Bartosz Czernikowski, Nikola Kocur oraz Martyna Gołębiowska – to zwycięzcy Gminnego Dyktanda Ortograficznego „O pióro Wójta Gminy Gorzyce”.

Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach odbyła się trzecia edycja gminnego dyktanda. Wzięli w nim udział uczniowie, którzy przeszli eliminacje szkolne i zakwalifikowali się do głównego finału. Do dyktanda przystąpiło 47 uczennic i uczniów – reprezentujących wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy Gorzyce.

W kategorii wiekowej klas I-III zwyciężył Bartosz Czernikowski ze Szkoły Podstawowej we Wrzawach. W kategorii klas IV-VI najlepiej dyktando napisała Nikola Kocur – reprezentująca Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach. W najstarszej kategorii wiekowej – klas VII-VIII z ortografią i kruczkami językowymi najlepiej poradziła sobie Martyna Gołębiowska – uczennica gorzyckiej „Dwójki”.

W nagrodę zwycięzcy otrzymali zestawy piór ufundowane przez Wójta Gminy Gorzyce. Nagrody i gratulacje przekazała Lucyna Matyka, zastępca wójta gminy Gorzyce.

Opublikowany przez Opublikowano: 21 lutego 15:24, 2023