1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości odbyły się w samo południe przy tablicy upamiętniającej żołnierzy podziemia niepodległościowego.
Krótką historię, ustanowionego w 2011 roku Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przedstawił dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Piotr Duma.
Modlitwę za walczących w obronie Ojczyzny odmówił ks. Łukasz Sadłocha. Na zakończenie delegacje na czele z Lucyną Matyką, zastępcą wójta gminy Gorzyce złożyły kwiaty i znicze przed tablicą.

Tablica upamiętniająca wywodzących się z terenu gminy Gorzyce żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych walczących o wolną Polskę została wmurowana w 2017 roku z inicjatywy Klubu Biegowego Sprint oraz Wójta Gminy Gorzyce. Od tego czasu każdego roku w dniu 1 marca odbywają się uroczystości poświęcone walczącym o wolną Ojczyznę.

Opublikowany przez Opublikowano: 1 marca 14:12, 2023