Masz furmankę, wóz lub własną bryczkę? Weź udział w V Zlocie Furmanek w Furmanach. Na uczestników zlotu czekają atrakcyjne nagrody.
Zapraszamy woźniców, którzy chcieliby wziąć udział w V Zlocie Furmanek w Furmanach do rejestracji. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin znajdują się na stronie internetowej www.gminagorzyce.pl.

powalczą o puchar wójta

Zlot Furmanek odbędzie się w niedzielę 17 lipca br. Od godz. 15.00 będzie można skorzystać z przejazdów bryczkami. Oficjalne impreza rozpocznie się o godz. 16.00 dekoracją koni pamiątkowymi flo, po niej odbędą się Zawody Sprawnościowe Zaprzęgów Konnych.
Zawodnicy powalczą o Puchar Wójta Gminy Gorzyce, będą mierzyć się w trzech konkurencjach. W pierwszej zadaniem woźnicy będzie prezentacja zaprzęgu. Komisja sędziowska oceni wygląd zaprzęgu, ubiór woźnicy, sposób i styl prowadzenia zaprzęgu. W drugiej części na zawodników czeka slalom z przeszkodami, zaś w trzeciej „konkurencji woźniców” zmierzą się tylko powożący zaprzęgi.
Podczas imprezy obowiązuje strój w stylu country, dlatego organizatorzy zachęcają nie tylko zawodników, ale i publiczność do przygotowania takich stylizacji, najładniejsze i najbardziej pomysłowe zostaną nagrodzone. Oprócz nagród za strój, upominki będzie można zdobyć w konkursie poszukiwaczy furmańskiego złota czy country dance.

pokaz kawalerii i kucyki

Atrakcją tegorocznego Zlotu będzie ponad godzinny pokaz Kawalerii w barwach XIV Pułku Ułanów Jazłowieckich z Obojni. Dodatkową atrakcją będzie Kucykowa Zagroda, którą przygotowuje Agnieszka Prażmowska ze Szkółki Jeździeckiej Astoria w Zalesiu Gorzyckim. Dla dzieci będą udostępnione bezpłatnie dmuchańce.
Wieczór zwieńczy wspólna potańcówka.

Na V Zlot Furmanek w Furmanach zapraszają zastępca wójta gminy Gorzyce Lucyna Matyka, sołtys Wiesław Biskup wraz z radą sołecką, stowarzyszenie „Jesteśmy Razem Furmany” oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Furmanach.

Wydarzenie współorganizowane i współfinansowane jest przez Urząd Gminy Gorzyce oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach. Impreza współfinansowana jest z budżetu gminy Gorzyce – funduszu sołeckiego sołectwa Furmany, Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu oraz sponsorów.
Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Wójt Gminy Gorzyce Leszek Surdy.

PROGRAM V ZLOTU FURMANEK*

od 15.00
– przewozy bryczkami po placu imprezy

od. 15.30
odprawa organizacyjna, wybór i przedstawienie Komisji Sędziowskiej, omówienie zasad
i regulaminu Zawodów Sprawnościowych Zaprzęgów Konnych o Puchar Wójta Gminy Gorzyce.

od 16.00
– dekoracja flo oraz przejazd bryczkami po wyznaczonym terenie,
– uroczysta parada woźniców,
– Zawody Sprawnościowe Zaprzęgów Konnych o Puchar Wójta Gminy Gorzyce,
– pokaz Kawalerii w barwach XIV Pułku Ułanów Jazłowieckich z Obojni.

od 18.30
– dekoracja i wręczenie nagród dla woźniców
– konkursy dla publiczności

od 19.30
– potańcówka

*Organizatorzy zastrzegają prawo do nieznacznej zmiany godzin i programu.

Do pobrania:
2022 Regulamin konkursu zaprzęgów konnych-Zlot Furmanek.docx (145kb)
2022 Karta Zgłoszenia Zlot Furmanek.docx (140kb)

Opublikowany przez Opublikowano: 5 lipca 15:20, 2022