Mieszkańcy gminy Gorzyce, przedsiębiorcy oraz osoby, które posiadają grunty, czy nieruchomości na terenie gminy mogą korzystać z bezpłatnej aplikacji mInstytucja.

Aplikacja mInstytucja to Mobilny Urząd w telefonie. Jest to bezpłatna dla obywatela aplikacja mobilna na urządzenia typu smartfon oraz tablet z systemem operacyjnym Android/iOS. Można z niej korzystać również za pośrednictwem komputerów – wystarczy wejść na stronę eurzad.gminagorzyce.pl i zalogować. Autoryzacja odbywa się za pomocą Krajowego Węzła Tożsamości (Profil Zaufany, bankowość elektroniczna, e-dowód osobisty).

– Zależy nam, aby dostęp do cyfrowego urzędu dla naszych mieszkańców był prostszy i nie zajmował zbyt dużo czasu, dlatego staramy się unowocześniać tę formę komunikacji z mieszkańcami – informuje Leszek Surdy wójt gminy Gorzyce.

Aplikacja udostępnia dane podatkowe oraz informacje o terminach wywozu nieczystości. Poprzez system można dokonać płatności za zobowiązania względem gminy.

Ważnym elementem aplikacji są powiadomienia. Użytkownicy w zależności od wybranych preferencji otrzymują je SMS-em, e-mailem lub jako powiadomienia push na telefon. W ten sposób mieszkańcy mogą natychmiast otrzymać informacje o awarii czy przerwie w dostawy wody. Aplikacja przypomni również o terminach wywozu nieczystości czy ważnych wydarzeniach organizowanych na terenie gminy.

MInstytucja użytkownikom pozwala na tworzenie i wysyłanie dokumentów elektronicznych na skrytkę ePUAP gminy. – W  ten sposób można skierować do urzędu pismo ogólne, deklaracje, złożyć wniosek o odpis aktu stanu cywilnego czy informację podatkową oraz wiele innych. Można to zrobić w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca – podkreśla wójt.

Aplikację mInstytucja można pobrać ze strony Google Play lub pobrać w App Store. Można też zalogować się poprzez stronę eurzad.gminagorzyce.pl.

Opublikowany przez Opublikowano: 14 kwietnia 13:45, 2023