie, dlatego w takich sytuacjach są otwarci na niesienie pomocy – podkreśla wójt Leszek Surdy.

Solidaryzując się z poszkodowanymi mieszkańcami Urząd Gminy Gorzyce, parafie                            z terenu gminy oraz parafie z dekanatu gorzyckiego przy współpracy z Caritas zorganizowali zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanych oraz zbiórkę artykułów rzeczowych.

W przygotowanie pomocy włączyli się sołtysi poszczególnych miejscowości, strażacy, panie z kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń.

Parafia pw. Św. Franciszka Salezego i Św. Andrzeja Boboli zebrała łącznie 5.500 zł, parafia pw. Świętej Rodziny w Trześni – 7.230 zł, parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski we Wrzawach – 1900 zł. Łącznie na terenie gminy zebrano 14 630 zł.

Do zbiórki dołączyły również parafie dekanatu gorzyckiego, gdzie zebrano ponad 5 tys. zł.

- Zebrane pieniądze każda z parafii przekazała już na wskazane konto bankowe Caritasu. Caritas rozdysponuje je wśród najbardziej potrzebujących mieszkańców, poszkodowanych w wyniku powodzi, jaka przeszła przez trzy miejscowości gminy Modliborzyce – mówi ks. Mariusz Kozłowski, dziekan gorzyckiego dekanatu.

Dodatkowo w wyznaczonych punktach na terenie gminy przez trzy dni 27 i 28 czerwca oraz 1 lipca br. prowadzono zbiórkę artykułów chemicznych, pościeli, koców itp.

W środę wszystkie produkty komisyjnie zostały przeliczone i posegregowane. Szacunkowa wartość zebranych artykułów to około 12 tys. zł.

Kilkadziesiąt paczek z płynami do mycia, proszkami, mydłami, ręcznikami papierowymi, pościelą, kołdrami i innymi produktami sanitarnymi wypełniły po brzegi dwa wozy strażackie.

W czwartek delegacja z gminy Gorzyce na czele z wójtem Leszkiem Surdym i ks. Mariuszem Kozłowskim – dziekanem dekanatu gorzyckiego spotkała się z przedstawicielami Urzędu Miasta Modliborzyce.

Burmistrz Witold Kowalik oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Bożena Skowrońska nie szczędzili dobrych słów i wdzięczności mieszkańcom gminy Gorzyce oraz dekanatu gorzyckiego.

 - Ta pomoc jest nam w tej chwili bardzo potrzebna i z całego serca dziękuję mieszkańcom gminy Gorzyce i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli prowadzoną akcję – podkreślał burmistrz Modliborzyc Witold Kowalik.

TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO W URZĘDZIE GMINY

Osoby niesłyszące przy załatwianiu administracyjnych spraw mogą skorzystać z pomocy tłumacza migowego.

Wystarczy zgłosić chęć skorzystania z tej usługi 3 dni przed planowaną wizytą w Urzędzie Gminy osobiście lub korzystając z pomocy osoby trzeciej dzwoniąc pod numer (15) 8362 075, a także wysyłając faks pod numer (15) 8362 209 oraz e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Luty 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) o celu ich przechowywania i sposobie zarządzania poniżej.

Jeżeli nie zgadzasz się na taki układ - zmień konfigurację swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności określa warunki dotyczące użytkowania serwisu internetowego przez użytkowników końcowych. Korzystając w dowolny sposób z niniejszego serwisu internetowego użytkownik końcowy akceptuje warunki określone w poniższej Polityce Prywatności.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie na podstawie informacji przekazanych przez użytkownika serwisu internetowego. Przekazanie informacji obejmujących dane osobowe jest dobrowolne. Do informacji tych należą np. imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu. Cel wykorzystania danych osobowych jest określony w nagłówku formularza zamieszczonego w serwisie internetowym. Najczęściej jest to subskrypcja wiadomości z serwisu za pomocą poczty e-mail lub krótkich wiadomości tekstowych SMS albo dostęp do wybranych podstron serwisu dla zalogowanych użytkowników. Dane osobowe nie są zbierane automatycznie.

Pliki cookies

Pliki cookies (w dosłownym tłumaczeniu z j. angielskiego: ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, przesyłane do urządzenia użytkownika końcowego podczas odwiedzania przez niego serwisu internetowego. Pliki cookies zawierają m.in. adres strony internetowej z której pochodzą, ustawienia dokonane przez użytkownika serwisu dotyczące układu strony, rozmiaru tekstu, kolorów, wersji kontrastowej, dane wpisywane do formularzy oraz wartość, którą jest zazwyczaj automatycznie wygenerowana unikalna liczba. Mechanizm cookies nie pobiera jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia użytkownika końcowego.

Korzystając z serwisu internetowego użytkownik końcowy wyraża zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Użytkownik końcowy ma możliwość korzystania z serwisu internetowego bez wykorzystywania plików cookies, ale oznacza to, że niektóre funkcje serwisu nie będą działać poprawnie. Użytkownik końcowy może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, jak również może usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. W przypadku nie wyrażenia zgody na korzystanie z plików cookies, użytkownik końcowy winien zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

Niniejszy serwis internetowy może stosować następujące pliki cookies:

$1a.     pliki uwierzytelniające - wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania użytkownika końcowego w serwisie internetowym oraz do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;

$1b.     pliki statystyczne - wykorzystywane do zbierania informacji o sposobie korzystania użytkownika końcowego z serwisu internetowego;

$1c.     pliki funkcjonalne - wykorzystywane do zapamiętania wybranych przez użytkownika końcowego ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej, itp.

W celu zarządzania ustawieniami plików cookies wybierz z listy oficjalnych stron internetowych producentów najczęściej używanych przeglądarek internetowych aplikację, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta:

Urządzenia mobilne:

Narzędzia i treść z innych firm

Niniejszy serwis internetowy może zawierać przyciski, narzędzia lub treści kierujące do usług innych firm, m.in. Facebook (przycisk „Lubię to”), Google (Google Maps, Google Analitycs, Google Translate), Youtube (filmy), IVONA Software (webreader), Stat24 (statystyki), Payu (płatności elektroniczne). Korzystanie z aplikacji innych firm może powodować przesyłanie informacji do urządzenia użytkownika końcowego przez zewnętrzny podmiot. Informacji na temat wykorzystania plików cookies przez zewnętrzne aplikacje należy szukać w polityce prywatności danego podmiotu.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu internetowego (teksty, grafiki, muzyka, filmy) oraz wszystkie jej fragmenty a także mechanizmy i oprogramowanie używane w serwisie internetowym są objęte ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego.

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego oraz przepisami o ochronie baz danych, użytkownik końcowy otrzymuje niewyłączną, ograniczoną licencję na korzystanie z serwisu wyłącznie w celach prywatnych, bez możliwości samodzielnego pobierania lub zapisywania stron oraz dokonywania ich modyfikacji.

Użytkownik końcowy serwisu internetowego, bez zgody właściciela serwisu nie posiada prawa do odsprzedaży lub wykorzystania w celach komercyjnych serwisu internetowego i jego zawartości.

Właściciel serwisu internetowego udziela ograniczonego, odwoływalnego, niewyłącznego prawa do tworzenia linku do serwisu internetowego, o ile nie przedstawia on właściciela serwisu w sposób fałszywy, mylący i niezgodny z prawdą.

Wykorzystanie niniejszego serwisu internetowego w sposób, który naruszałby w/w warunki albo wszelkie obowiązujące prawa lub przepisy, a także w sposób, który powoduje albo może spowodować uszkodzenie serwisu internetowego, przerwę lub zakłócenia w pracy jest zabronione.