W minioną sobotę miłośnicy motoryzacji i nie tylko spotkali się na II Zlocie Charytatywnym. Tym razem zbierano pieniądze na rzecz Gai Grzegorczyk ze Stalowej Woli.

Wydarzenie po raz drugi zostało przygotowane przez grupę Nocna Jazda Grębów. W organizację wydarzenia włączyli się m.in.: sołtys, rada sołecka, przewodniczący oraz radni gminy Gorzyce i radni powiatowi, a także Ochotnicza Straż Pożarna w Trześni.

Wczesnym popołudniem na plac imprezy, czyli teren przy remizie wjechały samochody i motocykle. Było co podziwiać. Piękne i zadbane pojazdy cieszyły oko, ale nie tylko. Podczas zlotu odbyły się zawody sprawnościowe. – Przygotowaliśmy konkurencje tj. najszybsza zmiana koła, najgłośniejszy wydech, car-limbo, najsilniejszy wydech, auto zlotu, felga zlotu oraz clean look pod maską – wylicza Dawid Sołtys, pomysłodawca i organizator Zlotu Charytatywnego.

W tym roku podczas imprezy zbierano pieniądze na rzecz Gai Grzegorczyk. Dzięki dobrym sercom wielu osób udało się zebrać kwotę ponad 4 tys. zł. – Dziewczynka ma rozległe poparzenia, a jej leczenie i rehabilitacja jest bardzo kosztowna, zebrana kwota wspomoże leczenie Gai – mówi Dawid Sołtys.

Oprócz motoryzacyjnych pokazów tuningowanych starszych i nowych modeli samochodów dla dzieci organizatorzy zamówili dmuchańce, z których można było korzystać bezpłatnie. Imprezę zwieńczyła wspólna potańcówka.

Wydarzenie dofinansowane było z budżetu gminy Gorzyce – funduszu sołeckiego sołectwa Trześń.

Foto dzięki uprzejmości Marcina Nawrockiego – tworzacego serwis informacyjny Trześń informacje wydarzenia

Opublikowany przez Opublikowano: 18 sierpnia 08:34, 2022