Dzisiaj odbył się Turniej Piłkarski Strażackich Drużyn Młodzieżowych. Wydarzenie połączono z uroczystym oddaniem boiska szkolnego.
– Życzę wam, aby ta inwestycja dobrze służyła uczniom i mieszkańcom, życzę samych dobrych, sportowych emocji i dobrych rozgrywek – podkreślał Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.
Zadowolenia nie krył również dyrektor szkoły Wiesław Tworek – „nowy nabytek, zwiększa dobytek” – i to nas bardzo cieszy, bo bardzo potrzebowaliśmy tej inwestycji. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego zadania – mówił.
Uroczystego przecięcia wstęgi wraz z wójtem dokonali radni, przedstawiciele szkoły i straży. Inwestycję poświecił ks. Marcin Czajka proboszcz wrzawskiej parafii.
Po oficjalnej części boisko zapełniło się miłośnikami piłki nożnej. W rozgrywkach piłkarskich zmierzyły się młodzieżowe drużyny strażackie. Pierwsze miejsce zajęła drużyna OSP Wrzawy, drugie OSP Gorzyce i trzecie grupa reprezentująca OSP Wrzawy.
Puchary i medale wręczyli m.in. Leszek Surdy wójt gminy Gorzyce, Tomasz Lipiński komendant gminny zarządu OSP oraz pomysłodawcy turnieju – zarząd OSP Wrzawy dh Wacław Pyrkosz i dh Krzysztof Laskowski.

„Rozbudowa infrastruktury sportowej na terenie gminy Gorzyce” – o inwestycji

Budowa boiska we Wrzawach była jedną części składowych zadania inwestycyjnego realizowanego przez samorząd gminy Gorzyce. Za ponad 1 milion 600 tys. zł wybudowano dwa boiska – we przy Szkole Podstawowej we Wrzawach i Szkole Podstawowej nr 1 w Gorzycach oraz zamontowano zadaszenie nad trybuną boiska w Trześni.
W ramach zadania przy szkołach wybudowano boiska wielofunkcyjne o wymiarach 44×24 m wraz z piłkochwytami o wysokości 6 m. Dodatkowo zostały wykonane chodniki, zamontowane ławki, a cały teren zyskał ledowe oświetlenie.
W ramach realizowanego projektu wykonano również nowe zadaszenie nad trybuną boiska piłkarskiego LZS Trześń.
Dofinansowanie zadania w wysokości 1 mln 323 tys. zł gmina otrzymała z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.

Opublikowany przez Opublikowano: 20 maja 16:00, 2023