Polish Czech English French German Russian Slovak Spanish Ukrainian
www. gminagorzyce.pl   telefon: 48 15 8362075

GMINA GORZYCE

Samorządowy Portal Internetowy

techniczny ogrod

 

01

 

Bądźmy dalEKOwzroczni" pod takim hasłem nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach realizowali projekt, którego celem była zmiana nawyków konsumenckich.

Projekt został nagrodzony grantem w ramach ogólnopolskiego konkursu „Równać Szanse” Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Sponsorem programu jest Polsko- Amerykańska Fundacja Wolności. Uczestnikami projektu „Bądźmy dalEKOwzroczni” było 22 uczniów i uczennic w wieku 13-16 lat.

Uczniowie: Michał Bielecki, Jesica Dull, Kinga Chołody, Kacper Chołody, Antonina Wolak, Magda Soból, Alaksandra Kicińska, Emilia Paterek, Agnieszka Romanowska, Norbert Grobelski, Julia Boroń, Karol Korzonek, Milena Korzonek, Natalia Balmas, Michał Hara, Wiktoria Kamińska, Klaudia Tomczyk, Aleksandra Roszuk, Aleksandra Machowska, Patryk Rutkowski, Wiktoria Brzezińska oraz Amelia Gierach pod opieką nauczycielek: Elżbiety Magdy-Cendrowskiej, Marty Dendury i Zofii Gołąbek uczyli się dobrych nawyków, zdobywali wiedzę i podnosili swoją świadomość ekologiczną.

Zadaniem uczniów było nie tylko przyswojenie, ale przede wszystkim przekształcenie wiedzy w dobre praktyki.– Organizowaliśmy wiele wyjazdów, warsztatów i szkoleń, podczas których młodzież uczyła się w jaki sposób chronić nasz globalny dom, w jaki sposób „produkować” jak najmniej odpadów, które szkodzą środowisku – opowiada Sylwester Kotwica, dyrektor gorzyckiej „Dwójki”. – Jestem bardzo dumny z naszych uczennic i uczniów, bo wykazali się kreatywnością we współtworzeniu projektu. Mieli wiele pomysłów i chętnie angażowali się w różnorodne działania, które były przedmiotem „dalEKOwzrocznych”. Ponadto wiele ekologicznych rozwiązań wdrożyli we własne życie i życie swoich najbliższych. Jestem pewien, że to dobrze rokuje na przyszłość – podkreślał dyrektor.

Zwieńczeniem projektu była wspólna debata na temat działań proekologicznych podejmowanych przez samorząd, przedszkola, szkoły podstawowe i ponadgimnazjalne. Uczniowie pytali przedstawicieli instytucji o podejmowane działania ekologiczne. – Ostatnie lata obfitują w inwestycje proekologiczne realizowane na terenie naszej gminy. Począwszy od docieplania budynków szkół, budowę Punktu Selektywnego Odbioru Odpadów Komunalnych, rozbudowę kanalizacji, montaż paneli fotowoltaicznych na domkach jednorodzinnych, instalacje paneli fotowoltaicznych na obiektach publicznych, po przebudowę oczyszczalni ścieków – wyliczał Adam Kumor, sekretarz gminy Gorzyce.

Wszyscy uczestnicy projektu trwającego od sierpnia 2018 roku otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz ekologiczne gadżety.

 10

 

30

TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO W URZĘDZIE GMINY

Osoby niesłyszące przy załatwianiu administracyjnych spraw mogą skorzystać z pomocy tłumacza migowego.

Wystarczy zgłosić chęć skorzystania z tej usługi 3 dni przed planowaną wizytą w Urzędzie Gminy osobiście lub korzystając z pomocy osoby trzeciej dzwoniąc pod numer (15) 8362 075, a także wysyłając faks pod numer (15) 8362 209 oraz e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Luty 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) o celu ich przechowywania i sposobie zarządzania poniżej.

Jeżeli nie zgadzasz się na taki układ - zmień konfigurację swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności określa warunki dotyczące użytkowania serwisu internetowego przez użytkowników końcowych. Korzystając w dowolny sposób z niniejszego serwisu internetowego użytkownik końcowy akceptuje warunki określone w poniższej Polityce Prywatności.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie na podstawie informacji przekazanych przez użytkownika serwisu internetowego. Przekazanie informacji obejmujących dane osobowe jest dobrowolne. Do informacji tych należą np. imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu. Cel wykorzystania danych osobowych jest określony w nagłówku formularza zamieszczonego w serwisie internetowym. Najczęściej jest to subskrypcja wiadomości z serwisu za pomocą poczty e-mail lub krótkich wiadomości tekstowych SMS albo dostęp do wybranych podstron serwisu dla zalogowanych użytkowników. Dane osobowe nie są zbierane automatycznie.

Pliki cookies

Pliki cookies (w dosłownym tłumaczeniu z j. angielskiego: ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, przesyłane do urządzenia użytkownika końcowego podczas odwiedzania przez niego serwisu internetowego. Pliki cookies zawierają m.in. adres strony internetowej z której pochodzą, ustawienia dokonane przez użytkownika serwisu dotyczące układu strony, rozmiaru tekstu, kolorów, wersji kontrastowej, dane wpisywane do formularzy oraz wartość, którą jest zazwyczaj automatycznie wygenerowana unikalna liczba. Mechanizm cookies nie pobiera jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia użytkownika końcowego.

Korzystając z serwisu internetowego użytkownik końcowy wyraża zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Użytkownik końcowy ma możliwość korzystania z serwisu internetowego bez wykorzystywania plików cookies, ale oznacza to, że niektóre funkcje serwisu nie będą działać poprawnie. Użytkownik końcowy może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, jak również może usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. W przypadku nie wyrażenia zgody na korzystanie z plików cookies, użytkownik końcowy winien zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

Niniejszy serwis internetowy może stosować następujące pliki cookies:

$1a.     pliki uwierzytelniające - wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania użytkownika końcowego w serwisie internetowym oraz do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;

$1b.     pliki statystyczne - wykorzystywane do zbierania informacji o sposobie korzystania użytkownika końcowego z serwisu internetowego;

$1c.     pliki funkcjonalne - wykorzystywane do zapamiętania wybranych przez użytkownika końcowego ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej, itp.

W celu zarządzania ustawieniami plików cookies wybierz z listy oficjalnych stron internetowych producentów najczęściej używanych przeglądarek internetowych aplikację, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta:

Urządzenia mobilne:

Narzędzia i treść z innych firm

Niniejszy serwis internetowy może zawierać przyciski, narzędzia lub treści kierujące do usług innych firm, m.in. Facebook (przycisk „Lubię to”), Google (Google Maps, Google Analitycs, Google Translate), Youtube (filmy), IVONA Software (webreader), Stat24 (statystyki), Payu (płatności elektroniczne). Korzystanie z aplikacji innych firm może powodować przesyłanie informacji do urządzenia użytkownika końcowego przez zewnętrzny podmiot. Informacji na temat wykorzystania plików cookies przez zewnętrzne aplikacje należy szukać w polityce prywatności danego podmiotu.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu internetowego (teksty, grafiki, muzyka, filmy) oraz wszystkie jej fragmenty a także mechanizmy i oprogramowanie używane w serwisie internetowym są objęte ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego.

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego oraz przepisami o ochronie baz danych, użytkownik końcowy otrzymuje niewyłączną, ograniczoną licencję na korzystanie z serwisu wyłącznie w celach prywatnych, bez możliwości samodzielnego pobierania lub zapisywania stron oraz dokonywania ich modyfikacji.

Użytkownik końcowy serwisu internetowego, bez zgody właściciela serwisu nie posiada prawa do odsprzedaży lub wykorzystania w celach komercyjnych serwisu internetowego i jego zawartości.

Właściciel serwisu internetowego udziela ograniczonego, odwoływalnego, niewyłącznego prawa do tworzenia linku do serwisu internetowego, o ile nie przedstawia on właściciela serwisu w sposób fałszywy, mylący i niezgodny z prawdą.

Wykorzystanie niniejszego serwisu internetowego w sposób, który naruszałby w/w warunki albo wszelkie obowiązujące prawa lub przepisy, a także w sposób, który powoduje albo może spowodować uszkodzenie serwisu internetowego, przerwę lub zakłócenia w pracy jest zabronione.