Zrób eko ozdobę na choinkę i wygraj atrakcyjne nagrody. Konkurs dedykowany jest uczniom klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu gminy Gorzyce.
Pięciu zwycięzców „Gminnego konkursu na wykonanie ekologicznych ozdób na choinkę” otrzyma gadżety elektroniczne smartwatche, głośniki lub inne. – Podobnie, jak w minionym roku będzie o co powalczyć. Dla zwycięzców przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie – zachęca Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.
Ideą konkursu jest propagowanie ekologicznego stylu życia poprzez wykorzystywanie surowców wtórnych do ponownego użytku, dbanie o środowisko, kształtowanie postawy świadomego konsumenta, a także rozwijanie zdolności manualnych.
– Zależy nam, aby przy okazji zbliżających się świąt zatroszczyć się o otaczające nas środowisko. Czasami nie trzeba kupować nowych rzeczy, wystarczy nadać im nowe życie. Organizując konkurs, chcemy zachęcić młodych ludzi do kreatywnego recyklingu – informuje Jolanta Bartoszek z Urzędu Gminy Gorzyce, odpowiadająca w gminie za gospodarkę odpadami komunalnymi.
Konkurs dedykowany jest uczniom klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu gminy Gorzyce. Prace można wykonać w dowolnej technice, ważne aby były one samodzielnie przygotowane przez uczniów.
Eko ozdoby na choinkę do wtorku 20 grudnia br. należy składać w Biurze Obsługi Mieszkańca w Urzędzie Gminy Gorzyce przy ul. Sandomierskiej 75, wejście od ul. Pańskiej lub wysłać pocztą. Do każdej pracy należy dołączyć fiszkę z imieniem i nazwiskiem autora lub autorki, nazwą szkoły oraz uzupełnioną i podpisaną przez opiekuna kartą zgłoszenia. Prace niekompletne nie podlegają ocenie.
Komisja konkursowa oceni eko ozdoby i przyzna jedną nagrodę w każdej kategorii wiekowej. Łącznie zostanie przyznanych pięć nagród rzeczowych. Komisja może przyznać wyróżnienia.
Wyniki zostaną ogłoszone do 22 grudnia br. Wybrane prace udekorują urzędową choinkę, która zdobić będzie Biuro Obsługi Mieszkańca.

Do pobrania:

Regulamin_Eko_Ozdoba_2022.docx 149 KB